Založ si blog

Hotentóti Matovič so Sulíkom, neochota samospráv a ľudí testovať sa

Skutočne začiatkom decembra ma otravovali plány 3 kôl celoplošného testovania. Ale ukázalo sa, že Matovič mal pravdu, že to bol skutočne výborný nápad.

Teraz ich hádky so Sulíkom. V niečom má pravdu aj Matovič v niečom aj Sulík, tak aby mali nejakého rozhodcu. Ale ak nám testovanie výrazne pomáha tak nech testujú. Keď sa nevedia dohodnúť na celoplošnom testovaní nech testujú aspoň tam kde to najviac horí. Skutočne ak to pomáha, tak to urobme, takto len prešlapujeme na mieste, zdravotný systém a ľudia v ňom sú preťažení, obchody, reštaurácie atď. zatvorené a ekonomické škody narastajú každým dňom.

Za tých mŕtvych a infikovaných nenesie zodpovednosť len Sulík, ale všetci čo sa stavali proti celoplošnému testovaniu. Skutočne teraz sme už mohli postupne ísť do normálu, je to na nervy. Ale treba povedať, že aj Sulík má na tomto stave výraznú zodpovednosť.

Najhoršie je keď sa stretnú dvaja tvrdohlaví ľudia a majú spolupracovať. Nič by sa nestalo, keby Sulík súhlasil s celoplošným testovaním a keby to štát nezvládal, prešlo by sa len na tie najzamorenejšie okresy. Ale takisto by sa nič nestalo ani Matovičovi keby súhlasil s kompromisom začať hasiť ohniská a keby sa ukázalo, že je to nedostatočné mohlo by sa prejsť aj na celoplošné testovanie. Obrovský problém však bude ak nebudeme robiť nič.

Toto je na tom najhoršie. Treba konečne niečo robiť. Nech už niekto nakúpi dostatočný počet testov a začnite konečne masívne testovať. To je jedno či celoplošne alebo vybrané okresy. Na toto je zle aj pozerať. Z hľadiska toho ktorá strany koľko % a mandátov získala vo voľbách by mala ustúpiť SAS keďže má 4-krát menej poslancov. Sulík ide podľa mňa doslova aj cez mŕtvoly. Idú si tvrdohlavo za svojím bez ohľadu na následky. Nečudujem sa, že už jednu vládu povalil.

Keby totiž Sulík súhlasil s celoplošným testovaním a nevyšlo by to, bolo by to maslo na hlave Matoviča, takže Sulík by z toho vyťažil. Alebo sa bojí, že to bude fungovať? A keby to nevyšlo myslím si, že logicky by sa prešlo k testovaniu menšieho počtu okresov – samozrejme tých najviac postihnutých – presne to čo navrhuje Sulík. Lenže ak ani Sulík ani Matovič neustúpia – prehráva Slovensko a my všetci občania, predpokladám že účet bude poriadne vysoký a my to všetci pekne zaplatíme. Preto ma hnevá aj postoj bežných ľudí a samospráv, všetkých ktorí sa stavajú proti masívnemu testovaniu.

Pretože je nespochybniteľné, že to zafungovalo akurát to malo dočasný charakter. Ale keby sme v tom masívnom testovaní pokračovali hoci aj každý víkend, skutočne je veľmi pravdepodobné, že by sme počty infikovaných, hospitalizovaných a mŕtvych poriadne tlačili nadol. Ruka v ruke by s týmto testovaním mohlo ísť uvolňovanie opatrení. Veď sa už preberme ľudia, dokedy chceme mať lockdown? Sme akoby v pasci. A keď je tu spôsob ako účinne znižovať počty infikovaných ja skutočne nechápem, prečo aj bežní ľudia toto nežiadajú a mnohí radšej povedia, že si nedajú šprtať do nosa. Viem je to nepríjemné ale je to chvíľa. Ale nepriaznivú situáciu v ktorej sme musíme znášať 24 hodín denne.

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

pellegrini, korčok

Prvé kolo by vyhral Korčok, druhé však tesne Pellegrini, ukazuje prieskum

01.03.2024 12:49

Na treťom mieste by v prvom kole volieb skončil Štefan Harabin.

Poľská hranica / Poľsko /

Poľsko od nedele ukončí kontroly na hraniciach so Slovenskom

01.03.2024 12:44

Podľa poľského rezortu sa stabilizovala situácia na balkánskej migračnej trase.

F-16

Kaliňák prevzal prvé dve stíhačky F-16 pre slovenskú armádu. Stroje zostávajú v USA na kontrolný výcvik

01.03.2024 12:22

Minister obrany ešte začiatkom februára pripustil objednanie aj ďalších stíhačiek F-16.

unrwa

EÚ pošle úradu pre palestínskych utečencov len časť z 82 miliónov eur, píše Reuters

01.03.2024 11:59

Izrael v januári obvinil 12 z celkových 13 000 zamestnancov úradu v Pásme Gazy, že sa zúčastnili na útoku pod vedením Hamasu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345973x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie