Založ si blog

Štát by mal povolať šičky do služby

Ak sú dnes ochranné tvárové rúška nezohnateľným tovarom, riešením je vyrobiť si ich. Potrebujeme ženy čo to dokážu a majú na to vybavenie (šijací stroj) a takisto potrebujeme na to čo najvhodnejší materiál. Keď sme už v stave núdze štát by mal myslieť strategicky. Štát by mal vyzvať všetky šikovné ženy čo dokážu rúška vyrobiť nech sa toho chopia a nech rúška vyrábajú a predávajú za primerané ceny. Ak vie dnes niekto vyrobiť a predať rúška to nie je hynizmus, ale služba národu za primeranú odmenu.

Štát by tým ženám mal priviezť všetok materiál čo potrebujú a podporiť ich v šití rúšok. Prirovnal by som to k mobilizácii, veď sme akoby vo vojnovom stave. Ďalej nech sa zatvára všetko čo je nutné, ale neprežeňme to, aby to nebolo kontraproduktívne. Napr. dnes prehodnotili že autoservisy môžu byť otvorené a je to správne, veď doprava nemôže zastať. Podobne by mali povoliť otvorenie krajčírskych dielní a galantérií, kde si ľudia môžu kúpiť potrebný materiál na výrobu rúšok. Veď v každom meste sú krajčírske dielne a mohli by produkovať tak nedostatkové rúška. Pretože tá firma z Bánoviec čo ide šiť rúška to bežný občan neuvidí, to pôjde pre zdravotníkov a policajtov.

V stave núdze podľa mňa štát dokonca môže nariadiť, aby tie krajčírky ostatné veci nechali tak a šili rúška. Stačí ak by pri každej dielni bol jeden policajt a kontroloval to a samozrejme dohliadal na to aby ľudia boli disciplinovaní, keďže môžeme predpokladať, že pred takýmito dielňami by sa tvorili rady. A takisto prídelový systém 1 človek dostane len 1 rúško. Aj niektoré firmy majú šičky, s týmito by mal štát tiež rokovať, či nemajú nejaké voľné kapacity. Veď mi nemôžeme len bezmocne čakať a nervózne zháňať niečo čo sa nedá zohnať. Zdravotníci upozorňujú, že sa im míňajú rúška aj celotelové obleky jednorázové. Som presvedčený že aj tieto celotelové obleky by naše šičky alebo šikovné ženy v domácnosti dokázali vyrobiť.

Zobuďme sa už konečne. Žijeme v takej dobe, že keď niečo potrebujeme zháňame to v obchodoch. Ale ono sa to dá často i vyrobiť. Oceňujem všetkých čo si rúška vyrobili sami a tiež takých čo ich dokonca predávajú cez internet. Áno verím, že je to správne takto si vzájomne pomáhame. Preto chcem vyzvať všetky šikovné ženy nech šijú a predávajú rúška – náš národ vás práve teraz potrebuje. Takisto chcem vyzvať vládu nech takisto apeluje na všetky ženy čo dokážu rúška ušiť, aby ich materiálne a morálne podporili. Štát nemôže len prikázať nosenie rúšok, musí ich ľuďom aj zabezpečiť alebo v maximálnej možnej miere vyjsť v ústrety tým, čo tie rúška dokážu vyrobiť. Lepšie sú rúška z obyčajnej látky ako nič.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Trump

Súd zamietol Trumpovu žiadosť a uvoľnil pre vyšetrovanie všetky zhabané dokumenty

02.12.2022 10:55

Odvolací súd tým odstránil prekážku vo vyšetrovaní ministerstva spravodlivosti v prípade držby utajovaných dokumentov.

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52, aktualizované: 11:24

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953833x
Priemerná čítanosť článkov: 2544x

Autor blogu

Kategórie