Založ si blog

Výtržníci by mali zaplatiť za spôsobené škody

Ak chce niekto protestovať, tak nech sa páči. Aj keď za súčasnej epidemiologickej situácie to nie je najlepší nápad. Ja chápem ľudí, že majú toho plné zuby ani mne to nie je po chuti.

Bol by som však veľmi rád keby sa v našej krajine nastavil systém, že keď niekto na takýchto protestoch niekoho zraní alebo spôsobí materiálne škody mal by za to zaplatiť. To znamená zničený majetok dať do pôvodného stavu alebo škodu finančne nahradiť. Preplatiť liečbu aj práceneschopnosť zraneného človeka. To by bolo férové.

Silové zložky by mali viac kamerovať a vypátrať alebo zadržať tých čo ničia majetok či zdravie. Inak proti demonštrácii sily protestujúcich na námestiach nič nemám. Nech slobodne vyjadria svoj názor, nech to zo seba vykričia. Toto považujem za správne, musíme sa naučiť vyjadrovať svoj názor či nesúhlas s určitými vecami.

Celkovo by sme sa mali viac zaujímať o veci verejné. Pretože čím menej sa o ne zaujímame, tým si politici viac dovolia. Malo by byť naším spoločným záujmom, aby naša krajina čo najlepšie fungovala a nezáujem tomu rozhodne nepomôže. Dnes sme ľahostajní voči tomu keď niekto okráda štát. Lenže problém je ten, že my všetci ten štát financujeme, takže vlastne určití paraziti okrádajú priamo nás, cez dane ktoré platíme do štátneho rozpočtu.

Mali by sme tvrdo požadovať to „Nepokradneš!“. Prečo ten Boh asi chcel od nás, aby sme sa vzájomne neokrádali? No myslím, že preto lebo by to bolo podľa skvelé žiť v štáte kde sa nekradne.

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko

08.08.2022 08:00

V Ríme zomrel v pondelok ráno kardinál Jozef Tomko vo veku 98 rokov.

Porto Tolle / Ryžové pole /

Vysychajúca rieka Pád odhalila takmer poltonovú bombu z čias druhej svetovej vojny

08.08.2022 07:30

Nález bomby si vyžiadal evakuáciu troch tisícok ľudí.

Gustavo Petro

Kolumbia má prvého ľavicového prezidenta, bývalého partizána Gustava Petra

08.08.2022 07:05

Ekonóm a senátor Gustavo Petro v júnovom druhom kole prezidentských volieb porazil vplyvného podnikateľa Rodolfa Hernandéza.

Roger Waters

Spoluzakladateľ Pink Floyd: Biden je zločinec, na Ukrajine leje olej do ohňa

08.08.2022 06:00

Výroky Rogera Watersa vyvolali rozhorčenie zo strany Kyjeva a naopak pochvalné reakcie Moskvy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878690x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Autor blogu

Kategórie