Založ si blog

Svet bol stvorený za 7 dní

Nie však tento náš svet, ale prastvorenie. Pán Vollmann to vysvetľuje takto. Duchovné prastvorenie povstalo ako prvé stvorenie pri slovách „Buď svetlo“. Nachádza sa pod božskou sférou. Príbeh stvorenia o siedmich dňoch obsiahnutý v Biblii v 1. knihe Mojžišovej sa vzťahuje na toto prvé stvorenie a nie na zem.

Príbeh stvorenia opísaný v Biblii už pomýlil mnohých a možno aj odradil, priznám sa, že aj mňa to miatlo. O to väčšia vďaka pánovi Vollmannovi, ktorý pôsobil v Abd-ru-schinovej blížkosti a pekne to zhrnul a vysvetlil. Dnes je totiž všeobecne uznávaná evolučná teória. Evolučná teória má svoj zmysel, logiku a nespočetné množstvo dôkazov. Preto nie je vôbec dobré keď veriaci popierajú evolučnú teóriu alebo sa ju snažia vtesnať do krátkeho časového rozmedzia od Adama prepočtom jeho rodokmeňa.

Príbeh stvorenia nebol doteraz správne pochopený, čo malo za následok zmätok u veriacich i vedeckej obce. Preto nesmierna vďaka patrí Abd-ru-schinovi, že nám priniesol vysvetlenia z tých najvyšších nebies. Som presvedčený, že raz určite aj celé ľudstvo ocení obrovský dar Abd-ru-schinovho diela. Jeho vysvetlenia sú úžasné prinášajú pokoj do duší veriacich a logické argumenty pre vedeckú obec.

A tak je teda pravdivý biblický príbeh o stvorení aj vedecké poznanie o vývoji sveta. Existuje totiž prastvorenie a vyvinuté stvorenie. Prastvorenie vzniklo pri slovách Buď svetlo a to bol ten proces opísaný v 1. knihe Mojžišovej. Naša zem však patrí k vyvinutému stvoreniu a podliehala dlhému vývinu tak ako nám to vysvetľuje veda. Tak ako sa človek vyvinul z nevedomého duchovného zárodku do plne vedomej osobnosti. Celý hmotný svet podlieha neustálej zmene a vývinu.

My však ľudskí duchovia sa máme tak zušľachtiť, aby sme po smrti pozemského tela mohli vplyvom ľahšej a čistejšej duše pomaly stúpať nahor do svojho skutočného domova – do raja, do večnej ríše ducha. To je náš skutočný domov odkiaľ sme na základe vlastnej túžby boli vypudení ako nevedomé duchovné zárodky. Jemnohmotná a hmotná úroveň boli a sú našou školou života. Tu sme mali dozrievať a učiť sa.

Túžbu po dokonalosti a návrate do svetlých výšin máme všetci zakotvenú pevne vo svojom vnútri. Ľudstvo ako celok však zablúdilo, nechalo sa viesť chladným hmotným rozumom a takmer stratilo spojenie so Svetlom. Je však v moci každého človeka obnoviť spojenie so Svetlom. Stačí keď zosadí z trónu pozemský rozum a posadí na trón svojho ducha = cit = vnútorné vnímanie = svedomie.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398512x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie