Založ si blog

Čiňme pokánie

V našej aktuálnej Covid-19 situácii by bolo skutočne na mieste, aby sme začali činiť pokánie. V dávnych dobách keď ľudí postihli nejaké pohromy, vnútorne cítili, že niečo nie je v poriadku, že niečo robili zle a začali sa obracať na Boha a činiť pokánie. Podľa mňa to má veľký zmysel.

Mali by sme sa začať pôstiť, čítať sväté písma a vnútorne sa očisťovať.

Samozrejme opatrenia hygienikov treba dodržiavať. Pokánie nemá nahradiť opatrenia hygienikov, ale ich podporiť. Veď pokánie je tiež vnútorná hygiena – očista, ktorá môže len napomôcť. Takisto pôst v rozumnej forme, aby sme vládali pracovať je tiež len na osoh či už z duchovného alebo fyzického hľadiska. A čítať v písmach môže byť veľmi inšpirujúce a povznášajúce.

Bytostné to jest celá príroda sa zachvieva vo vôli Božej. Naproti tomu ľudstvo nežije vo vôli Božej. Takže vzniká disharmónia a nesúlad, ktorý môže spôsobiť rôzne pohromy, podľa mňa je toho dôsledkom súčasná Covid pandémia. Urobiť úprimné pokánie v hĺbke svojej duše nás však môže priviesť opäť na tú správnu cestu. Máme si nájsť čas vnútorne sa zaoberať svojimi pochybeniami a zmeniť svoje nesprávne návyky a správanie. Každý sám cíti čo konal správne a čo nesprávne. To je cesta k harmónii a tým aj k zdravej spoločnosti.

Isteže materialisti budú namietať, že len lieky, rúška či vakcína nás môžu zachrániť. Ale aj veda už pokročila tak ďaleko, že dnes vieme že každý kameň, každá hmota má svoje vyžarovanie. Dalo by sa povedať, že všetko je z nejakej formy energie aj všetko hmotné. Len je to veľmi zhustená energia. Pokánie je o energiách vnútorných. Je o tom aby nami prúdili čo najčistejšie energie, v dôsledku čoho vzniká požehnanie a zdravie. Takto sa dostaneme do harmónie s prírodou a potom príroda bude na nás pôsobiť požehnane a nie bolestne a zničujúco.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347891x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie