Založ si blog

Kedy konečne svet uzná Náhornú Karabašskú republiku

O Náhorný Karabach sa vedú spory a boje už niekoľko desaťročí. Arméni a Azerbajdžanci sa jednoducho nevedia dohodnúť komu má toto územie patriť.

Ako sa hovorí kde sa dvaja bijú tretí víťazí. A skutočne 2. septembra 1991 vyhlásila jednostranne Náhorná karabašská republika nezávislosť. A tu sme pri jadre veci. Podľa mňa by stačilo aby konečne mocnosti uznali túto republiku a mohol by aj v tomto regióne nastať kľud, mier a rozvoj. Skutočne nechápem prečo sa tak za takmer 30 rokov nestalo. Zase opäť víťazí ľudská pýcha a chamtivosť na úkor osudov ľudí žijúcich v regióne Náhorného Karabachu.

Tento štát de facto funguje, ale de iure ho nikto na svete ešte neuznal. Možno by mal niekto urobiť ten prvý krok, ja by som bol rád keby Slovensko uznalo Náhorný Karabach alebo aj iné krajiny. Veď to nie je normálne celý svet sa pozerá na utrpenie v tomto regióne a každý vidí to napätie ktoré tam panuje. 10. decembra 1991 potvrdili obyvatelia Náhorného Karabachu aj referendom svoju vôľu byť samostatný nezávislý štát.

Z čoho alebo z koho sú teda krajiny sveta posraté? Prečo neuznajú Náhorný Karabach ako samostatný štát, ktorý nikomu nepatrí len svojím obyvateľom. Nie je toto najlepšie riešenie? Do kedy sa chcú ešte handlovať a handrkovať? Tam kde nie je rovnováha a kde nie je férová dohoda tam nikdy nebude prosperita a mier. Postoj krajín sveta, ktoré nechcú uznať Náhorný Karabach ako samostatný štát vnímam ako odporné svinstvo, obyčajný chladnokrvný vypočítavý kalkul. Myslím si, že krajina patrí tým, čo v nej žijú, tým čo na tej pôde stoja.

Keby sa k tomu uznaniu krajiny sveta rozhodli upokojilo by to vzájomnú nenávisť Arménov a Azerbajdžancov, pretože ani jedna strana by nezvíťazila. ALE zvíťazili by ľudia žijúci v Náhornom Karabachu. Skutočne ma ľudsky mrzí čo všetko títo ľudia musia znášať a v akej neistote žijú. Zo srdca vám prajem obyvatelia Náhorného Karabachu, aby váš štát uznal celý svet a vy aby ste mohli konečne začať žiť v mieri a prosperite.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

V Rumunsku sa rozhučali sirény: Ruské útočné drony dopadli na územie NATO

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436382x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie