Založ si blog

Môžu prísť aj horšie pliagy ako Korona vírus

My ľudia by sme mali spĺňať určité kvality. Mali by sme túto zem, na ktorej sme hostia, zušľachťovať a chrániť. Mocné sily prírody ktoré môžeme nazvať aj bytostní vytvorili nádherné dielo – prírodu. Táto príroda je naozaj krásna a hodná obdivu. Takisto však čo je pre nás životne dôležité, panujú na našej planéte podmienky ideálne pre život. Myslím tým napríklad rozmedzie teplôt.

Ak by sa teplotné rozhranie výraznejšie vychýlilo, stala by sa naša planéta zrejme pre zložitejšie formy života neobývateľná. Takže je tu vytvorené akési ideálne harmonické prostredie. Do tohto prostredia vstupuje ľudský duch, ktorý sa inkarnuje do najvyvinutejšieho zvieracieho tela, aby sa stal človekom. Bol to prirodzený vývoj stvorenia. Nevedomý duchovný zárodok dostal šancu na sebauvedomenie a na oplátku mal túto planétu zušľachtiť a pozdvizhnúť.

To že ľudstvo nesplnilo svoju úlohu, tak ako malo o tom sú celé dejiny duchovného napomínania prostredníctvom prorokov či samotného Ježiša. Mali sme sa namiesto vojen, svojho egoizmu a malicherností zaoberať dôležitejšími vecami. Mali sme tento svet obohatiť hmotne aj emocionálne. Dnes ale vidíme, že ľudstvo na tejto planéte spôsobuje fyzické aj mentálne znečisťovanie. Máme tvoriť a šíriť okolo seba krásu a to vonkajšiu aj vnútornú. Jednotlivé krajiny by mali prekvitať a ľudia by mali byť šťastní, bez toho aby našu planétu ničili.

Pritom všetkom by sme v hmote nemali uviaznuť a zablúdiť. Nemali by sme stratiť spojenie s naším domovom duchovnou ríšou a so zdrojom života s Bohom. V tomto by nás ženy mali predchádzať. Práve ony sú svojím jemnejším citom schopné príjmať zhora. Ženy hrajú v tomto celom kľúčovú úlohu. Dá sa povedať, že aké sú ženy taký je aj národ a svet.

Dnes žijeme dobu zvýšeného tlaku Svetla. Keďže doteraz ľudstvo ako celok ešte nikdy nežilo tak ako by malo. Poriadok vo všetkom by mal nastoliť práve tento zvýšený tlak Svetla – a to aj násilím, keď sme to za celé tisícročia neurobili dobrovoľne. Teda ak platia tieto skutočnosti je pravdepodobné, že ak ľudstvo pôjde nesprávnou cestou bude nasledovať rana za ranou, pohroma za pohromou. Doteraz sme si žili ako v bavlnke, ale teraz sme zistili akí sme v skutočnosti zraniteľní. Spomeňme si aj na Španielsku chrípku a morové epidémie na ktoré ľudia v tej dobe nevedeli reagovať. Tento Korona vírus vnímam len ako šťuchanec. Je to len a len v našich rukách. Čo budeme mentálne aj fyzicky produkovať, takú odmenu aj dostaneme.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398562x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie