Založ si blog

Mučenie či vyšetrovanie?

Nebol som pri tom keď pán Lučanský utrpel prvé zranenie ani pri tom keď zomrel, môžem písať len o svojich pocitoch čo si o tom myslím.

Osobne si myslím, že pán Lučanský hoci dobrý policajt mal zrejme nejaké kšeftíky, inak neverím, že by ho väzobne stíhali. Určite si však nezaslúžil smrť. Určite vykonal mnoho dobrého a pozatýkal mnoho gaunerov. Jeho trestom bolo už samotné väzobné stíhanie. Ak by mu vinu dokázali mal dostať pár rokov, prípadne prepadnutie časti majetku alebo zníženie výsluhového dôchodku, ale určite nie smrť.

Ako je to s takým väzobne stíhaným? Skutočne to zrejme nemá ďaleko od mučenia. Nehovorím, že so zadržanými sa má jednať v rukavičkách, ale odtiaľ potiaľ. Zase nejaké práva by mali mať aj zadržaní. Väzobne stíhaný je takmer izolavaný a so všetkým je v podstate nútený obrátiť sa na personál či mu vyhovejú. Pripadá mi to jeden človek proti celej mašinérii. Vôbec by som sa nečudoval ak by dochádzalo aj k fyzickým útokom na väzobne stíhaných.

Začiatkom decembra zatkli pána Lučanského. Ja neverím, že by sa chlap ako on zosypal za necelý mesiac, to sa mi nezdá. Skôr mi príde reálnejšie, že to psychicky nezvládli jeho väznitelia. Už to prvé silné zranenie oka – typické zranenie pri bitke. Potom také vyjadrenia z médií: „budeš srať krv vo väzbe ako Lajo“ – skôr nahrávajú verzii, že sa tam s nimi veru nemaznajú a chcú z nich priznanie vymlátiť, čo nepovažujem za správne. Aj to hapkanie ministerky pri zranení oka Lučanského a rôzne verzie – samovražde veľmi nenahrávajú.

Je mi ľúto, že pán Lučanský zomrel. Stal sa z neho mučeník a dúfam, že jeho smrť dá podnet na prekopanie celého systému väzobného stíhania. Hlavným úsilím vyšetrovateľov by malo byť zadržaným vinu riadne dokázať a nie to z nich vymlátiť – to je návrat do stredoveku. Máme tu kadejaké technické vymoženosti, tajné služby a mnoho iného, treba len trpezlivo vyšetrovať a zbierať dôkazy.

Chcieť niečo na silu urýchliť je len na škodu veci. Pretože ak by pán Lučanský aj príjmal úplatky a nebol právoplatne odsúdený, predsa len by na ňom už bola škvrna a podozrenie a už len absolvovanie vyšetrovacej tortúry by bolo pre neho určitou formou trestu a to nehovorím o dokonalých zákonoch Božích. Takto došlo k neprimeranému trestu a to jeho smrti, čo nezodpovedalo jeho prehreškom a de facto sa stáva z pána Lučanského martýr, symbol všetkých väzobne stíhaných. Tak ako sa Ján Kuciak a Martina Kušnírová stali symbolom vtedajšej opozície, tak sa pán Lučanský stane symbolom terajšej opozície v boji proti vládnemu teroru.

Zákon vyrovnania vyžaduje primeranú odmenu alebo trest. Ak je trest neprimerane tvrdý, robí to aj zo skutočného páchateľa – poškodeného. Neviem či tá komisia niečo zistí, ale predpokladám, že väzenský systém je osobitný svet zo svojimi pravidlami a ak k niečomu dochádza, tak vedia ako to robiť, aby neboli dôkazy.

Ľuďom akoby stačili cirkvi a ich dogmy.

24.06.2024

Či už zo strachu pred cirkvami alebo z vlastnej lenivosti, pripadá mi to, že mnoho ľudí sa uspokojí s cirkevnými dogmami a nepotrebujú hľadať pravdu. Akoby ľuďom stačili cirkvi a Stvoriteľa ani nepotrebovali. Cirkvi dnes rozdávajú odpustky aj miesta v raji. Navodzuje to dojem, že všetko je v poriadku. Lenže má to jeden veľký háčik ani jedna cirkev nedokáže človeku [...]

Dobré zákony a zlí ľudia.

23.06.2024

Hneď na úvod chcem zdôrazniť, že mám na mysli Stvoriteľove zákony a nie tie pozemské. Dnes sa mnohí čudujú prečo sa dejú rôzne nešťastia alebo zlé veci relatívne dobrým ľuďom alebo prečo ak Stvoriteľ existuje sa rodia deti postihnuté ťažkými chorobami. Odpoveď je pomerne jednoduchá karma a minulé životy. Ľudia zvyknú deti nazývať neviniatka, ale to je [...]

Sme smiešni.

18.06.2024

Ak skutočne existuje karma a minulé životy, my ľudia so všetkými svojimi pocitmi nespravodlivosti, závisti, nenávisti, zlosti, prchlivosti sme naozaj smiešni. Pretože ak existuje karma a minulé životy začíname sa tu baviť o tom, že iba žneme, čo sme predtým zasiali. Nemôže byť ani zmienky o nejakej nespravodlivosti a krivde. Ak trpíme je to len dôsledok toho, že sme v [...]

zbrane, zbraň

Prvýkrát v dejinách. Hlavný lekár USA klasifikoval násilie so zbraňami ako zdravotnú krízu

25.06.2024 23:40

Spojené štáty predstavujú výnimočný prípad z dôvodu vysokého počtu zranení a úmrtí spôsobených strelnými zbraňami — najmä pokiaľ ide o deti.

alkohol

Na konzumáciu alkoholu zomrú ročne takmer tri milióny ľudí

25.06.2024 23:26

Do tejto štatistiky je započítané aj šoférovanie pod vplyvom alkoholu, násilie súvisiace s alkoholom a rôzne choroby.

Sunak

Štyria muži vnikli do záhrady britského premiéra. Zadržala ich polícia

25.06.2024 22:54

Organizácia s názvom Youth Demand zverejnila video, na ktorom je vidieť, ako jej člen vykonal veľkú potrebu do jazierka na Sunakovom pozemku.

Matúš Šutaj Eštok

Ministerstvo vnútra dostalo pokutu 90-tisíc eur za odstavenie čurillovcov mimo službu

25.06.2024 20:18

Rezort vnútra sa odvolá voči tomuto rozhodnutiu Úradu na ochranu oznamovateľov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 1415474x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie