Založ si blog

B. Kollár a Sme rodina majú najsprávnejší postoj k bezpečnostnej kríze.

Aj keď Boris Kollár nie je žiadny anjelik a jeho minulosť je kadejaká, musím vysoko vyzdvihnúť jeho postoj aj celej strany Sme rodina v aktuálnej vážnej bezpečnostnej kríze na Slovensku.

Od vzniku samostatnej Slovenskej republiky sa tu neriešila korupcia vysokých funkcionárov alebo aspoň neriešila úspešne. Podľa mňa na tom vinu nesú hlavne politici, ktorí podľa mňa aktívne robili všetko preto, aby k takémuto vyšetrovaniu nedošlo a keď už došlo, aby nebolo zavŕšené právoplatným odsúdením. Politici nominovali sudcov, generálneho prokurátora, špeciálneho prokurátora, policajného prezidenta a iných vplyvných ľudí, ktorí im mali svoje zvolenie oplatiť akousi lojalitou – aby nešli po svojich funkcio-darcoch.

Aj keď bola na Slovensku pomerne stabilita, boj s korupciou bol len na výsmech. Riešili sa prípady v hodnote desiatok či stovák eur. Bolo to vlastne len predstieranie boja s korupciou. Tento systém dnes reprezentujú pán Fico a pán Pellegrini. Rozhorčenie ľudí bolo veľké. A keď došlo k brutálnej vražde dvoch mladých po ideáloch túžiacich ľudí, spoločnosť sa vzbúrila. Prišli voľby a moc dostali strany, ktoré deklarovali, že budú bojovať proti skorumpovaným funkcionárom tohto štátu. A naozaj začalo sa vyšetrovať a zatýkať, bola tu kauza za kauzou.

Veril som tak ako zrejme mnoho občanov, že sa tak deje výlučne poctivou prácou. Ale posledné informácie, ktoré prenikli na verejnosť sa už zrejme nedajú ignorovať či ututlať. Orgány činné v trestnom konaní si v žiadnom prípade nemôžu zamieňať rozviazané ruky so svojvôľou. Alebo ak boli priamo niektorými vládnymi politikmi či ministrom vnútra nabádaní k takémuto konaniu je to celé zle. Takéto konanie totiž zdiskredituje celý tento započatý boj za očistu spoločnosti.

Preto vyzývam kompetentných, ak k takémuto konaniu došlo, aby od toho okamžite upustili! Vyzývam tiež vládne strany, aby podporili postoj strany Sme rodina! Pretože ak tak neurobia nielen, že sa im vláda môže rozpadnúť ako domček z kariet ALE hlavne nebezpečným spôsobom ohrozujú stabilitu Slovenska a celý započatý očistný proces.

Jednoducho nie je správne nahradiť jedno zlo druhým zlom, presne ako to pán Boris Kollár pomenoval. Aj keby sme na vlastné oči videli, že niekto spáchal ohavný čin a nevieme mu to legálne dokázať, je rovnako nesprávne uchýliť sa k podvádzaniu a deformovaniu celého systému. Pred Božou spravodlivosťou nikto neujde ani keby mal krídla rannej zore. Kto mečom bojuje, mečom zahynie! Čo sejete, to zožnete! To nie sú len nejaké slová, to je Boží zákon, ktorý platí v celom stvorení.

Občania tejto krajiny aj vy zaujmite stanovisko, rozhodnite sa, ktoré riešenie má zvíťaziť, aby ste v budúcnosti prijali plody vášho rozhodnutia.

Ja osobne vzhľadom na všetky okolnosti a postoje zúčastnených strán prosím o SILU zo SVETLA pre Borisa Kollára a hnutie Sme rodina v aktuálnej bezpečnostnej kríze. Želám si nech oni sú víťazi v celej tejto situácii, pretože majú k tomu najsprávnejší postoj. Nech ich z vlády nevylučujú, ale naopak pozorne počúvajú. Aj keby sa totiž nepodarilo odsúdiť očividne skorumpovaných funkcionárov, úplne stačí ak sa teraz vytvorí taký systém, ktorý v budúcnosti takej závažnej korupcii zabráni.

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

Čína koronavírus peking

Mjanmarský veľvyslanec v Číne zomrel, mal dostať infarkt

08.08.2022 09:28

Ide už o štvrtého veľvyslanca, ktorý v Číne za posledný rok zomrel.

China Taiwan

Čína oznámila pokračovanie vojenského cvičenia okolo Taiwanu

08.08.2022 09:00

Rozsiahle manévre sa mali pôvodne skončiť v nedeľu.

António Guterres

Guterres: Hrozba jadrového konfliktu je po desaťročiach späť

08.08.2022 08:32

Generálny tajomník OSN varoval, že "ľudstvo sa hrá s nabitou zbraňou", keď sa vo svete – od Ukrajiny po Blízky východ a Kórejský polostrov – množia krízy s možnosťou vzniku nukleárnej katastrofy.

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko, patril k najvplyvnejším ľuďom vo Vatikáne

08.08.2022 08:00, aktualizované: 09:40

Jozef Tomko zomrel v Ríme vo veku 98 rokov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878763x
Priemerná čítanosť článkov: 2585x

Autor blogu

Kategórie