Založ si blog

Energetický štít proti Korona vírusu

Je ním podľa mňa vnútorná čistota človeka. To však neznamená, že teraz máme zanedbávať vonkajšiu čistotu, dezinfikovanie, nosenie rúšok. Takisto treba rešpektovať všetky opatrenia vlády a hygienikov. Zvlášť v týchto časoch byť vnútorne čo najčistejší vnímam ako ďalší stupeň a podľa mňa veľmi dôležitý, priam kľúčový v ochrane svojho zdravia a života. Pretože môže byť 10 ľudí, ktorí presne rovnako dodržiavajú vonkajšie hygienické a ochranné opatrenie, ale nemajú rovnakú vnútornú čistotu. A som presvedčený, že tí ktorí majú vyššiu vnútornú čistotu majú menšiu pravdepodobnosť, že sa nakazia. Pretože my môžeme dodržiavať všetky vonkajšie nariadenie, ale aj napriek tomu sa môžeme nakaziť, nikdy nebudeme na 100% chránení.

Vnútorná čistota je Božia požiadavka, ktorá sa tiahne všetkými náboženstvami a Božími posolstvami. Ak si aj prečítame Starý zákon, tak rýchlo zistíme, že ani Židia hoci boli vyvoleným národom ak sa niečím previnili nemohli byť ušetrený od trestu. Jednoducho sa tomu trestu nemohli vyhnúť ani sám Boh ich od toho nemohol uchrániť, pretože zrejme všetko podlieha železným nepodplatiteľným zákonom, ktoré držia toto stvorenie pokope. Dalo by sa povedať, že na týchto zákonoch stvorenie vzniklo. Niektoré fyzikálne či chemické zákony už poznáme vďaka vedcom, iné zákonitosti ešte musíme spoznať.

Aj Ježiš hovoril čo sejete, to zožnete alebo vybieľte svoje rúcha. Drvivá väčšina ľudí týmto jeho slovám ani po 2000 rokoch neverí. Možno je tu teraz čas, aby sme tieto zákonitosti intenzívnejšie skúmali a na vlastnej koži spoznávali. Možno sa podobáme študentovi, ktorý zanedbal jednu učebnú látku a teraz sa musí horlivo namáhať, aby ju zvládol pretože termín skúšky sa blíži. A ten termín skúšky je daný a nikto ho posúvať kvôli nám nebude. Zo všetkého čo prežijeme by sme si mali brať ponaučenie, všetko by sme mali skúmať, aby sme sa z nevedomého duchovného zárodku stali plne vedomými ľudskými duchmi s plnou zodpovednosťou za svoje činy, slová a myšlienky.

Ja osobne to vnímam tak, že keď som bol bližšie k čistote, tým viac sa mi darilo a tým viac príjemných vecí ma v živote postretlo a čím ďalej som bol od čistoty, tak tým horšie sa mi darilo a tým viac sa veci komplikovali a prichádzali nepríjemnosti. Je na každom z nás, aby toto na sebe sledoval. Nemáme byť stádom slepcov a otrokmi slepej viery, ktorej vlastne ani nerozumieme. Bez ohľadu na vierovyznanie, ateizmus či predsudky máme skúmať čo sa s nami a okolo nás deje a prečo sa to deje, hľadať súvislosti a odpovede na otázky. Potom možno zistíme akým nesmiernym pokladom je naša vnútorná čistota a ako zásadne ovplyvňuje naše životy a celé pozemské pomery. Je omnoho lepšie riadiť sa svojím vnútorným hlasom ako hlasmi nevedomých posmievačov, ale to už musí zistiť každý sám, tú prácu za neho nikto iný vykonať nemôže.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

Eduard Heger, Richard Sulík

Sulík zavelil, vláda je na spadnutie. Začína sa boj o hlasy poslancov: OĽaNO hovorí o zmluve s diablom

02.12.2022 06:40

V parlamente sa začína boj najmä o hlasy koaličných poslancov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953767x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie