Založ si blog

Pán Matovič kto seje vietor, zožne búrku (Biblia)

Takto nejako to hovorí prorok Ozeáš. Takisto Ježiš hovoril čo sejete, to zožnete! Jednoducho hovorí sa tu o akejsi nutnosti vrátenia toho čo sami dávame. Ježiš nám to nepodáva tak, že možno sa nám vráti to čo sejeme, ale vysvetľuje nám to ako nutný následok. Zrejme v Božom stvorení existuje zákon, na základe ktorého sa toto všetko deje aj keď milióny ľudí tomu neveria.

Vy pán Matovič aj keď verím, že ste chceli pre Slovensko len to najlepšie, skĺzavali ste do osobných útokov. Mali ste si robiť svoju prácu a nechať svojich koaličných partnerov, aby tiež zožali čo zasiali. Jednoducho ak oni robili nesprávne rozhodnutia, časom by sa im to vrátilo. Spočítali by im to ľudia a museli by niesť karmické následky svojich postojov a rozhodnutí. V Biblii sa píše Boh: moja je pomsta, ja odplatím. Keďže ste však boli netrpezlivý a chceli ste sám trestať členov vlády a riešiť spory slovnými útokmi, teraz z toho čo ste zasiali idete zobrať úrodu.

Úrodou sa pritom myslia zosilnené spätné účinky. Pretože sejeme a sadíme preto, aby sme zobrali niekoľkonásobnú úrodu oproti tomu čo sme zasadili, zasiali. Mnohí ľudia si myslia, že tento zákon platí len tu na zemi a len pre pozemské plodiny, veci. Lenže Ježiš nám na tomto podobenstve vysvetľoval, že tak isto fungujú jemnohmotné a duchovné deje, že aj tie podliehajú tomu istému zákonu. Takže ak niekto druhého obviňuje alebo slovne zaútočí, nutne sa mu to musí vrátiť, ale ešte zosilnené. Takisto ak niekto spôsobuje hádky, musí zožať zosilnené hádky.

Teraz tomuto všetkému čelí premiér Matovič. Premiér by mal byť ten čo spája nie rozdeľuje. Keď mu koaliční partneri nevyhoveli, zaútočil na nich a vystavil ich verejnému tlaku. Teraz nastal pre neho čas žatvy a on čelí obrovskému tlaku na odstúpenie. Lepšie by pán Matovič urobil, keby bol kľudnejší, ako budhista a zmieril sa s tým čo vie presadiť. Aj keď to myslel dobre prílišný tlak ktorí spôsoboval členom vlády sa mu teraz vypomstil a vláda sa mu rozpadá. Radšej mal byť pokojný a uspokojiť sa s tým, čo dokázal presadiť bez hádok a útočenia.

Teraz je premiér Matovič v ťažkej situácii naozaj mu nezávidím. Ale ešte môže odísť so cťou. Keď podmieni svoj odchod odchodom lídrov ostatných strán, nebude to až taká katastrofálna porážka. Nech si pán Matovič dá aj otázku na čom mu viac záleží: na svojom egu alebo na Slovensku? To že odídu všetci lídri strán z vlády je férová ponuka. Nech si nominujú ministrov a premiéra. Aj tak najväčší vplyv na rozhodnutie vlády alebo parlamentu budú mať títo lídri strán. Tak na čo sa tu hráme? Vzájomné hádky Sulíka s Matovičom sú jednoducho neúnosné, národ je už z toho otrávený.

Pán Matovič buďte chlap a stiahnite seba aj ostatných lídrov strán z vlády. Uvidíte bude to dobré rozhodnutie v parlamente bude priestor aj na slovné súboje s opozíciou ale aj koaličnými partnermi. Vy ste bojovník zrejme to potrebujete. A keď prídu voľby opäť vy budete ten hlavný ťahúň, ten bojovník, ktorí bude v debatách zvádzať súboje. Ale vláda potrebuje pokoj, aby mohla normálne fungovať. Vybojovali, vyhrali ste voľby, tak si teraz vyberte toho najlepšieho človeka z vášho hnutia a nech sa on stane premiérom. Veď ten človek bude hájiť záujmy Slovenska a tiež presadzovať program vašej strany. Môže to byť váš najvernejší priateľ, vôbec to nemusí skončiť rozkolom strany ako sa to stalo v Smere, keď Pellegriny vymenil Fica.

Vy a nový premiér môžete mať pevné puto. Každý máme svoje vlastnosti a každý z nás sa hodí na inú prácu. Prosím uvedomte si to pán Matovič a urobte to, čo je v tejto situácii nevyhnutné.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953785x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie