Založ si blog

Matovič nepochopil, že hádky nikam nevedú.

Podľa mňa je správne povedať si svoj názor. Ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že hádať sa – to jest presviedčať protistranu o svojej pravde nemá zmysel. Aj keď by argumentovanie či hádka trvala 3 – 4 hodiny, výsledok je väčšinou rovnaký ako na začiatku, čiže každý zotrváva na svojom stanovisku. Akurát že sa účastníci hádky dourážajú a vzniká nevraživosť. Osobne považujem hádanie za plytvanie časom a energiou.

Najnovšie si pán Matovič dovolil napomenúť šéfku EMA, že aby si pohli lebo nám tu denne zomierajú ľudia. Na to mal podľa mňa plné právo. Následne sa šéfka nášho ŠÚKL-u ospravedlnila za Matoviča. Nemusela to robiť, ale myslím si že tiež zo svojho pohľadu na to mala právo. Pretože ona je v inom vzťahu s EMA ako Matovič, keďže EMA je pre slovenský ŠUKL vyššia autorita a pani Baťová je zrejme v pracovnom kontakte s EMA a zrejme si váži kapacity, ktoré tam pracujú.

Takže takto neutrálne to mohlo skončiť, že každý si povedal čo považoval za potrebné. To by ale musela jedna strana pochopiť druhú v akej je situácii a nevnucovať jej svoj názor. Pretože aj EMA musí dodržať určitý postup, tiež sa pod to podpisujú a tiež by teoreticky ľudia mohli byť ohrození. Takže takto pekne to mohlo decentne neutrálne skončiť. EMA by sa venovala ďalej svojej práci aj ŠÚKL a ministerstvo zdravotníctva môže začať vakcínovať aj tak na vlastné triko, keďže de facto sa nič nezmenilo, lebo vakcínu kupovali ako necertifikovanú v EU.

Lenže premiér chcel predsa len druhú stranu presviedčať o svojej pravde a získať si verejnú mienku na svoju stranu. Výsledkom boli osobné útoky až nadávky, vzájomný hnev proste plytvanie energiou aj časom a vzájomné ubližovanie si. Dokonca pán Baťo manžel šéfky ŠÚKL-u podáva na Matoviča v tejto súvislosti trestné oznámenie.

Takže záver: Pán Matovič sa mohol od tohto všetkého ušetriť. Výsledok je aj tak ten ako ich prvé verejné statusy, čiže každý zotrváva na svojom. Keďže obidve strany sporu sú v odlišných pozíciách, dá sa pochopiť, že každá zo strán ma kus svojej pravdy. Otázka znie či to stojí za to? Podľa mňa to nemá žiadny zmysel skĺzavať do roviny osobných útokov a zbytočne sa hádať. Pochopí to Matovič alebo si bude aj naďalej rozširovať skupinu svojich nepriateľov?

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953797x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie