Založ si blog

Testovanie na dušičky, to znie ako zlý vtip.

Staroveké divoké barbarské kmene mali v úcte svojich zomrelých predkov. Čo my sme už dnes horší ako oni? To naozaj chceme ľuďom vyrábať stresy, majú si vybrať medzi uctením si pamiatky svojich milovaných zosnulých a testovaním? Fakt to môže dopadnúť fiaskom. A ešte ten šibeničný termín, vláda podkúrila sama sebe. Treba vážiť slová. Stačilo povedať, že potrebujeme celoplošné pretestovanie, pripravujeme ho a akonáhle bude všetko pripravené najbližší víkend ho spustíme. Nemuseli povedať konkrétny termín.

Teraz len vrelo odporúčam vláde, aby to aspoň o jeden víkend posunuli uľaví sa aj ľuďom a myslím si, že aj tým ktorí to všetko majú zorganizovať, pretože to je fakt šibeničný termín. Ľudia cestujú po celej republike, aby zapálili sviečky na hroboch.

Ďalšia kľúčová vec minister zdravotníctva prosí zdravotníkov, aby pomohli pri celoplošnom testovaní. Ale minister musí vedieť aké personálne kapacity vedia uvoľniť jednotlivé nemocnice či iné inštitúcie. Lebo ak sa aj armáde podarí všetko zorganizovať, mestá a obce poskytnú voľné priestory bez dostatočného množstva zdravotníkov to bude dosť trápne.

Ešte že niekoho vo vláde osvietilo a prišiel s myšlienkou pilotne pretestovať najpostihnutejšie 4 okresy. Ďakujem Allahovi. Tu si to aspoň odskúšajú a získané poznatky sa dajú aplikovať pri masívnejšom pretestovaní. Možno sa príde na to, že aj tento model by sa dal aplikovať. Jednoducho ísť cestou priority a kapacít. Testovať od tých najpostihnutejších regiónov po tie najmenej postihnuté Covidom, a to podľa nahláseného počtu zdravotníkov, ktorí budú testy vykonávať.

Osobne ako laik by som bol veľmi rád keby sa testovalo vonku v nejakých provizórnych zariadeniach alebo pod nejakými prístreškami. Jednoducho je to určite bezpečnejšie ako vo vnútri, kde sa môžu zbytočne nakaziť ďalší ľudia.

Chápem, že treba konať rýchlo, ale že prezidentka nebola informovaná skôr ako médiá to nechápem. Ak logicky potrebujeme, aby na testovanie prišlo čo najviac ľudí tak treba osloviť všetky autority. Prezidentku jednoznačne a treba požiadať o podporu aj opozíciu, pretože súčasná opozícia tiež predstavuje pre značnú časť populácie autoritu.

Na záver len jedna rada pre vládu 2 krát rozmýšľajte a 1 krát hovorte. Dúfam, že to testovanie sa uskutoční a jeho organizácia dopadne dobre. Sám som zvedavý aký bude výsledok, aká časť populácie je už infikovaná.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347854x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie