Založ si blog

Pán premiér toto nie je hra

Za pol roka sa vašej vláde podarilo naštartovať veci, ktoré táto krajina potrebuje ako soľ. Tak nepanikárte, neutekajte z boja a nebuďte príliš urážlivý a precitlivený. Dostali ste od ľudí dôveru a teraz máte v rukách osudy vyše 5 miliónov ľudí. Lenže vládnutie nie je len o vydávaní príkazov, ale je aj o počúvaní. Týchto 5 miliónov ľudí má tiež svoj názov, to nie sú hlupáci, ale ľudia ktorí denno denne bojujú tvrdý boj o prežitie.

Takisto ak pociťujete prílišné bremeno zodpovednosti spomeňte si, že máte aj koaličných partnerov. To nie sú vaši podriadení, ale vaši partneri. Majú právo povedať si svoj názor, dokonca je to ich povinnosť, pretože aj oni zastupujú nemalú časť nášho národa. Preto ich začnite brať takto ako zástupcov časti národa a svojich partnerov. Nezabudnite nikdy, že je lepší dobrý cudzí nápad ako zlý vlastný. S týmito koaličnými partnermi aj tak budete zdieľať úspechy aj neúspechy. Jednoducho aj keď ste premiér a máte hlavnú zodpovednosť nie ste v tom sám. Dovoľte aj koaličným partnerom pokúsiť sa realizovať svoje nápady – hlavne myslím ten Sulíkov semafor, pretože je fakt dobrý.

Pán premiér Slovensko potrebuje vašu vládu a vy potrebujete vládnuť. Len prosím nehádžte zbrklo flintu do žita. Ľudia už nechcú ďalšie celoplošné testovanie, ale od vašej vlády veľa očakávajú. Inak vy ste stále len zástupca vôle ľudu, máte počúvať čo ľudia chcú a čo nie. Ľudia túžia vykoreniť korupciu a po potrestaní aj vysokých funkcionárov. Ale čo sa týka Korona vírusu, tak ľudia zomierajú po celom svete nie len na Slovensku. Jednoducho musíme sa naučiť s tým žiť.

Pán Matovič vy potrebujete vládnuť. Doteraz ste pár rokov len vykrikovali z opozície a všetko kritizovali. Teraz máte ukázať, že sa dá vládnuť lepšie, ale aj pocítiť tú obrovskú váhu zodpovednosti. Toto by mal konečne pochopiť každý kto sa hrnie do politiky – že ho čaká obrovská zodpovednosť, že to nie len tak riadiť krajinu. Treba sa starať o vyše 5 miliónov ľudí, o všetky odvetvia hospodárstva a špecifické povolania aj o toho posledného bezdomovca. Práve dobré riadenie je podľa mňa kľúčové. Vnímam to akoby korupcia a zlé riadenie bolo tou priepasťou medzi blahobytom napr. Nemcov a nami. Tie najbohatšie krajiny sú špičkovo riadené, podporujú hospodárstvo a neustále modernizujú.

Tomuto sa začnite pán premiér naplno venovať. Treba hľadač balans medzi opatreniami proti Korone a ekonomikou. Neduste už celé Slovensko, nastavte konečne systém kritérií podľa regiónov. Odškodnenie je veľmi pomalé a aj tak to zaplatíme MY všetci. Takže si myslím, že občania sú právom rozhorčení, majú do toho čo povedať, keď oni to všetko financujú. Musíme vedieť aké sú voľné kapacity na Covid oddeleniach. Keď uvolníme nejaké opatrenie treba vyhodnotiť aký to malo dosah a buď ho ponechať alebo vrátiť. Začnite rozmýšľať regionálne. Toto bude pre ľudí motivujúce. Tam kde sa bude Korona menej šíriť a ľudia budú zodpovednejší, musia byť za to odmenení väčšou slobodou. Tam kde sa vyskytne veľa prípadov, tak pokojne aj lokálny lockdown. Ešte sa pýtam navyšujeme počty zdravotníkov? Pretože ak sme limitovaný zdravotníckymi kapacitami, určite by pomohlo tieto navyšovať, veď aj tak odborníci hovoria, že nám chýbajú lekári a zdravotné sestry.

Ak stanovíte jasné regionálne kritériá ľudia vás budú milovať alebo aspoň nebudú môcť nič namietať. Ale ak si silou mocou budete presadzovať celoplošné testovania a zákazy, budú vás čoraz viac nenávidieť. A ešte jedna poznámka vedie sa aj štatistika premorenia? Pretože môže sa stať, že niektoré regióny sa premoria a získajú imunitu. Myslím si, že aj to je faktor hodný sledovania.

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

Čína koronavírus peking

Mjanmarský veľvyslanec v Číne zomrel, mal dostať infarkt

08.08.2022 09:28

Ide už o štvrtého veľvyslanca, ktorý v Číne za posledný rok zomrel.

China Taiwan

Čína oznámila pokračovanie vojenského cvičenia okolo Taiwanu

08.08.2022 09:00

Rozsiahle manévre sa mali pôvodne skončiť v nedeľu.

António Guterres

Guterres: Hrozba jadrového konfliktu je po desaťročiach späť

08.08.2022 08:32

Generálny tajomník OSN varoval, že "ľudstvo sa hrá s nabitou zbraňou", keď sa vo svete – od Ukrajiny po Blízky východ a Kórejský polostrov – množia krízy s možnosťou vzniku nukleárnej katastrofy.

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko, patril k najvplyvnejším ľuďom vo Vatikáne

08.08.2022 08:00, aktualizované: 09:40

Jozef Tomko zomrel v Ríme vo veku 98 rokov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878757x
Priemerná čítanosť článkov: 2585x

Autor blogu

Kategórie