Založ si blog

Sputnik búra vládu? Mne sa asi sníva!

Mne sa asi sníva. To sme naozaj taký posratý národ, ktorému trčia len nohy zo zadku západniarov? Sme naozaj národ samotrýzniteľov? Lebo iné vysvetlenia ma nenapadajú v súvislosti s cirkusom okolo Sputnika.

Ak pán Valášek alebo ľudia zo SaS alebo Za ľudí hovoria, že sme napľuli západným spojencom do tváre, hneď ako prvé ma napadla Mníchovská zrada v 1938 kedy nás naši západní spojenci pekne podrazili. Ale ešte horšie to je vo vzťahu týchto politikov k pozostalým obetí Covidu-19. Pripadá mi to skutočne ako obludná drzosť a bezohľadnosť voči vlastným občanom, keď nám denne zomiera cca 100 ľudí na Covid-19, ALE pre niektorých politikov je dôležitejšie čo si o nás naši západní spojenci pomyslia. Veď čo je niekoho uraziť v porovnaní s tým, keď nechávate denne umierať 100 svojich občanov. Veď toto už len v chorej hlave sa môže zrodiť.

Beriem argument, že ostatné dokonca certifikované vakcíny nebol nikto vítať na letisku. Pán premiér si to mohol odpustiť. Ale v období národnej katastrofy treba konať a hľadať akékoľvek riešenia. Nie strana Za ľudí bude radšej čakať kým Sputnik získa od EMA certifikáciu. Im a strane SaS je jedno či dovtedy zomrie 5 – 10 – 30 tisíc ľudí. Tie obete na životoch nie sú podstatné podľa ich rozhorčenia, ktoré teraz sledujem. Podstatné je, aby platili rovnaké pravidlá pre všetkých – je jedno že tu máme národnú katastrofu. Len tak na okraj, myslíte si že v súčasnosti je firma vyrábajúca Sputnik odkázaná na Európsky trh? Osobne si myslím, že pri dnešnom obrovskom celosvetovom dopyte po vakcínach a dobrých výsledkoch Sputnika, oni nepotrebujú EU trh. Skôr môžeme byť radi, že sme vôbec nejaké vakcíny získali.

Sulík nemá podľa mňa ani oči. On čo najviac vyskakoval sabotoval väčšinu opatrení a silno tlačil na rýchle uvolňovanie opatrení, teraz žiada hlavu ministra zdravotníctva. Mne osobne je to jedno či ministra zdravotníctva vymenia alebo nie. Ale keď ho vymenia mal by to byť tvrdší chlap, ktorý takých ako Sulík rýchlo uzemní. Pretože minister zdravotníctva je zodpovedný za životy a zdravie našich občanov. A ostatní ministri by sa mali držať v takých mantineloch, aby svojimi požiadavkami pre svoje ministerstvá nespôsobili národnú katastrofu. Ale tú tu už máme a môže to byť ešte horšie. Odborníci kričia, že treba očkovať ale s čím? A keď niekto zoženie vakcíny navyše, je z toho obrovský škandál. Veď toto je na hlavu.

Ešte raz zopakujem, prioritou by mala byť ochrana zdravia a životov našich občanov a nie to či sme náhodou neurazili niektorých politikov alebo majiteľov firiem v západnej Európe alebo v USA. Veď ako by sa aj niekto normálny mohol uraziť, keď ide o mimoriadnu situáciu záchrany životov. 100 ľudí denne mŕtvych to je pre niektorých našich politikov zrejme nič moc. V tomto by sme si mali brať príklad z Maďarov – oni sú suverénny, hrdý národ. Našli spôsob ako objednať Čínsku aj Ruskú vakcínu + očkujú aj tými západnými a nerobia si žiadne výčitky, že či si to mohli dovoliť. Podľa mňa v tejto situácii urobili veľmi dobré rozhodnutie.

Skutočne nechápem, či mi ako národ máme tak nízke sebavedomie? Možno tie stáročia útlaku zanechali na nás pečať. Alebo či sme ako ľudia mentalitou až takí posratí? Som zvedavý na váš názor, lebo pre mňa je toto silná káva, doslova nepochopiteľné.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Trump

Súd zamietol Trumpovu žiadosť a uvoľnil pre vyšetrovanie všetky zhabané dokumenty

02.12.2022 10:55

Odvolací súd tým odstránil prekážku vo vyšetrovaní ministerstva spravodlivosti v prípade držby utajovaných dokumentov.

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52, aktualizované: 11:24

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953852x
Priemerná čítanosť článkov: 2544x

Autor blogu

Kategórie