Založ si blog

Výtržníci by mali zaplatiť za spôsobené škody

Ak chce niekto protestovať, tak nech sa páči. Aj keď za súčasnej epidemiologickej situácie to nie je najlepší nápad. Ja chápem ľudí, že majú toho plné zuby ani mne to nie je po chuti.

Bol by som však veľmi rád keby sa v našej krajine nastavil systém, že keď niekto na takýchto protestoch niekoho zraní alebo spôsobí materiálne škody mal by za to zaplatiť. To znamená zničený majetok dať do pôvodného stavu alebo škodu finančne nahradiť. Preplatiť liečbu aj práceneschopnosť zraneného človeka. To by bolo férové.

Silové zložky by mali viac kamerovať a vypátrať alebo zadržať tých čo ničia majetok či zdravie. Inak proti demonštrácii sily protestujúcich na námestiach nič nemám. Nech slobodne vyjadria svoj názor, nech to zo seba vykričia. Toto považujem za správne, musíme sa naučiť vyjadrovať svoj názor či nesúhlas s určitými vecami.

Celkovo by sme sa mali viac zaujímať o veci verejné. Pretože čím menej sa o ne zaujímame, tým si politici viac dovolia. Malo by byť naším spoločným záujmom, aby naša krajina čo najlepšie fungovala a nezáujem tomu rozhodne nepomôže. Dnes sme ľahostajní voči tomu keď niekto okráda štát. Lenže problém je ten, že my všetci ten štát financujeme, takže vlastne určití paraziti okrádajú priamo nás, cez dane ktoré platíme do štátneho rozpočtu.

Mali by sme tvrdo požadovať to „Nepokradneš!“. Prečo ten Boh asi chcel od nás, aby sme sa vzájomne neokrádali? No myslím, že preto lebo by to bolo podľa skvelé žiť v štáte kde sa nekradne.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347852x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie