Založ si blog

Hlúpy Lukašenko

Osobne si myslím, že napriek všetkému Lukašenko vo voľbách získal najviac hlasov. Aj keď časť výsledkov mohla byť zmanipulovaná, neverím tomu že niekto reálne získal viac hlasov ako on.

Jeho hlúposť však spočíva v tom, že z výhry urobil prehru takmer. Časť Bielorusov ho nevolila možno 10-20% najviac si myslím. To je z 9,5 mil. Obyvateľov 950 tisíc až 1,9 milióna obyvateľov. Z týchto sa niektorí rozhodli protestovať. Na protestoch bola veľká masa ľudí 100 – 200 tisíc maximum podľa zverejnených informácií. Aj keď je to veľká masa ľudí predstavuje to 1-2% obyvateľstva.

Takže k jadru veci. Jednoducho verím tomu, že Lukašenko legitímne vyhral a keby pustil medzinárodných pozorovateľov bolo by jeho víťazstvo nespochybniteľné.

Jeho hlúposť však spočívala v tom, že proti protestujúcim brutálne zakročili. Tých ľudí brutálne bili a zatýkali a niektorých dokonca zabili. Tak to už je silná káva. Keby ich nechal protestovať, časom by ich to prestalo baviť. Mohol ich vysmiať, že sú 100-200 tisícový dav, ale že tých čo proti nemu neprotestujú je vyše 9 miliónov. A tých 9 miliónov ľudí de facto rešpektuje jeho víťazstvo aj vládu.

Lenže diktatúra neznesie kritiku. Teraz sa Lukašenko dostáva z pozície legitímneho vládcu do pozície nelegitímneho vládcu. A to predovšetkým pre brutálne policajné zásahy a nedôveru obyvateľstva či voľby neboli zmanipulované. Takže z môjho pohľadu to Lukašenko riadne posral a z vodcu ktorý mal autoritu sa stalo brutálne monštrum, ktoré ľudia budú čím ďalej viac nenávidieť.

Riešenie: vidím ho v uznaní Lukašenka ako legitímne zvoleného prezidenta. ALE EU aj iné krajiny by ho mali tvrdo vyzvať, aby v nasledujúcich voľbách pustil medzinárodných pozorovateľov, aby dohliadli na legitímnosť volieb. Ja by som tlačil na Lukašenka, že či sa bojí že nemá na to aby legálne vyhral.

Nezdá sa mi správny postoj západu, keď by najradšej vymenili Lukašenka za Cihanovskú. Všetci vrátene Cihanovskej by mali od Lukašenka žiadať jediné zastavenie násilností a pustenie medzinárodných pozorovateľov k najbližším voľbám. Ak totiž vyhrá Lukašenko legitímne čo je dosť pravdepodobné, musia to všetci rešpektovať aj keď sa to mnohým nebude páčiť. Krajina by sa vyhla veľkým nepokojom, ktoré majú za následky škody na zdraví a životoch aj škody hospodárske. Pokojný protest by mal vedieť zniesť a rešpektovať legitímne zvolený prezident a nie masakrovať vlastných obyvateľov.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

komár, malária, anopheles fenestus

Podľa zdravotníkov je málo pravdepodobné, že by tigrované komáre v SR šírili dengue či Ziku

05.03.2024 16:03

Základom prevencie je nevytvárať vo svojom okolí podmienky pre liahnutie komárov a predchádzať ich poštípaniu.

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1348012x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie