Založ si blog

Môžu prísť aj horšie pliagy ako Korona vírus

My ľudia by sme mali spĺňať určité kvality. Mali by sme túto zem, na ktorej sme hostia, zušľachťovať a chrániť. Mocné sily prírody ktoré môžeme nazvať aj bytostní vytvorili nádherné dielo – prírodu. Táto príroda je naozaj krásna a hodná obdivu. Takisto však čo je pre nás životne dôležité, panujú na našej planéte podmienky ideálne pre život. Myslím tým napríklad rozmedzie teplôt.

Ak by sa teplotné rozhranie výraznejšie vychýlilo, stala by sa naša planéta zrejme pre zložitejšie formy života neobývateľná. Takže je tu vytvorené akési ideálne harmonické prostredie. Do tohto prostredia vstupuje ľudský duch, ktorý sa inkarnuje do najvyvinutejšieho zvieracieho tela, aby sa stal človekom. Bol to prirodzený vývoj stvorenia. Nevedomý duchovný zárodok dostal šancu na sebauvedomenie a na oplátku mal túto planétu zušľachtiť a pozdvizhnúť.

To že ľudstvo nesplnilo svoju úlohu, tak ako malo o tom sú celé dejiny duchovného napomínania prostredníctvom prorokov či samotného Ježiša. Mali sme sa namiesto vojen, svojho egoizmu a malicherností zaoberať dôležitejšími vecami. Mali sme tento svet obohatiť hmotne aj emocionálne. Dnes ale vidíme, že ľudstvo na tejto planéte spôsobuje fyzické aj mentálne znečisťovanie. Máme tvoriť a šíriť okolo seba krásu a to vonkajšiu aj vnútornú. Jednotlivé krajiny by mali prekvitať a ľudia by mali byť šťastní, bez toho aby našu planétu ničili.

Pritom všetkom by sme v hmote nemali uviaznuť a zablúdiť. Nemali by sme stratiť spojenie s naším domovom duchovnou ríšou a so zdrojom života s Bohom. V tomto by nás ženy mali predchádzať. Práve ony sú svojím jemnejším citom schopné príjmať zhora. Ženy hrajú v tomto celom kľúčovú úlohu. Dá sa povedať, že aké sú ženy taký je aj národ a svet.

Dnes žijeme dobu zvýšeného tlaku Svetla. Keďže doteraz ľudstvo ako celok ešte nikdy nežilo tak ako by malo. Poriadok vo všetkom by mal nastoliť práve tento zvýšený tlak Svetla – a to aj násilím, keď sme to za celé tisícročia neurobili dobrovoľne. Teda ak platia tieto skutočnosti je pravdepodobné, že ak ľudstvo pôjde nesprávnou cestou bude nasledovať rana za ranou, pohroma za pohromou. Doteraz sme si žili ako v bavlnke, ale teraz sme zistili akí sme v skutočnosti zraniteľní. Spomeňme si aj na Španielsku chrípku a morové epidémie na ktoré ľudia v tej dobe nevedeli reagovať. Tento Korona vírus vnímam len ako šťuchanec. Je to len a len v našich rukách. Čo budeme mentálne aj fyzicky produkovať, takú odmenu aj dostaneme.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953803x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie