Založ si blog

Testovanie na dušičky, to znie ako zlý vtip.

Staroveké divoké barbarské kmene mali v úcte svojich zomrelých predkov. Čo my sme už dnes horší ako oni? To naozaj chceme ľuďom vyrábať stresy, majú si vybrať medzi uctením si pamiatky svojich milovaných zosnulých a testovaním? Fakt to môže dopadnúť fiaskom. A ešte ten šibeničný termín, vláda podkúrila sama sebe. Treba vážiť slová. Stačilo povedať, že potrebujeme celoplošné pretestovanie, pripravujeme ho a akonáhle bude všetko pripravené najbližší víkend ho spustíme. Nemuseli povedať konkrétny termín.

Teraz len vrelo odporúčam vláde, aby to aspoň o jeden víkend posunuli uľaví sa aj ľuďom a myslím si, že aj tým ktorí to všetko majú zorganizovať, pretože to je fakt šibeničný termín. Ľudia cestujú po celej republike, aby zapálili sviečky na hroboch.

Ďalšia kľúčová vec minister zdravotníctva prosí zdravotníkov, aby pomohli pri celoplošnom testovaní. Ale minister musí vedieť aké personálne kapacity vedia uvoľniť jednotlivé nemocnice či iné inštitúcie. Lebo ak sa aj armáde podarí všetko zorganizovať, mestá a obce poskytnú voľné priestory bez dostatočného množstva zdravotníkov to bude dosť trápne.

Ešte že niekoho vo vláde osvietilo a prišiel s myšlienkou pilotne pretestovať najpostihnutejšie 4 okresy. Ďakujem Allahovi. Tu si to aspoň odskúšajú a získané poznatky sa dajú aplikovať pri masívnejšom pretestovaní. Možno sa príde na to, že aj tento model by sa dal aplikovať. Jednoducho ísť cestou priority a kapacít. Testovať od tých najpostihnutejších regiónov po tie najmenej postihnuté Covidom, a to podľa nahláseného počtu zdravotníkov, ktorí budú testy vykonávať.

Osobne ako laik by som bol veľmi rád keby sa testovalo vonku v nejakých provizórnych zariadeniach alebo pod nejakými prístreškami. Jednoducho je to určite bezpečnejšie ako vo vnútri, kde sa môžu zbytočne nakaziť ďalší ľudia.

Chápem, že treba konať rýchlo, ale že prezidentka nebola informovaná skôr ako médiá to nechápem. Ak logicky potrebujeme, aby na testovanie prišlo čo najviac ľudí tak treba osloviť všetky autority. Prezidentku jednoznačne a treba požiadať o podporu aj opozíciu, pretože súčasná opozícia tiež predstavuje pre značnú časť populácie autoritu.

Na záver len jedna rada pre vládu 2 krát rozmýšľajte a 1 krát hovorte. Dúfam, že to testovanie sa uskutoční a jeho organizácia dopadne dobre. Sám som zvedavý aký bude výsledok, aká časť populácie je už infikovaná.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

Atentát v Moskve, výbuch auta, bomba v aute

Pár hodín od výbuchu v Moskve, bol v Turecku zatknutý hlavný podozrivý. Kamery zachytili, ako inštaluje bombu

25.07.2024 13:22

Rusko podozrivého identifikovalo ako 29-ročného ruského občana Jevgenija Serebrjakova a vzniesli voči nemu obvinenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436379x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie