Založ si blog

Karma = dokonalé dielo Božie

Poprosím vás o jednu vec, presnejšie o vytvorenie jedného obrazu vo vašich myšlienkach. Zabudnite na všetko čo vám kedy kto hovoril a vtĺkal do hlavy. Zabudnite čo na otázky viery hovorí cirkev. Uvolnite sa.

Teraz si predstavte ako by to vyzeralo keby skutočne existovala karma – to jest že každému by sa vracalo to dobré aj to zlé do najjemnejších detailov. Nebol by to prejav Božej dokonalosti? Lebo mne to tak pripadá. Čo ste cítili pri tejto predstave?

Ja osobne pri tejto myšlienke cítim pokoj a radosť, že keby to naozaj takto fungovalo – bolo by to do maximálnej možnej miery spravodlivé. Je to úplne iný pocit ako som mal predtým keď som v reinkarnáciu neveril. Vtedy je človek na kadečo nahnevaný a má chuť s mnohým bojovať. Ale pri predstave, že existuje karma cítim pokoj, spokojnosť ale aj veľkú zodpovednosť za svoje myšlienky, slová a činy.

Teraz ak sa tej predstave prieči váš rozum, veď predsa cirkev jasne hovorí, že reinkarnácia je hlúposť, že neexistuje trochu pogooglite. Pozrite si kedy cirkev rozhodla, že reinkarnácia je hlúposť a za akých okolností. Odporúčam kľúčové slová cisár Justinián, Origenes, reinkarnácia v kresťanstve. Potom ešte porozmýšľajte či nejaké zasadnutie koncilu vôbec môže dospieť k správnemu názoru? Je úplne iné keď niečo hovoril Boh prostredníctvom Mojžiša, prorokov alebo Ježiša. Pozrite si či tam je odmietanie reinkarnácie. Ja som nič také nenašiel.

Ale Ježiš povedal naopak: „Čo sejete, to zožnete!“ Jedna veta, ktorú cirkev nestihla pozmeniť či vyškrtnúť z oficiálneho kanónu. Jedna veta ale povedaná Ježišom. Všetko čo Ježiš povedal malo ohromný a hlboký význam. Stačí nám možno aj 5 Ježišových viet, aby sme vedeli ako máme žiť. Ježiš hovoril aj to že ak sejeme tŕne a bodliaky nie je možné, aby sme oberali figy a ďatle. To znamená, že Ježiš prirovnáva naše pôsobenie – myšlienky, slová a činy k pozemským semenám, aby sme si to vedeli ľahko predstaviť. Pravda je úplne jednoduchá, veď aj malé dieťa vie, že ak zasejeme semienka pšenice nenarastie nám cvikla.

Takže ak zasejeme pšeničné semienka, narásť nám môže len rastlina pšenice, ktorá nám prinesie úrodu rovnakých pšeničných semienok. Podľa tejto zákonitosti ak rozsievame okolo sebe nenávisť a zlobu, môžme tiež zožať len nenávisť a zlobu, ale v zosilnenej miere. Pretože sejeme jedno pšeničné semienko a zberáme ich 20, 30. Takisto by malo platiť, že ak okolo seba rozsievame šťastie a radosť, malo by sa ku nám takisto vrátiť šťastie a radosť v zosilnenej forme.

Toto nám Ježiš vysvetľoval, tak jednoducho aby to aj deti pochopili. Kvôli tomu prišiel, aby nám povedal ako stvorenie funguje. Prišiel aby nám povedal čo je pravda a čo klamstvo. Pre mňa osobne je jedna Ježišova veta oveľa oveľa hodnotnejšie a pravdivejšia ako hoci aj milión cirkevných koncilov. Pretože cirkevné koncily sú len úvahy ľudí, ale syn Boží Ježiš hovoril z plnosti vedenia, On a Otec sú jedno. Dá sa povedať, že sám Boh k nám prehovoril prostredníctvom svojho syna Ježiša.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398631x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie