Založ si blog

Pán Matovič kto seje vietor, zožne búrku (Biblia)

Takto nejako to hovorí prorok Ozeáš. Takisto Ježiš hovoril čo sejete, to zožnete! Jednoducho hovorí sa tu o akejsi nutnosti vrátenia toho čo sami dávame. Ježiš nám to nepodáva tak, že možno sa nám vráti to čo sejeme, ale vysvetľuje nám to ako nutný následok. Zrejme v Božom stvorení existuje zákon, na základe ktorého sa toto všetko deje aj keď milióny ľudí tomu neveria.

Vy pán Matovič aj keď verím, že ste chceli pre Slovensko len to najlepšie, skĺzavali ste do osobných útokov. Mali ste si robiť svoju prácu a nechať svojich koaličných partnerov, aby tiež zožali čo zasiali. Jednoducho ak oni robili nesprávne rozhodnutia, časom by sa im to vrátilo. Spočítali by im to ľudia a museli by niesť karmické následky svojich postojov a rozhodnutí. V Biblii sa píše Boh: moja je pomsta, ja odplatím. Keďže ste však boli netrpezlivý a chceli ste sám trestať členov vlády a riešiť spory slovnými útokmi, teraz z toho čo ste zasiali idete zobrať úrodu.

Úrodou sa pritom myslia zosilnené spätné účinky. Pretože sejeme a sadíme preto, aby sme zobrali niekoľkonásobnú úrodu oproti tomu čo sme zasadili, zasiali. Mnohí ľudia si myslia, že tento zákon platí len tu na zemi a len pre pozemské plodiny, veci. Lenže Ježiš nám na tomto podobenstve vysvetľoval, že tak isto fungujú jemnohmotné a duchovné deje, že aj tie podliehajú tomu istému zákonu. Takže ak niekto druhého obviňuje alebo slovne zaútočí, nutne sa mu to musí vrátiť, ale ešte zosilnené. Takisto ak niekto spôsobuje hádky, musí zožať zosilnené hádky.

Teraz tomuto všetkému čelí premiér Matovič. Premiér by mal byť ten čo spája nie rozdeľuje. Keď mu koaliční partneri nevyhoveli, zaútočil na nich a vystavil ich verejnému tlaku. Teraz nastal pre neho čas žatvy a on čelí obrovskému tlaku na odstúpenie. Lepšie by pán Matovič urobil, keby bol kľudnejší, ako budhista a zmieril sa s tým čo vie presadiť. Aj keď to myslel dobre prílišný tlak ktorí spôsoboval členom vlády sa mu teraz vypomstil a vláda sa mu rozpadá. Radšej mal byť pokojný a uspokojiť sa s tým, čo dokázal presadiť bez hádok a útočenia.

Teraz je premiér Matovič v ťažkej situácii naozaj mu nezávidím. Ale ešte môže odísť so cťou. Keď podmieni svoj odchod odchodom lídrov ostatných strán, nebude to až taká katastrofálna porážka. Nech si pán Matovič dá aj otázku na čom mu viac záleží: na svojom egu alebo na Slovensku? To že odídu všetci lídri strán z vlády je férová ponuka. Nech si nominujú ministrov a premiéra. Aj tak najväčší vplyv na rozhodnutie vlády alebo parlamentu budú mať títo lídri strán. Tak na čo sa tu hráme? Vzájomné hádky Sulíka s Matovičom sú jednoducho neúnosné, národ je už z toho otrávený.

Pán Matovič buďte chlap a stiahnite seba aj ostatných lídrov strán z vlády. Uvidíte bude to dobré rozhodnutie v parlamente bude priestor aj na slovné súboje s opozíciou ale aj koaličnými partnermi. Vy ste bojovník zrejme to potrebujete. A keď prídu voľby opäť vy budete ten hlavný ťahúň, ten bojovník, ktorí bude v debatách zvádzať súboje. Ale vláda potrebuje pokoj, aby mohla normálne fungovať. Vybojovali, vyhrali ste voľby, tak si teraz vyberte toho najlepšieho človeka z vášho hnutia a nech sa on stane premiérom. Veď ten človek bude hájiť záujmy Slovenska a tiež presadzovať program vašej strany. Môže to byť váš najvernejší priateľ, vôbec to nemusí skončiť rozkolom strany ako sa to stalo v Smere, keď Pellegriny vymenil Fica.

Vy a nový premiér môžete mať pevné puto. Každý máme svoje vlastnosti a každý z nás sa hodí na inú prácu. Prosím uvedomte si to pán Matovič a urobte to, čo je v tejto situácii nevyhnutné.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

V Rumunsku sa rozhučali sirény: Ruské útočné drony dopadli na územie NATO

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436381x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie