Založ si blog

Matovič nepochopil, že hádky nikam nevedú.

Podľa mňa je správne povedať si svoj názor. Ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že hádať sa – to jest presviedčať protistranu o svojej pravde nemá zmysel. Aj keď by argumentovanie či hádka trvala 3 – 4 hodiny, výsledok je väčšinou rovnaký ako na začiatku, čiže každý zotrváva na svojom stanovisku. Akurát že sa účastníci hádky dourážajú a vzniká nevraživosť. Osobne považujem hádanie za plytvanie časom a energiou.

Najnovšie si pán Matovič dovolil napomenúť šéfku EMA, že aby si pohli lebo nám tu denne zomierajú ľudia. Na to mal podľa mňa plné právo. Následne sa šéfka nášho ŠÚKL-u ospravedlnila za Matoviča. Nemusela to robiť, ale myslím si že tiež zo svojho pohľadu na to mala právo. Pretože ona je v inom vzťahu s EMA ako Matovič, keďže EMA je pre slovenský ŠUKL vyššia autorita a pani Baťová je zrejme v pracovnom kontakte s EMA a zrejme si váži kapacity, ktoré tam pracujú.

Takže takto neutrálne to mohlo skončiť, že každý si povedal čo považoval za potrebné. To by ale musela jedna strana pochopiť druhú v akej je situácii a nevnucovať jej svoj názor. Pretože aj EMA musí dodržať určitý postup, tiež sa pod to podpisujú a tiež by teoreticky ľudia mohli byť ohrození. Takže takto pekne to mohlo decentne neutrálne skončiť. EMA by sa venovala ďalej svojej práci aj ŠÚKL a ministerstvo zdravotníctva môže začať vakcínovať aj tak na vlastné triko, keďže de facto sa nič nezmenilo, lebo vakcínu kupovali ako necertifikovanú v EU.

Lenže premiér chcel predsa len druhú stranu presviedčať o svojej pravde a získať si verejnú mienku na svoju stranu. Výsledkom boli osobné útoky až nadávky, vzájomný hnev proste plytvanie energiou aj časom a vzájomné ubližovanie si. Dokonca pán Baťo manžel šéfky ŠÚKL-u podáva na Matoviča v tejto súvislosti trestné oznámenie.

Takže záver: Pán Matovič sa mohol od tohto všetkého ušetriť. Výsledok je aj tak ten ako ich prvé verejné statusy, čiže každý zotrváva na svojom. Keďže obidve strany sporu sú v odlišných pozíciách, dá sa pochopiť, že každá zo strán ma kus svojej pravdy. Otázka znie či to stojí za to? Podľa mňa to nemá žiadny zmysel skĺzavať do roviny osobných útokov a zbytočne sa hádať. Pochopí to Matovič alebo si bude aj naďalej rozširovať skupinu svojich nepriateľov?

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436394x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie