Založ si blog

Nebojme sa smrti

Ježiš Syn Boží nám niekoľkokrát vo svojich podobenstvách vysvetľuje, že smrťou tela nič nekončí. Že duch je tým skutočným človekom, že telo je len obalom. Sám to dokázal keď sa po svojom ukrižovaní zjavoval učeníkom. Kto však dnes verí Ježišovým slovám? Pripadá mi to, že málokto.

Dnes je tu čisto pozemský materialistický prístup – a to obrovská panika pred umieraním. Akoby pozemskou smrťou malo všetko skončiť. Ježiš nám však hovorí niečo úplne iné, aby sme sa báli toho ako žijeme a nie do kedy žijeme. Pretože každý zaplatí za svoje skutky a do neba sa nemôže dostať nečistý duch.

Vyzerá to, že premoreniu Covidom sa nevyhneme, o to viac že sa to šíri vzduchom. To by sme asi museli bývať v nejakom odfiltrovanom skleníku. Zrejme kto má zomrieť zomrie. Prostredníctvom koronavísu sa to len urýchľuje, pretože väčšinou zomierajú starí a chorí ľudia. Tlak zo svetla silnie a možno spôsobuje to urýchlenie. My síce môžeme nariekať nad zomrelými. Len či je to správne? Pretože je celkom možné, že na druhom svete sa týmto dušiam dostane lepšieho prostredia, lepšieho pochopenia pre ich duchovné napredovanie. Dokonca môžu byť oveľa šťastnejší ako tu na zemi.

Áno treba dodržiavať hygienické opatrenia, ale sú jednoducho veci ktorým sa nevyhneme. Najhoršie čo sa môže človeku stať z duchovného hľadiska je stať sa nečistým a zlým. Taký človek aj keby sa dožil 150 rokov je na tom oveľa horšie ako vnútorne čistý mladík ktorý tragicky zahynie vo veku 17 rokov. Toto sú veci, ktorými sa bežní pozemskí ľudia veľmi nezaoberajú. Hoci to bolo to hlavné čo nám Syn Boží hovoril.

Prírodné národy brali narodenie a smrť ako niečo prirodzené, ako súčasť života, rešpektovali to čo prišlo. Bol to čistý postoj, asi by sme sa mali trochu inšpirovať. V súvislosti s koronou vnímam ako kľúčové, aby sme sa snažili stať sa lepšími a čistejšími ľuďmi. Čisto pozemské vnímanie spoliehať sa len na dezinfekciu a rúška nám zrejme až tak veľmi nepomôže.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347892x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie