Založ si blog

Zlaté teľa ľudia uctievajú ešte aj dnes.

Celý problém je len v tom, že drvivá väčšina pozemšťanov neverila a ešte ani dnes neverí slovám Božím a slovám Ježišovým. Ľudia dokonca tak nenávideli, to čo Ježiš hovoril, že ho radšej zabili, aby už nemuseli počúvať PRAVDU. Lebo ľudstvo zablúdilo. Ľudia si vytvorili vlastné vysvetlenia a predstavy o tom ako funguje svet a duchovné z týchto predstáv takmer úplne vytlačili. Presne tak isto ako keď Mojžiš na pár dní opustil tábor v púšti a išiel na horu Sinaj po Desatoro Božích prikázaní. Bola to chvíľa, ale ľudia aj za tú chvíľu ukázali svoj charakter – vytvorili si zlaté teľa a jemu sa klaňali. Neviem či si to uvedomujete aké je v tom obrovské prepojenie. Zlaté teľa bolo dielom ľudí, takisto aj názory o fungovaní sveta sú dielom ľudí. A tak ako za čias Mojžišových aj dnes sa tomuto dielu ľudí klania väčšina ľudstva.

Prečo zlaté teľa? Pretože je nemé, nekarhalo ich ani im nič nehovorilo – takže si mohli robiť čo chcú ONI SAMI. Toto je riešenie záhady. A trvá to až dodnes – vidíme to všade okolo seba ako si ľudia bezbreho chcú robiť všetko podľa seba. Zásadný problém je len v tom, že zrejme to duchovné existuje aj zákonitosti o ktorých Ježiš hovoril „Čo sejete, to zožnete!“. A 10 Božích prikázaní dal Boh Mojžišovi nie, aby nás trestal, ale chcel aby jeho ľud žil v láske a harmónii. Vyzerá to tak, že milión krát opakovaná lož alebo vlastná predstava sa napriek obrovskému úsiliu miliónov ľudí NIKDY NESTANE PRAVDOU. Jediná cesta je, že tú pravdu objavíme a my sa jej prispôsobíme. ZMENIŤ PRAVDU a nastavenie zákonitostí, na ktorých fungujú všetky svety nie len ten náš, zrejme NIE JE MOŽNÉ.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

Eduard Heger, Richard Sulík

Sulík zavelil, vláda je na spadnutie. Začína sa boj o hlasy poslancov: OĽaNO hovorí o zmluve s diablom

02.12.2022 06:40

V parlamente sa začína boj najmä o hlasy koaličných poslancov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953773x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie