Založ si blog

Ako veľmi ste proti Bohu Slováci

Teraz nastal ten správny čas, aby sa všetci čo nenávidia Boha, čo ním opovrhujú, čo sa mu vysmievajú prejavili. Nech títo ľudia vyjadria to čo cítia. Je tu čas pre tých čo denno denne berú meno Božie nadarmo alebo ho s obľubou používajú ako nadávku.

V dnešných časoch sa spoločnosť správa k veriacim ako k prašivým psom ako k ľuďom ktorí majú morovú nákazu. Mnohí nenávidia veriacich alebo nimi hlboko opovrhujú alebo sú im veriaci na posmech. Týmto svojím postojom k veriacim títo ľudia v skutočnosti prejavujú hlboko vo svojom vnútri zakorenenú nevraživosť voči Bohu.

Ak však Boh existuje tento postoj je veľmi nesprávny a musí mať aj svoje následky. A ak je väčšina sveta takto silno proti Bohu, stáva sa svet chorým. Rozsah choroby podľa mňa určia ľudia svojím postojom. Čím viac budú podľa mňa proti Bohu, tým viac chorý bude tento svet, tým bude mať choroba ťažší a ničivejší priebeh aj následky. Ale čím viac ľudia upustia od svojej nenávisti k Bohu, tým bude podľa mňa priebeh choroby miernejší a s menšími následkami. Takto to vnímam ja.

Ak niekto nemá v sebe vieru v Boha a je to skutočne čistá pravda – takýto človek môže byť kľudne bez viny, pretože to môže byť prirodzený stupeň jeho vývoja. Ak však takýto človek všemožne znepríjemňuje život mnohým ktorí sú veriaci, tu už vina podľa mňa vzniká. Pretože tým takýto človek bráni plnohodnotnému životu veriacich. Takisto ak by veriaci nútil neveriaceho, aby sa okamžite a neprirodzene správal ako veriaci, dopúšťa sa takýto veriaci viny pretože zasiahol do jeho prirodzeného vývinu  a nutne na seba viaže karmu. Veriaci a neveriaci by mohli vedľa seba žiť v pokoji a harmónii a vzájomne sa naplno rešpektovať. Ale nedeje sa tak a to je podľa mňa veľká chyba.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398603x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie