Založ si blog

Testovanie deň – D

Dalo sa čakať, že s tak veľkou akciou budú problémy. Ale dobre keď už vláda neustúpila od celoplošnej formy testovania tu je aspoň pár rád ako to možno ešte zachrániť.

Napríklad niektoré malé dedinky by mohli byť zlúčené s okolitými väčšími obcami – takto by sa ušetrilo pár zdravotníkov. Tí čo by sa vedeli odviezť autom by prišli do susednej dediny, tí čo nie tak by ich mohli oviezť príslušníci armády. Administratívny pracovníci v zrušenom obvode by posilnili kapacitu zlúčeného odberného miesta.

Vykrytie hluchých časov. Ak napríklad na niektorom odbernom mieste nikto nečaká v rade, príslušníci armády by ihneď mali telefonovať do susedných odberných miest, že môžu niektorých ľudí nasmerovať ku nim. Jednoducho mali by byť v stálom kontakte príslušníci armády aspoň v rámci okresu, aby zdravotnícke tímy, ktoré sú obmedzené boli plne vyťažené.

Vytvoriť potvrdenieNeotestovaný z dôvodu nedostatku kapacity. Nech už je v tom poriadok. Ak sa budú musieť ľudia preukazovať negatívnym alebo pozitívnym testom musíme myslieť aj na ľudí, ktorí sa jednoducho nestihnú otestovať. Treba týmto ľuďom vystaviť nejaké potvrdenie od príslušníkov armády, že sa chceli dať otestovať, ale z kapacitných dôvodov sa to nedalo. Na týchto ľudí by sa mali vzťahovať všetky podmienky ako na ľudí s negatívnym testom. A je už na rozhodnutí vlády, či týchto ľudí budú v čo najbližšom čase pozývať na pretestovanie. Alebo je v hre možnosť, že tí čo nebudú otestovaní teraz sa otestujú budúci víkend a ostatní už druhýkrát nebudú testovaní.

Písal som už predtým o tom, že sa to zrejme vláde nepodarí v tak krátkom čase všetko zrealizovať. Vláda mohla postupovať metódou priority a kapacít. To jest lokality kde je najväčší výskyt ochorenia tam nasmerovať zdravotnícke kapacity. A takto ísť postupne. Nebol by vôbec stres, pretože by sa testovalo toľko, koľko by bolo k dispozícii zdravotníkov. Aj toto je jeden zo spôsobov.

Ja osobne sa testovať pôjdem ak to kapacity dovolia. Držím palce všetkým čo to organizujú, aby to vyšlo. Ale len odporúčam vláde, aby sa do budúcna pustila len do takých projektov, na ktoré má materiálno technické vybavenie a personálne pokrytie. To je len dobrá rada. Takto nebudú stresovaní občania, ale ani tí ktorí to všetko majú zabezpečiť. Osobne si myslím, že Covid-19 nedokážeme zničiť tak ako ani iné vírusy. Môžeme proti nim len systematicky bojovať. Tak ako ani po sto rokoch chrípka nezmizla z povrchu zemského, tak zrejme ani Covid-19 nezmizne a je dosť možné, že to už budeme riešiť každý rok.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436411x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie