Založ si blog

Komunitnému testovaniu áno

Len opäť by som nerozmýšľal celoplošne ale regionálne. Dajme ľuďom túto možnosť a kto bude mať záujem tak nech to využije. Teraz aj prevádzkári majú iste silný motív aj klienti – užívatelia.

Ale celkom sa mi nezdá, že si majú zriadiť vlastné odberné miesta. Nehovorím, že by sa to nedalo. Ale ako lepší nápad sa mi javí zriadiť 1 – 2 alebo aj viac odberných miest ak sú to veľké mestá a bol by veľký záujem. Každý by vedel, že tu je odberné miesto a keď tam príde alebo sa môžu aj objednávať klienti, tak mu urobia odber. Mohla by to nejaká firma vykonávať alebo mesto organizovať alebo aj štát. Treba analyzovať čo by bolo vhodnejšie.

Zo začiatku by to malo byť bezplatné určite sa viac oplatí zaplatiť 1 test za mesiac a rozbehnúť ekonomiku. Časom by to súkromné firmy normálne mohli ponúkať ako platenú službu.

Chýba mi aj využívanie semaforu niečo také ako majú v Nemecku. Zohľadniť kapacitu lôžok v regióne, počet novoinfikovaných, počet hospitalizovaných atď.. Vytvoriť akýsi index, ktorý by zahŕňal tieto dôležité veličiny. Toto by bolo motivujúce, že regiónom ktoré by boli na tom dobre by sa opatrenia uvolňovali a naopak tým kde by to horelo by sa sprísňovali. Ľudia by sa potom snažili, aby ich index bol zelený, snažila by sa aj samospráva aj medicínske zariadenia. Opatrenia by mohli zostať v určitých bodoch plošné, ale určite nie vo všetkých. To je absolútne demotivujúce.

Sú okresy kde je počet infikovaných minimálny. Oni keď budú rozumní a budú dodržiavať nosenie rúšok a podobne, tak by sa ich spoločenský život mohol o hodne obohatiť, mali by viac možností a slobody. Jednotlivé regióny by sa samozrejme mohli pravidelne monitorovať, čo dané opatrenia alebo ich uvolnenie spôsobili. Lebo určite budú opatrenia, ktorých zrušenie nevyvolá takmer žiadnu reakciu a potom také, ktoré spustia negatívny proces. To všetko treba sledovať a analyzovať.

Nechajme ľudí slobodne sa rozhodovať a nenúťme ich do testovania. Treba však vytvoriť možnosti, aby sa tí čo chcú mohli dať otestovať a takýmto ľuďom dať za odmenu viac slobody. Tieto skupiny ľudí čo sa budú pravidelne testovať budú aj akýmsi lakmusovým papierikom, ako na tom daný región je čo sa týka % infikovaných.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436416x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie