Založ si blog

Očista slovenského súdnictva

Ďakujem Svätému Bohu, že konečne udierajú lúče Svetla do tohto dusného močiara zvaného slovenské súdnictvo. Sudcovia mali byť morálnymi autoritami pred ktorými sa mali gauneri triasť strachom. Oni mali ochraňovať vdovu, sirotu či bežného človeka. Namiesto toho sa však títo „sudcovia“ dali kúpiť tými, proti ktorým mali bojovať. Toto malo na našu spoločnosť fatálny a deštruktívny vplyv.

V počte zadržaných sudcov na milión obyvateľov sme zrejme jednotka vo svete. Je to hrozné aj krásne zároveň. Hrozné preto, že naše súdnictvo malo byť vzorom morálky a stalo sa morálnym bahnom a rozsudky tovarom. Krásne preto, že naozaj cítim, že dochádza k očiste justície, čo je veľmi dôležité. Pretože ak nefungujú súdy ak sa gauneri neboja trestu ale beztrestnosť majú kúpenú, my ostatní si môžeme ruky po lakte zodrať, ale aj tak sa nikdy nebudeme mať dobre.

Ako sa vraví ryba smrdí od hlavy. Ak nejaké odvetvie nefunguje dobre hľadajme príčinu vo vedení tohto odvetvia. Je to tak pretože ak je niečo zle riadené tak to dobre nefunguje. A ak súdnictvo neslúži občanom, ale mafiánom tak to sme sa kde dopracovali? Morálne bahno. Ale konečne to celé začína dávať zmysel, že prečo sa obyčajný človek nevedel dovolať spravodlivosti. Pretože tí čo mali veľa peňazí si tú spravodlivosť kúpili.

Policajné akcie Búrka, Boží mlyn a teraz Víchrica- do tretice všetko dobre ako sa vraví. Chválim Hospodina a ďakujem všetkým odvážnym ľuďom. Dúfam, že rozbehnuté vyšetrovania sa podarí doviesť do úspešného konca a títo sudcovia sa zapíšu do histórie nášho národa čiernou farbou ako odstrašujúce prípady. Nikto nestojí nad zákonmi Božími ani sám Boh nie. Podobne nemá stáť nikto ani nad zákonmi pozemskými. Zákon musí platiť, aby bol poriadok. A jedine tam kde vládne poriadok a spravodlivosť jedine tam sa môže usídliť prosperita, šťastie a spokojnosť občanov.

So sudcami je to ako s tou soľou. Ak soľ nemá chuť nie je slaná, čím ju osolíte? Vyhodíte ju von a tam ju pošliapu. Takisto ak sudca nie je spravodlivý, čo s ním? Sudcovia mali byť garantami nepodplatiteľnosti, nezastrašiteľnosti a spravodlivosti. Je veľmi smutné, že zlyhali. Ale ďakujme Svätému Svetlu za to, čo sa teraz deje. Je to akoby rieka začala vylievať svoje vody na vyprahnutú púšť. Účinky tohto deja môžu byť veľmi požehnané pre bežných ľudí. Pretože každý v hĺbke svojej duše túži po spravodlivosti. A Boh je absolútna spravodlivosť. Tak prosme teraz Boha nech dokoná svoje dielo očisty a zjednoťme sa s Bohom vo svojej túžbe po spravodlivosti. Odmenou nám bude radosť a šťastie.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Trump

Súd zamietol Trumpovu žiadosť a uvoľnil pre vyšetrovanie všetky zhabané dokumenty

02.12.2022 10:55

Odvolací súd tým odstránil prekážku vo vyšetrovaní ministerstva spravodlivosti v prípade držby utajovaných dokumentov.

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52, aktualizované: 11:24

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953842x
Priemerná čítanosť článkov: 2544x

Autor blogu

Kategórie