Založ si blog

Nedala sa rekonštrukcia vlády odložiť na leto?

Ja sa len tak chcem opýtať vážených politikov a političiek či nemohli počkať so svojimi požiadavkami aspoň do tej doby, kým sa pandemická situácia aspoň trochu stabilizuje? Pretože ešte pred pár dňami sme mali úplne vyťažené nemocnice, plné Codid-19 pacientov, dokonca sa niektorí prevážali aj do zahraničia. Dnes je situácia o malý kúsok lepšia. Preto mi príde až absurdné keď počujem Sulíka, Remišovú a spol ako svorne tvrdia, že proste oni už dlhšie nevydržia pracovať s premiérom Matovičom.

Nehovorím, že nemajú svoju pravdu. Ale keď to dám na misky váh a porovnám čo musia znášať občania a zdravotníci, príde mi ich reakcia prehnaná a unáhlená. Očkovanie celkom dobre pokračuje. Ak sa nám podarí zaočkovať aspoň tých najrizikovejších ľudí nad 50 rokov situácia by sa mohla stabilizovať. Mohlo by sa tak stať do leta, myslím že to je reálne. Potom by som to aj pochopil keby sa začali riešiť veci ako rekonštrukcia vlády.

Ale len aby sa Sulík už druhýkrát neprerátal. Pretože môže sa stať aj to, že vzťahy medzi súčasnými koaličnými partnermi sa natoľko naštrbia, že nenájdu zhodu a dôjde k predčasným voľbám. A ak žiadajú hlavu premiéra znamená to pád vlády. Samozrejme môže vzniknúť nová keď ich prezidentka poverí. Ale problém je, že toto všetko si vyžiada určitý čas. Bude to podobné ako pri vzniku vlády po voľbách. Budú sa musieť nájsť ľudia na jednotlivé posty. Počas tejto doby bude akési bezvládie. A toto si Remišová so Sulíkom musia zobrať na zodpovednosť, že v takejto kritickej situácii idú riešiť ich vlastné problémy.

Nechcem zastávať Matoviča, ale vidím to tak, že strany Za ľudí a SaS momentálne znefunkčnili fungovanie vlády. Majú svoje osobné požiadavky a okamžite teraz sa to má riešiť. Proste sa nám snažia nahovoriť, že tie ich problémy sú oveľa dôležitejšie ako to, že nám denne zomiera sto ľudí a nemocnice kolabujú. Pripadá mi to tak, že Sulíkovi sa naskytla vhodná príležitosť a chopil sa jej. Pripadá mi to, že tento pán ide aj cez mŕtvoly. Ak sú požiadavky strán Za ľudí a SaS oprávnené, mali by mať aspoň toľko charakteru, že počkajú kým sa situácia v nemocniciach a s počtom úmrtí aspoň trochu ukľudní. Čo takého by sa stalo dotyčným keby s týmto cirkusom počkali do leta?

Lebo táto ich hra mi pripadá dosť nebezpečná. Môže sa stať aj to, že nedopadne podľa ich očakávania. Alebo, že to nebude také rýchle ako si predstavovali. Taktiež Igor Matovič to môže brať z ich strany ako zradu.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953805x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie