Založ si blog

Otvorme záhradníctva, stavebniny, galantérie, predaj látok a krajčírske dielne

Kľudne môže vláda nariadiť, že vojsť do týchto prevádzok môžeme len s rúškom alebo iné opatrenia, ale bol by som za aby sa otvorili. Radšej nech platia prísne opatrenia, ale nezatvorme úplne všetko. Kľudne nech je to pod hrozbou pokuty, keď to niekto nedodrží, ale život sa úpne nemôže zastaviť.

Ľudia sú doma tak nech využijú ten čas zmysluplne. A napr. záhradníctva majú naskladnený tovar, ktorý treba vysadiť teraz. Ide pritom často o predaj vonku, čo je tiež plus a je oveľa lepšie ak si ľudia niečo kúpia a budú pracovať vo svojej záhradke, tam totiž nikoho nenakazia. Podobne stavebniny tiež ide väčšinou o predaj na voľných plochách a vo veľkých halách. Počas voľna by si ľudia mohli doma kadečo porobiť a opäť by nikoho neohrozovali keď budú doma pracovať.

Galantéria a predaj látok by mohli byť otvorené z dôvodu, aby si ľudia mohli nakúpiť materiál na výrobu rúšok a tieto počas voľna zhotovovať. Vyzerá to, že tie látkové rúška sú celkom fajn dajú sa oprať a prežehliť, čo ich dezinfikuje a sú na opakované použitie, čo je ekologické aj ekonomické. Je to určite lepšie ako každý deň používať jednorázové rúška a potom ich každý deň odhadzovať do odpadu. A Štát by na tom aj ušetril lebo dnes zohnať rúška je dosť problém a sú aj predražené.

Takisto by som dovolil otvoriť krajčírske dielne. Tu by mali možnosť nechať si zhotoviť rúška tí čo na to doma nemajú také možnosti alebo chcú aby tie rúška nejako vyzerali a boli viac funkčné.

Takto by sme mierne pomohli ekonomike a ľuďom dali možnosť zmysluplne tráviť čas a to doma. Takže podľa mňa by to bolo prínosom. Už pomaly nemáme čo zavrieť. Skôr budeme musieť uvažovať ako by sme mohli niektoré prevádzky otvoriť, ale tak aby to neohrozovalo zdravie zákazníkov ani zamestnancov a nešíril sa vírus. To bude podľa mňa treba v najbližšom čase riešiť. Nájsť spôsob ako by určité prevádzky alebo firmy mohli fungovať, aby naša ekonomika úplne neskolabovala. Lebo potom nielen, že nebude na sociálne balíčky, ale ani na chod štátu a museli  by prísť drastické finančné opatrenia.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953790x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie