Založ si blog

Čiňme pokánie

V našej aktuálnej Covid-19 situácii by bolo skutočne na mieste, aby sme začali činiť pokánie. V dávnych dobách keď ľudí postihli nejaké pohromy, vnútorne cítili, že niečo nie je v poriadku, že niečo robili zle a začali sa obracať na Boha a činiť pokánie. Podľa mňa to má veľký zmysel.

Mali by sme sa začať pôstiť, čítať sväté písma a vnútorne sa očisťovať.

Samozrejme opatrenia hygienikov treba dodržiavať. Pokánie nemá nahradiť opatrenia hygienikov, ale ich podporiť. Veď pokánie je tiež vnútorná hygiena – očista, ktorá môže len napomôcť. Takisto pôst v rozumnej forme, aby sme vládali pracovať je tiež len na osoh či už z duchovného alebo fyzického hľadiska. A čítať v písmach môže byť veľmi inšpirujúce a povznášajúce.

Bytostné to jest celá príroda sa zachvieva vo vôli Božej. Naproti tomu ľudstvo nežije vo vôli Božej. Takže vzniká disharmónia a nesúlad, ktorý môže spôsobiť rôzne pohromy, podľa mňa je toho dôsledkom súčasná Covid pandémia. Urobiť úprimné pokánie v hĺbke svojej duše nás však môže priviesť opäť na tú správnu cestu. Máme si nájsť čas vnútorne sa zaoberať svojimi pochybeniami a zmeniť svoje nesprávne návyky a správanie. Každý sám cíti čo konal správne a čo nesprávne. To je cesta k harmónii a tým aj k zdravej spoločnosti.

Isteže materialisti budú namietať, že len lieky, rúška či vakcína nás môžu zachrániť. Ale aj veda už pokročila tak ďaleko, že dnes vieme že každý kameň, každá hmota má svoje vyžarovanie. Dalo by sa povedať, že všetko je z nejakej formy energie aj všetko hmotné. Len je to veľmi zhustená energia. Pokánie je o energiách vnútorných. Je o tom aby nami prúdili čo najčistejšie energie, v dôsledku čoho vzniká požehnanie a zdravie. Takto sa dostaneme do harmónie s prírodou a potom príroda bude na nás pôsobiť požehnane a nie bolestne a zničujúco.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436405x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie