Založ si blog

Výnimočná doba pre Slovensko

V hĺbke duše som cítil, že sme korupciou prešpikovaná krajina. Vnímal som aj to, že ak polícia nezačne zatýkať vysokých funkcionárov nikdy sa to nezmení. Sníval som o tom, že aké by to bolo krásne keby si spravodlivosť začala raziť cestu v našej krajine. Aké obrovské požehnanie by nám to prinieslo. Preto som nesmierne rád, že sa teraz tak deje. Myslím tým policajné akcie Búrka, Víchrica, Boží mlyn a teraz najnovšie Očistec, kde zadržali aj bývalého policajného šéfa.

Bez ohľadu na reakcie blogerov chcem za toto z celého srdca poďakovať všetkým čestným policajtom, prokurátorom, sudcom. Ale bol by som pokrytec keby som nepoďakoval aj politikom, ktorí na tom majú zásluhu. Pretože bez týchto volených zástupcov by sa nič takéto nikdy nestalo. Pretože minister vnútra je ešte nad policajným šéfom atď..

Po tom čo sa teraz deje márne túžili státisíce Slovákov a Sloveniek počas 30 rokov nášho samostatného štátu, kde sa už nemáme na koho vyhovárať. Pretože my sami si spravujeme svoju krajinu a sme plne zodpovední za to ako vyzerá alebo bude vyzerať. Ak niekto namieta, že nemá dosah na vysokú politiku poviem len toľko – ako reaguje najbližšia rodina keď sa do problémov dostane ich synáčik, dcéruška či iný príbuzní? No v drvivej väčšine robia všetko preto, aby sa spravodlivému trestu vyhli. Toto je silno v našej spoločnosti zakorenené. Myslia si, že takto im pomáhajú. Opak je však pravdou. Jednak krivia spravodlivosť a druhý faktor je, že ich dcéra alebo syn sa vplyvom spravodlivého trestu mohli zmeniť, namiesto toho si budú ešte viac dovoľovať.

Takto nejako to na našom Slovensku funguje. Žije tu veľmi veľa milých príjemnych a šikovných ľudí. Ale prosím vás zbavme sa tejto zmäkčilosti, tohto rodinkárstva. Lebo toto keď sejeme všade okolo seba nečudujme sa, keď to isté robia vysokopostavení funkcionári. Robia to isté len vo väčšom meradle. Staňme sa namiesto toho silní a hrdí, zbavme sa zmäkčilosti ktorá ešte nikdy nič dobré nepriniesla a namiesto nej dajme prísnu lásku. Vystavme aj svojich milovaných prísnej spravodlivosti. Oni sa tak môžu stať lepšími ľuďmi s pevnými charaktermi a naša krajina môže začať prekvitať. Pretože ak sa ľudia prestanú zaoberať kadejakými podvodmi a trestnou činnosťou a namiesto toho sa budú venovať poctivej práci, každý podľa svojich talentov a možností, nutne sa tak všetci staneme bohatšími. Toto je cesta, po ktorej keď pôjdeme rozmnoží sa v našej krajine blahobyt a radosť, ale čo je dôležité nielen pre horných desaťtisíc.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

V Rumunsku sa rozhučali sirény: Ruské útočné drony dopadli na územie NATO

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436387x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie