Založ si blog

Uznávam svoj podiel viny na Ježišovom ukrižovaní

Dnes si pripomíname podľa mňa najhorší deň v ľudskej histórii zavraždenie Syna Božieho. Jeho ktorý hovoril Ja a Otec sme jedno. Verím, že každý jeden z nás vytvárame pomery na tejto zemi. Takisto verím, že už máme za sebou mnoho minulých životov a kľudne sme mohli žiť v čase Ježišovom alebo žiť predtým a tvoriť pomery, ktoré sa prejavili počas Ježišovho pôsobenia. Preto ja ako jedna malá čiastočka tohto sveta chcem uznať svoj podiel viny na zavraždení Tvojho syna Pane. Prosím uvaľ na mňa všetko zlé čo som ja spôsobil Tvojmu Synovi, aby som tak mohol získať Tvoje pravé a skutočné odpustenie. Prosím Pane odpusť môj podiel viny po spravodlivom odpykaní.

Ďakujem ti Pane, že napriek tomu, že si vedel čo ľudstvo urobí Tvojmu Synovi si ho poslal k nám na pomoc. Dnes môžeme čerpať obrovský úžitok z Jeho posolstva. Veru brutálna vražda sama o sebe neprináša úžitok. Veď takých brutálnych vrážd a ukrižovaní sa v ľudskej histórii udialo nespočet. To čo bolo na Ježišovi to veľké a neopísateľné je jeho rozprávanie o Bohu, o tom ako máme žiť, aby sme dosiahli večný život. Ježiš rozprával ako ten čo má vedenie, veru zákonníci ani farizeji znalí písma ho ani raz nenachytali. Vždy dal udivujúcu a pravdivú odpoveď.

Vďaka ti Ježiš syn Boží za to, že sme sa dozvedeli viac o Bohu a o našej duši. Ukázal si nám, že do života vedie úzky chodník dodržiavania určitých pravidiel, ale široká cesta kde si robíme čo nás napadne vedie do smrti. Sme len nevedomí ľudia. Chcem ti aspoň za seba poďakovať, že si nás uviedol bližšie k pravde a zvestoval nám o duši, ktorá je skutočným pôvodcom života. Ježiš hovorieval telo nič neosoží, duch oživuje, alebo neviete odkiaľ prichádzate a kam idete. Vďaka ti Syn Boží, že si k nám prišiel napriek tomu, že si vedel ako nepriateľsky je ľudstvo nastavené proti Bohu a ako veľmi ti ublížime. Odpusť prosím môj podiel viny na Tvojom utrpnení, po spravodlivom odpykaní.

Vďaka ti Hospodin – Jahve že si sa nám dal poznať v časoch dávnych aj prostredníctvom Tvojho syna Ježiša. Vďaka Ti Pane že si k nám prehovoril prostredníctvom Abraháma, Mojžiša, prorokov, Ježiša a Abd-ru-schina. Ľudsvo sa vždy stavalo na odpor, lenže tým sme si spôsobili len utrpenie. Pravdu nemožno zmeniť ani kolobeh sveta a zákony, na ktorých tento svet vznikol a funguje. Ešte raz Pane vďaka za príchod Tvojho syna Ježiša a odpusť nám prosím, že sme mu tak veľmi ublížili. Vďaka za to prinesené Svetlo do tejto temnoty. Večná sláva Jeho dielu a obeti.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398504x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie