Založ si blog

Štát by mal povolať šičky do služby

Ak sú dnes ochranné tvárové rúška nezohnateľným tovarom, riešením je vyrobiť si ich. Potrebujeme ženy čo to dokážu a majú na to vybavenie (šijací stroj) a takisto potrebujeme na to čo najvhodnejší materiál. Keď sme už v stave núdze štát by mal myslieť strategicky. Štát by mal vyzvať všetky šikovné ženy čo dokážu rúška vyrobiť nech sa toho chopia a nech rúška vyrábajú a predávajú za primerané ceny. Ak vie dnes niekto vyrobiť a predať rúška to nie je hynizmus, ale služba národu za primeranú odmenu.

Štát by tým ženám mal priviezť všetok materiál čo potrebujú a podporiť ich v šití rúšok. Prirovnal by som to k mobilizácii, veď sme akoby vo vojnovom stave. Ďalej nech sa zatvára všetko čo je nutné, ale neprežeňme to, aby to nebolo kontraproduktívne. Napr. dnes prehodnotili že autoservisy môžu byť otvorené a je to správne, veď doprava nemôže zastať. Podobne by mali povoliť otvorenie krajčírskych dielní a galantérií, kde si ľudia môžu kúpiť potrebný materiál na výrobu rúšok. Veď v každom meste sú krajčírske dielne a mohli by produkovať tak nedostatkové rúška. Pretože tá firma z Bánoviec čo ide šiť rúška to bežný občan neuvidí, to pôjde pre zdravotníkov a policajtov.

V stave núdze podľa mňa štát dokonca môže nariadiť, aby tie krajčírky ostatné veci nechali tak a šili rúška. Stačí ak by pri každej dielni bol jeden policajt a kontroloval to a samozrejme dohliadal na to aby ľudia boli disciplinovaní, keďže môžeme predpokladať, že pred takýmito dielňami by sa tvorili rady. A takisto prídelový systém 1 človek dostane len 1 rúško. Aj niektoré firmy majú šičky, s týmito by mal štát tiež rokovať, či nemajú nejaké voľné kapacity. Veď mi nemôžeme len bezmocne čakať a nervózne zháňať niečo čo sa nedá zohnať. Zdravotníci upozorňujú, že sa im míňajú rúška aj celotelové obleky jednorázové. Som presvedčený že aj tieto celotelové obleky by naše šičky alebo šikovné ženy v domácnosti dokázali vyrobiť.

Zobuďme sa už konečne. Žijeme v takej dobe, že keď niečo potrebujeme zháňame to v obchodoch. Ale ono sa to dá často i vyrobiť. Oceňujem všetkých čo si rúška vyrobili sami a tiež takých čo ich dokonca predávajú cez internet. Áno verím, že je to správne takto si vzájomne pomáhame. Preto chcem vyzvať všetky šikovné ženy nech šijú a predávajú rúška – náš národ vás práve teraz potrebuje. Takisto chcem vyzvať vládu nech takisto apeluje na všetky ženy čo dokážu rúška ušiť, aby ich materiálne a morálne podporili. Štát nemôže len prikázať nosenie rúšok, musí ich ľuďom aj zabezpečiť alebo v maximálnej možnej miere vyjsť v ústrety tým, čo tie rúška dokážu vyrobiť. Lepšie sú rúška z obyčajnej látky ako nič.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398618x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie