Založ si blog

Komunitnému testovaniu áno

Len opäť by som nerozmýšľal celoplošne ale regionálne. Dajme ľuďom túto možnosť a kto bude mať záujem tak nech to využije. Teraz aj prevádzkári majú iste silný motív aj klienti – užívatelia.

Ale celkom sa mi nezdá, že si majú zriadiť vlastné odberné miesta. Nehovorím, že by sa to nedalo. Ale ako lepší nápad sa mi javí zriadiť 1 – 2 alebo aj viac odberných miest ak sú to veľké mestá a bol by veľký záujem. Každý by vedel, že tu je odberné miesto a keď tam príde alebo sa môžu aj objednávať klienti, tak mu urobia odber. Mohla by to nejaká firma vykonávať alebo mesto organizovať alebo aj štát. Treba analyzovať čo by bolo vhodnejšie.

Zo začiatku by to malo byť bezplatné určite sa viac oplatí zaplatiť 1 test za mesiac a rozbehnúť ekonomiku. Časom by to súkromné firmy normálne mohli ponúkať ako platenú službu.

Chýba mi aj využívanie semaforu niečo také ako majú v Nemecku. Zohľadniť kapacitu lôžok v regióne, počet novoinfikovaných, počet hospitalizovaných atď.. Vytvoriť akýsi index, ktorý by zahŕňal tieto dôležité veličiny. Toto by bolo motivujúce, že regiónom ktoré by boli na tom dobre by sa opatrenia uvolňovali a naopak tým kde by to horelo by sa sprísňovali. Ľudia by sa potom snažili, aby ich index bol zelený, snažila by sa aj samospráva aj medicínske zariadenia. Opatrenia by mohli zostať v určitých bodoch plošné, ale určite nie vo všetkých. To je absolútne demotivujúce.

Sú okresy kde je počet infikovaných minimálny. Oni keď budú rozumní a budú dodržiavať nosenie rúšok a podobne, tak by sa ich spoločenský život mohol o hodne obohatiť, mali by viac možností a slobody. Jednotlivé regióny by sa samozrejme mohli pravidelne monitorovať, čo dané opatrenia alebo ich uvolnenie spôsobili. Lebo určite budú opatrenia, ktorých zrušenie nevyvolá takmer žiadnu reakciu a potom také, ktoré spustia negatívny proces. To všetko treba sledovať a analyzovať.

Nechajme ľudí slobodne sa rozhodovať a nenúťme ich do testovania. Treba však vytvoriť možnosti, aby sa tí čo chcú mohli dať otestovať a takýmto ľuďom dať za odmenu viac slobody. Tieto skupiny ľudí čo sa budú pravidelne testovať budú aj akýmsi lakmusovým papierikom, ako na tom daný región je čo sa týka % infikovaných.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953804x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie