Založ si blog

Slovenské súdnictvo čakajú ťažké časy

A tým nemyslím, že im hrozí lynčovanie od verejnosti a médií.

Špecializovaný súd urobil totálnu sprostosť keď neuznal Zsuzsovú a Kočnera vinnými. To rozhodnutie nemá žiadnu logiku ani výchovný charakter.

Bývalí komplici Andruško a Tóth začali spolupracovať, aby si znížili tresty. Toto je bežný postup ako dostať do basy mafiánskych bossov – čo sa aj mnohokrát úspešne použilo. Ale teraz došlo k takému paradoxu, že tí čo sa priznali a spolupracovali dostanú tresty a Andruškó 15 rokov to nie je málo. A tí čo zatĺkali nedostali žiadny trest. Tak toto je totálna magorina.

Špecializovaný súd urobil nebezpečný predsedens a MANUÁL PRE MAFIU AKO SA VYHNÚŤ TRESTU. V budúcnosti si taký poskokovia ako Andruško povedia, radšej budem držať hubu a nič mi nedokážu a ešte ma môj mafiánsky boss finančne odmení za vernosť. Naproti tomu teraz urobil Špecializovaný súd z Andruška a Totha debilov a ich mafiánskemu šéfovi uložil totálne smiešny trest 5000 euro za nelegálne ozbrojovanie. Nedali mu ani podmienku, aby tento „ctihodný občan“ nemal záznam v registri trestov. Celé zle radšej mu dali finančný trest čo Kočner zaplatí z ľavého vrecka, sú to pre neho drobné. Tak aký má takýto trest výchovný charakter.

Špecializovaný súd akoby zámerne neviem z akého dôvodu či zo strachu chránil Kočnera a Zsuzsovú, ALE na rodinu Kušnírovú a Kuciakovú sa vykašlal. Vrahov síce odsúdil, POZOR Marček sa sám PRIZNAL!!!!!!!! Tak to by už bolo blbé keby ho oslobodili.

Takže ak teraz nestačili svedectvá dvoch ľudí a obrovský archív Treemy, v budúcnosti súdy nebudú mať ani jedno ani druhé. Pretože Špecializovaný súd vytvoril precedens, že lepšie je zapierať, zapierať a zapierať. Potom mafiánov a darebákov oslobodia pretože je málo dôkazov alebo skutok sa nestal. Hádam si sudcovia nemyslia, že mafiáni sú mentálne retardovaní.

Ak Najvyšší súd nezmení toto nezákonné a všetky zásady porušujúce rozhodnutie Špecializovaného súdu do budúcna čaká slovenské súdy toto:

Mafia bude všetky dôkazy, sms, listiny proste všetky stopy ihneď po sebe likvidovať a všetci členovia zločineckých bánd budú dookola trvdiť, že sú nevinní alebo budú zaryto mlčať. Pretože nebudú mať absolútne žiadnu motiváciu spolupracovať. Veď po tomto precedense by sa priznal len debil. Radšej budú všetci zapierať a vyviaznu bez trestu a od svojich bossov dostanú pochvalu a peniaze.

Človek nemusí byť jasnovidec, aby videl tieto logické dôsledky ktoré sa teraz začnú diať na všetkých slovenských súdoch. Dôsledok toho bude taký, že stále viac mafiánov a gaunerov bude oslobodzovaných, stále viac novinárov sa bude báť písať o určitých ľuďoch a stále viac bežných ľudí sa začne báť. Takže obrovský potlesk pre Špecializovaný súd.

Ďalší dôsledok môže byť, že niektorí ľudia začnú brať spravodlivosť do svojich rúk. Políciu, prokuratúru a súdy tu totiž máme preto, aby si ľudia nevybavovali účty medzi sebou navzájom. Ale keď tieto inštitúcie nebudú fungovať ľudia v zúfalstve môžu urobiť hocičo. Rúca sa tým ďalší pilier normálnej spoločnosti.

Ak sa ľudia nedovolajú práva môžu sa začať tvoriť DOMOBRANY. Akési ozbrojené skupiny ktoré sa budú navzájom chrániť pred mafiánmi. Veď sa nebudeme nečinne prizerať ako nás a naše deti mafia vraždí.

Môže nastať aj scenár, že pokračujúcou nemohúcnosťou polície, tajných služieb, prokuratúry a súdov, sa postupne útlak mafie zvýši na toľko, že to ľudia už nevydržia a urobia prevrat. Nastane iný režim, v ktorom už pre sudcov nebude miesto. Sudcovia sú totiž opäť len zástupcovia ľudu v oblasti spravodlivosti. ALE ĽUD si môže rozhodovanie o vine a nevine robiť aj sám. A to náhodným výberom POROTY podobne ako to funguje v USA. Ale môže to byť vylepšená verzia úplne bez sudcov.

Takto by to mohlo fungovať: Poškodený dá podnet na políciu. Tá zozbiera dôkazy aj za pomoci tajných služieb a celú vec vyšetrí. Prokuratúra dá obžalobu. Obhajoba zozbiera argumenty na svoju obhajobu. Určí sa termín súdu. Tesne predtým sa náhodne vygenerujú ľudia ktorí pôjdu do poroty, radšej väčší počet ak by niekto nemohol. Títo ľudia sa dostavia vypočujú si obhajobu aj obžalobu. Následne každý osamote vhodí lístok Vinný alebo lístok Nevinný do zapečatenej urny. Iná možnosť nebude len vinný alebo nevinný. Počet poroty bude vždy nepárny, aby nenastala patová situácia. Hlasy sa spočítajú a bude veľmi rýchlo rozhodnuté.

Odpadnú nám drahé školy a sudcovia ešte aj ušetríme. Výrazne sa zníži riziko korupcie a zastrašovania. Samozrejme členovia poroty dostanú odmenu minimálne vo výške svojho zárobku počas procesu. Následne môže porota zasadnúť znova a rozhodne sa o spôsobe trestu. S tým, že bude platiť motivačná zásada. To znamená, že kto sa prizná a oľutuje svoje konanie dostane výrazne znížený trest napríklad polovičný. Pretože pre rozhodovanie o vine či nevine je výraznou pomocou ak sa niekto sám prizná. Tam už potom nie je čo riešiť len určiť trest. Ale systém súdu musí k priznaniu motivovať a nie odrádzať od priznania veď to je choré.

Tresty by som dával alternatívne nie zatvárať ľudí do basy a robiť z nich buzerantov. To by bolo len pre tých čo sa nevedia ovládať a sú skutočne nebezpečný pre spoločnosť. Týmto odsúdeným by mohli byť uložené stovky a tisíce  hodín verejnoprospešných prác. Pre najťažších zločincov tie najťažšie práce ako starostlivosť o mentálne postihnutých ľudí, čistenie kanalizácií, umývanie WC a podobne to je na osobitný článok a nápadov by bolo určite veľa.

Princípom by malo byť, aby tí čo škodili spoločnosti, toto aj s úrokami spoločnosti vlastnou drinou vrátili. Medzitým sa možno aj stanú lepšími ľuďmi, takže je to pomoc aj pre nich. Ide o to nastaviť taký systém, aby sa neoplatilo páchať zlo. Ono by sa to dalo aj dnes keby nezlyhávali ľudia na polícii, prokuratúre a súdoch.

Najlepšie riešenia sú tie najjednoduchšie. Keď niečo nefunguje treba to zmeniť alebo zrušiť a vymyslieť niečo nové čo bude fungovať.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347971x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie