Založ si blog

Pán premiér toto nie je hra

Za pol roka sa vašej vláde podarilo naštartovať veci, ktoré táto krajina potrebuje ako soľ. Tak nepanikárte, neutekajte z boja a nebuďte príliš urážlivý a precitlivený. Dostali ste od ľudí dôveru a teraz máte v rukách osudy vyše 5 miliónov ľudí. Lenže vládnutie nie je len o vydávaní príkazov, ale je aj o počúvaní. Týchto 5 miliónov ľudí má tiež svoj názov, to nie sú hlupáci, ale ľudia ktorí denno denne bojujú tvrdý boj o prežitie.

Takisto ak pociťujete prílišné bremeno zodpovednosti spomeňte si, že máte aj koaličných partnerov. To nie sú vaši podriadení, ale vaši partneri. Majú právo povedať si svoj názor, dokonca je to ich povinnosť, pretože aj oni zastupujú nemalú časť nášho národa. Preto ich začnite brať takto ako zástupcov časti národa a svojich partnerov. Nezabudnite nikdy, že je lepší dobrý cudzí nápad ako zlý vlastný. S týmito koaličnými partnermi aj tak budete zdieľať úspechy aj neúspechy. Jednoducho aj keď ste premiér a máte hlavnú zodpovednosť nie ste v tom sám. Dovoľte aj koaličným partnerom pokúsiť sa realizovať svoje nápady – hlavne myslím ten Sulíkov semafor, pretože je fakt dobrý.

Pán premiér Slovensko potrebuje vašu vládu a vy potrebujete vládnuť. Len prosím nehádžte zbrklo flintu do žita. Ľudia už nechcú ďalšie celoplošné testovanie, ale od vašej vlády veľa očakávajú. Inak vy ste stále len zástupca vôle ľudu, máte počúvať čo ľudia chcú a čo nie. Ľudia túžia vykoreniť korupciu a po potrestaní aj vysokých funkcionárov. Ale čo sa týka Korona vírusu, tak ľudia zomierajú po celom svete nie len na Slovensku. Jednoducho musíme sa naučiť s tým žiť.

Pán Matovič vy potrebujete vládnuť. Doteraz ste pár rokov len vykrikovali z opozície a všetko kritizovali. Teraz máte ukázať, že sa dá vládnuť lepšie, ale aj pocítiť tú obrovskú váhu zodpovednosti. Toto by mal konečne pochopiť každý kto sa hrnie do politiky – že ho čaká obrovská zodpovednosť, že to nie len tak riadiť krajinu. Treba sa starať o vyše 5 miliónov ľudí, o všetky odvetvia hospodárstva a špecifické povolania aj o toho posledného bezdomovca. Práve dobré riadenie je podľa mňa kľúčové. Vnímam to akoby korupcia a zlé riadenie bolo tou priepasťou medzi blahobytom napr. Nemcov a nami. Tie najbohatšie krajiny sú špičkovo riadené, podporujú hospodárstvo a neustále modernizujú.

Tomuto sa začnite pán premiér naplno venovať. Treba hľadač balans medzi opatreniami proti Korone a ekonomikou. Neduste už celé Slovensko, nastavte konečne systém kritérií podľa regiónov. Odškodnenie je veľmi pomalé a aj tak to zaplatíme MY všetci. Takže si myslím, že občania sú právom rozhorčení, majú do toho čo povedať, keď oni to všetko financujú. Musíme vedieť aké sú voľné kapacity na Covid oddeleniach. Keď uvolníme nejaké opatrenie treba vyhodnotiť aký to malo dosah a buď ho ponechať alebo vrátiť. Začnite rozmýšľať regionálne. Toto bude pre ľudí motivujúce. Tam kde sa bude Korona menej šíriť a ľudia budú zodpovednejší, musia byť za to odmenení väčšou slobodou. Tam kde sa vyskytne veľa prípadov, tak pokojne aj lokálny lockdown. Ešte sa pýtam navyšujeme počty zdravotníkov? Pretože ak sme limitovaný zdravotníckymi kapacitami, určite by pomohlo tieto navyšovať, veď aj tak odborníci hovoria, že nám chýbajú lekári a zdravotné sestry.

Ak stanovíte jasné regionálne kritériá ľudia vás budú milovať alebo aspoň nebudú môcť nič namietať. Ale ak si silou mocou budete presadzovať celoplošné testovania a zákazy, budú vás čoraz viac nenávidieť. A ešte jedna poznámka vedie sa aj štatistika premorenia? Pretože môže sa stať, že niektoré regióny sa premoria a získajú imunitu. Myslím si, že aj to je faktor hodný sledovania.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436444x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie