Založ si blog

Chudáci utečenci už začínajú vraždiť

Možno tie útoky vyprovokovala karikatúra proroka Mohameda a jej obhajovanie, ale protestovať mohli aj inak. To vraždenie neospravedlňuje.

Pointa je však inde. Prečo západná Európa tvrdohlavo trvá na tom, že neustále máme príjmať utečencov, často moslimov. Veď je nad slnko jasné, že títo moslimovia sa neintegrujú. Sú to tvrdí ľudia celou dušou oddaný islamu a prorokovi Mohamedovi. Uznávajú svoje zákony – šaríja.

Ak chýbajú v Európe ľudia, prečo sa nerealizujú podporné programy pre mladé rodiny. Veď v dnešnej dobe keď sú mladí ľudia nútení extrémne sa zadlžovať ak chcú bývať vo svojom. Deti sú požehnaním, sú nádherné. Mladí by podľa mňa mali v pohode 2 -3 deti keby na to mali vhodné podmienky. Ale aká je dnes podpora pre mladé rodiny v Európe? No dosť biedna.

Boli by sme na tom podľa mňa oveľa lepšie keby sa v Európe stavali štátne alebo iné byty, ktoré by boli cenovo dostupnejšie. A štát by bol skutočne ochrancom pre rodiny s malými deťmi. Tie rodiny musia cítiť, že keď sa dostanú do problémov neskončia na ulici, ale štát ich bude rôznou formou silno podporovať. Toto ale chýba.

Moslimské komunity rastú a rásť budú aj problémy s nimi. Viedeň je pekný príklad keď už bolo do školy prihlásených viac moslimských ako domácich detí. To je nádhera. Takže človek nemusí byť veštec na to, aby sme predpokladali, že pri pokračujúcom trende a výrazne odlišnej pôrodnosti moslimovia o 20 – 30 rokov Viedeň ovládnu. To čo mali na dosah v stredoveku vojensky sa im teda zrejme podarí hlúpou politikou západnej Európy. Stačí im jednoduch prísť a množiť sa.

Máme demokratické zriadenie, takže väčšina rozhoduje. Takže ak bude moslimov väčšina zvolia si svojho primátora, budú v radoch polície, prokuratúry, budú majiteľmi firiem atď. A keďže ich bude väčšina oni začnú udávať tón a podobu mesta či krajiny. Oni ju jednoducho budú tvoriť. Je naozaj západná Európa taká hlúpa a naivná? Veď toto len debil nevidí. Alebo sa to má stáť, aby sa aj takto násilne skončila bezbožnosť Európanov?

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko

08.08.2022 08:00

V Ríme zomrel v pondelok ráno kardinál Jozef Tomko vo veku 98 rokov.

Porto Tolle / Ryžové pole /

Vysychajúca rieka Pád odhalila takmer poltonovú bombu z čias druhej svetovej vojny

08.08.2022 07:30

Nález bomby si vyžiadal evakuáciu troch tisícok ľudí.

Gustavo Petro

Kolumbia má prvého ľavicového prezidenta, bývalého partizána Gustava Petra

08.08.2022 07:05

Ekonóm a senátor Gustavo Petro v júnovom druhom kole prezidentských volieb porazil vplyvného podnikateľa Rodolfa Hernandéza.

Roger Waters

Spoluzakladateľ Pink Floyd: Biden je zločinec, na Ukrajine leje olej do ohňa

08.08.2022 06:00

Výroky Rogera Watersa vyvolali rozhorčenie zo strany Kyjeva a naopak pochvalné reakcie Moskvy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878676x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Autor blogu

Kategórie