Založ si blog

Čo prinesie zrušenie dialničných známok

Poďme veci na koreň. Ak pán Danko presadí svoj návrh výstavba a údržba dialnic zrazu nezačne byť zadarmo. Akurát, že sa na to poskladajú všetci ktorí platia štátu dane. Takže vlastne budú platiť za dialnice aj tí čo po nich reálne nejazdia.

Preto môj názor je, že platiť treba ale tie peniaze čo sa vyzbierajú sa musia využiť čo najefektívnejšie – tu vidím cestu. Pretože ak napr. na mýte sa za 10 rokov vybralo 1,5 miliardy eur to sú už veľmi slušné peniaze. Len problém je v tom, že súkromný správca by si mal brať nie 50% z vybranej sumy, ale podľa mňa najviac 10%, keď je už systém vybudovaný alebo ešte menej. Máme tu v republike niekoho kto by vedel vyčísliť reálne náklady na prevádzku mýtneho systému. Naozaj na to treba ťažké milióny?

Keď už chcete riešiť dialničné známky pán Danko tak čo urobiť ich dostupnejšie a spravodlivejšie? Pýtam sa prečo stojí 10 dňová známka 10 euro? Veď ak by som si kupoval celý rok takéto desaťdňové známky vyšlo by ma to ročne cca 365:10 dní=36,5 známok x 10 euro za jednu = 365 euro. To je by som povedal dosť nehorázna suma. Nemohla by napr. existovať mesačná známka za nejakých 5-6 euro? To by skôr zodpovedalo realite a takto by sa dialničné známky stali veľmi dostupné obyvateľstvu. Teraz stojí 30 dňová známka 14 euro x 12 mesiacov = 168 euro to je pekné zderstvo. Stačí pán Danko ak by ste napravili tento nepomer a ľuďom by sa ľahšie žilo.

Príjem z dialničných známok do 3,5 t je cca 70 miliónov ročne, to tiež nie je málo. Za 10 rokov to je 700 miliónov euro + príjem z mýta a už máme celkom slušné sumy od tých čo reálne tie dialnice používajú a derú ich. Takto by sa mala financovať údržba dialnic a ich postupná výstavba. Sú to pekné peniaze len ich treba poriadne využiť a neplytvať. Hlavné rezervy vidím skutočne pri mýte čo platia kamionisti, ja sa im vôbec nečudujem, že sú nahnevaní. Veď keď ukradnete pár šúľkov kukurice idete do basy. A tu sa jedná o stá milióny eur, ktoré niekto musel vydrieť a zaplatil tomuto skorumpovanému štátu. A čo je katastrofa polovica ide súkromnej spoločnosti za prevádzku mýtneho systému. Naozaj múdre hlavy by to mali prerátať koľko reálne stojí prevádzka nášho mýtneho systému. Myslím si, že tam nám unikajú obrovské peniaze.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Podpredsedovia alebo Šutaj Eštok. Nový šéf Hlasu bude známy na prelome mája a júna

20.04.2024 13:07, aktualizované: 13:40

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371233x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie