Založ si blog

Otvorme záhradníctva, stavebniny, galantérie, predaj látok a krajčírske dielne

Kľudne môže vláda nariadiť, že vojsť do týchto prevádzok môžeme len s rúškom alebo iné opatrenia, ale bol by som za aby sa otvorili. Radšej nech platia prísne opatrenia, ale nezatvorme úplne všetko. Kľudne nech je to pod hrozbou pokuty, keď to niekto nedodrží, ale život sa úpne nemôže zastaviť.

Ľudia sú doma tak nech využijú ten čas zmysluplne. A napr. záhradníctva majú naskladnený tovar, ktorý treba vysadiť teraz. Ide pritom často o predaj vonku, čo je tiež plus a je oveľa lepšie ak si ľudia niečo kúpia a budú pracovať vo svojej záhradke, tam totiž nikoho nenakazia. Podobne stavebniny tiež ide väčšinou o predaj na voľných plochách a vo veľkých halách. Počas voľna by si ľudia mohli doma kadečo porobiť a opäť by nikoho neohrozovali keď budú doma pracovať.

Galantéria a predaj látok by mohli byť otvorené z dôvodu, aby si ľudia mohli nakúpiť materiál na výrobu rúšok a tieto počas voľna zhotovovať. Vyzerá to, že tie látkové rúška sú celkom fajn dajú sa oprať a prežehliť, čo ich dezinfikuje a sú na opakované použitie, čo je ekologické aj ekonomické. Je to určite lepšie ako každý deň používať jednorázové rúška a potom ich každý deň odhadzovať do odpadu. A Štát by na tom aj ušetril lebo dnes zohnať rúška je dosť problém a sú aj predražené.

Takisto by som dovolil otvoriť krajčírske dielne. Tu by mali možnosť nechať si zhotoviť rúška tí čo na to doma nemajú také možnosti alebo chcú aby tie rúška nejako vyzerali a boli viac funkčné.

Takto by sme mierne pomohli ekonomike a ľuďom dali možnosť zmysluplne tráviť čas a to doma. Takže podľa mňa by to bolo prínosom. Už pomaly nemáme čo zavrieť. Skôr budeme musieť uvažovať ako by sme mohli niektoré prevádzky otvoriť, ale tak aby to neohrozovalo zdravie zákazníkov ani zamestnancov a nešíril sa vírus. To bude podľa mňa treba v najbližšom čase riešiť. Nájsť spôsob ako by určité prevádzky alebo firmy mohli fungovať, aby naša ekonomika úplne neskolabovala. Lebo potom nielen, že nebude na sociálne balíčky, ale ani na chod štátu a museli  by prísť drastické finančné opatrenia.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398532x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie