Založ si blog

Ateizmus a náboženské bludy vládnu svetu

Myslím si, že svet by mohol byť lepší a ľudia šťastnejší. Ale my sme svet, my ten svet formujeme my ho tvoríme. A robíme tak každý deň pretavujeme svoju vieru a ambície do každodennej reality.

Lenže aká je viera dneška? V drvivej väčšine sú ľudia ateisti alebo cirkevní veriaci. Ateista verí tomu, že nech robí čokoľvek a je dostatočne šikovný nemusí niesť následky, jednoducho že sa im môže vyhnúť. Podobne je na tom cirkevný veriaci. Ten keď aj urobí nejaké zlé veci, verí tomu, že mu stačí nejaký cirkevný obrad, pár otčenášov a zdravasov prípadne trocha svätenej vody a akoby švihom čarovného prútika sú jeho prešlapy zahladené.

Ateisti a cirkevní veriaci tvoria absolútnu väčšinu našej spoločnosti. Obidve skupiny veria, že sa môžu vyhnúť spravodlivému trestu. Tak sa nečudujme, že vo svojom vnútri cítime, že tento svet by mohol byť lepší, že by mohol fungovať inak a my by sme mohli byť oveľa šťastnejší, nemusel by byť ani jeden človek bez domova či perspektívy.

Na tento svet prišlo aj učenie, ktoré hovorí, že to čo je dnes je len absolútna spravodlivosť a dôsledok našich minulých životov. A že už dnes tvoríme svoju budúcnosť, ktorá však pozor nekončí pozemskou smrťou. Mnohí si myslia, že keď ukončia svoj život je po všetkom. Ale toto nové učenie hovorí, že aj po pozemskej smrti budeme donútení žať následky svojho terajšieho života tie dobré aj tie zlé.

Podľa tejto teórie by sa kadejakí podvodníci, zlodeji, príživníci, násilníci či dokonca vrahovia javili ako úplní blázni. Ale dnes tomu tak nie je. Ak má niekto peniaze a moc je dokonca ešte veľaváženým občanom.

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

Irán politika voľby parlamentné Chameneí

V Iráne sa začali parlamentné voľby, očakáva sa nízka účasť

01.03.2024 10:47

Sú prvými, odkedy Iránom otriasli masové protesty vyvolané smrťou mladej Kurdky Mahsy Amíníovej vo väzbe v septembri 2022.

vojna na Ukrajine, Černihiv

Ruské letectvo krváca. Čo spôsobuje Moskve bolestné straty na nebi?

01.03.2024 10:41

Obrancovia zničili za február desať stíhacích bombardérov Su-34, dve stíhačky Su-35 a jedno radarové lietadlo A-50.

nemecko, polícia

Strelec, údajne vojak Bundeswehru, zabil na severe Nemecka štyroch ľudí

01.03.2024 10:36

Podozrivý sa vzdal úradom, informovala prokuratúra.

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy, rukojemníci

Príbuzní rukojemníkov väznených v Gaze pokračujú v pochode na Jeruzalem

01.03.2024 10:32

Účastníci vytvorili dvojice, ktoré niesli spolu 134 nosidiel - jedny pre každého z rukojemníkov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345904x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie