Založ si blog

Nedala sa rekonštrukcia vlády odložiť na leto?

Ja sa len tak chcem opýtať vážených politikov a političiek či nemohli počkať so svojimi požiadavkami aspoň do tej doby, kým sa pandemická situácia aspoň trochu stabilizuje? Pretože ešte pred pár dňami sme mali úplne vyťažené nemocnice, plné Codid-19 pacientov, dokonca sa niektorí prevážali aj do zahraničia. Dnes je situácia o malý kúsok lepšia. Preto mi príde až absurdné keď počujem Sulíka, Remišovú a spol ako svorne tvrdia, že proste oni už dlhšie nevydržia pracovať s premiérom Matovičom.

Nehovorím, že nemajú svoju pravdu. Ale keď to dám na misky váh a porovnám čo musia znášať občania a zdravotníci, príde mi ich reakcia prehnaná a unáhlená. Očkovanie celkom dobre pokračuje. Ak sa nám podarí zaočkovať aspoň tých najrizikovejších ľudí nad 50 rokov situácia by sa mohla stabilizovať. Mohlo by sa tak stať do leta, myslím že to je reálne. Potom by som to aj pochopil keby sa začali riešiť veci ako rekonštrukcia vlády.

Ale len aby sa Sulík už druhýkrát neprerátal. Pretože môže sa stať aj to, že vzťahy medzi súčasnými koaličnými partnermi sa natoľko naštrbia, že nenájdu zhodu a dôjde k predčasným voľbám. A ak žiadajú hlavu premiéra znamená to pád vlády. Samozrejme môže vzniknúť nová keď ich prezidentka poverí. Ale problém je, že toto všetko si vyžiada určitý čas. Bude to podobné ako pri vzniku vlády po voľbách. Budú sa musieť nájsť ľudia na jednotlivé posty. Počas tejto doby bude akési bezvládie. A toto si Remišová so Sulíkom musia zobrať na zodpovednosť, že v takejto kritickej situácii idú riešiť ich vlastné problémy.

Nechcem zastávať Matoviča, ale vidím to tak, že strany Za ľudí a SaS momentálne znefunkčnili fungovanie vlády. Majú svoje osobné požiadavky a okamžite teraz sa to má riešiť. Proste sa nám snažia nahovoriť, že tie ich problémy sú oveľa dôležitejšie ako to, že nám denne zomiera sto ľudí a nemocnice kolabujú. Pripadá mi to tak, že Sulíkovi sa naskytla vhodná príležitosť a chopil sa jej. Pripadá mi to, že tento pán ide aj cez mŕtvoly. Ak sú požiadavky strán Za ľudí a SaS oprávnené, mali by mať aspoň toľko charakteru, že počkajú kým sa situácia v nemocniciach a s počtom úmrtí aspoň trochu ukľudní. Čo takého by sa stalo dotyčným keby s týmto cirkusom počkali do leta?

Lebo táto ich hra mi pripadá dosť nebezpečná. Môže sa stať aj to, že nedopadne podľa ich očakávania. Alebo, že to nebude také rýchle ako si predstavovali. Taktiež Igor Matovič to môže brať z ich strany ako zradu.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436417x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie