Založ si blog

Hlúpy Lukašenko

Osobne si myslím, že napriek všetkému Lukašenko vo voľbách získal najviac hlasov. Aj keď časť výsledkov mohla byť zmanipulovaná, neverím tomu že niekto reálne získal viac hlasov ako on.

Jeho hlúposť však spočíva v tom, že z výhry urobil prehru takmer. Časť Bielorusov ho nevolila možno 10-20% najviac si myslím. To je z 9,5 mil. Obyvateľov 950 tisíc až 1,9 milióna obyvateľov. Z týchto sa niektorí rozhodli protestovať. Na protestoch bola veľká masa ľudí 100 – 200 tisíc maximum podľa zverejnených informácií. Aj keď je to veľká masa ľudí predstavuje to 1-2% obyvateľstva.

Takže k jadru veci. Jednoducho verím tomu, že Lukašenko legitímne vyhral a keby pustil medzinárodných pozorovateľov bolo by jeho víťazstvo nespochybniteľné.

Jeho hlúposť však spočívala v tom, že proti protestujúcim brutálne zakročili. Tých ľudí brutálne bili a zatýkali a niektorých dokonca zabili. Tak to už je silná káva. Keby ich nechal protestovať, časom by ich to prestalo baviť. Mohol ich vysmiať, že sú 100-200 tisícový dav, ale že tých čo proti nemu neprotestujú je vyše 9 miliónov. A tých 9 miliónov ľudí de facto rešpektuje jeho víťazstvo aj vládu.

Lenže diktatúra neznesie kritiku. Teraz sa Lukašenko dostáva z pozície legitímneho vládcu do pozície nelegitímneho vládcu. A to predovšetkým pre brutálne policajné zásahy a nedôveru obyvateľstva či voľby neboli zmanipulované. Takže z môjho pohľadu to Lukašenko riadne posral a z vodcu ktorý mal autoritu sa stalo brutálne monštrum, ktoré ľudia budú čím ďalej viac nenávidieť.

Riešenie: vidím ho v uznaní Lukašenka ako legitímne zvoleného prezidenta. ALE EU aj iné krajiny by ho mali tvrdo vyzvať, aby v nasledujúcich voľbách pustil medzinárodných pozorovateľov, aby dohliadli na legitímnosť volieb. Ja by som tlačil na Lukašenka, že či sa bojí že nemá na to aby legálne vyhral.

Nezdá sa mi správny postoj západu, keď by najradšej vymenili Lukašenka za Cihanovskú. Všetci vrátene Cihanovskej by mali od Lukašenka žiadať jediné zastavenie násilností a pustenie medzinárodných pozorovateľov k najbližším voľbám. Ak totiž vyhrá Lukašenko legitímne čo je dosť pravdepodobné, musia to všetci rešpektovať aj keď sa to mnohým nebude páčiť. Krajina by sa vyhla veľkým nepokojom, ktoré majú za následky škody na zdraví a životoch aj škody hospodárske. Pokojný protest by mal vedieť zniesť a rešpektovať legitímne zvolený prezident a nie masakrovať vlastných obyvateľov.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436490x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie