Založ si blog

Kedy konečne svet uzná Náhornú Karabašskú republiku

O Náhorný Karabach sa vedú spory a boje už niekoľko desaťročí. Arméni a Azerbajdžanci sa jednoducho nevedia dohodnúť komu má toto územie patriť.

Ako sa hovorí kde sa dvaja bijú tretí víťazí. A skutočne 2. septembra 1991 vyhlásila jednostranne Náhorná karabašská republika nezávislosť. A tu sme pri jadre veci. Podľa mňa by stačilo aby konečne mocnosti uznali túto republiku a mohol by aj v tomto regióne nastať kľud, mier a rozvoj. Skutočne nechápem prečo sa tak za takmer 30 rokov nestalo. Zase opäť víťazí ľudská pýcha a chamtivosť na úkor osudov ľudí žijúcich v regióne Náhorného Karabachu.

Tento štát de facto funguje, ale de iure ho nikto na svete ešte neuznal. Možno by mal niekto urobiť ten prvý krok, ja by som bol rád keby Slovensko uznalo Náhorný Karabach alebo aj iné krajiny. Veď to nie je normálne celý svet sa pozerá na utrpenie v tomto regióne a každý vidí to napätie ktoré tam panuje. 10. decembra 1991 potvrdili obyvatelia Náhorného Karabachu aj referendom svoju vôľu byť samostatný nezávislý štát.

Z čoho alebo z koho sú teda krajiny sveta posraté? Prečo neuznajú Náhorný Karabach ako samostatný štát, ktorý nikomu nepatrí len svojím obyvateľom. Nie je toto najlepšie riešenie? Do kedy sa chcú ešte handlovať a handrkovať? Tam kde nie je rovnováha a kde nie je férová dohoda tam nikdy nebude prosperita a mier. Postoj krajín sveta, ktoré nechcú uznať Náhorný Karabach ako samostatný štát vnímam ako odporné svinstvo, obyčajný chladnokrvný vypočítavý kalkul. Myslím si, že krajina patrí tým, čo v nej žijú, tým čo na tej pôde stoja.

Keby sa k tomu uznaniu krajiny sveta rozhodli upokojilo by to vzájomnú nenávisť Arménov a Azerbajdžancov, pretože ani jedna strana by nezvíťazila. ALE zvíťazili by ľudia žijúci v Náhornom Karabachu. Skutočne ma ľudsky mrzí čo všetko títo ľudia musia znášať a v akej neistote žijú. Zo srdca vám prajem obyvatelia Náhorného Karabachu, aby váš štát uznal celý svet a vy aby ste mohli konečne začať žiť v mieri a prosperite.

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

paríž

Francúzski poľnohospodári zablokovali v Paríži cesty vedúce k Víťaznému oblúku

01.03.2024 11:07

Deklarovali, že cieľom ich protestu je "záchrana francúzskeho poľnohospodárstva".

deti, dieťa, týranie, smútok, depresia, samovražda

Rakúšanku, ktorá väznila svojho syna v boxe pre psa, súd potrestal 20 rokmi väzenia

01.03.2024 10:57

Svojho teraz 13-ročného syna väznila v prepravke pre psov, týrala ho hladom alebo ho v nevykúrenej izbe pri otvorenom okne polievala studenou vodou.

richard sulík

Kandidátku SaS povedie do eurovolieb Sulík

01.03.2024 10:53

Politické strany postupne zverejňujú mená, ktoré ich budú reprezentovať v eurovoľbách.

Irán politika voľby parlamentné Chameneí

V Iráne sa začali parlamentné voľby, očakáva sa nízka účasť

01.03.2024 10:47

Sú prvými, odkedy Iránom otriasli masové protesty vyvolané smrťou mladej Kurdky Mahsy Amíníovej vo väzbe v septembri 2022.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345913x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie