Založ si blog

Nutnosť samostatnej Európskej armády

Americká vojenská stragégia je agresívna. Spomeniem nedávnu vraždu iránskeho generála. Naproti tomu európska vojenská stratégia je solidárna, po svete pôsobia európske štáty aj humanitárne. USA tlačia na 2% do zbrojenia alebo aj viac. Oni sami dávajú 3,5% do zbrojenia to je šialené. Nám v Európe by úplne stačilo dávať 1%, ktoré prirodzene európske štáty na obranu aj dávali. Časť ušetrených peňazí môžeme radšej dávať na pomoc chudobnejším krajinám. Aj takouto krajšou cestou sa dá získavať spojencov a zabraňovať vojnám.

 

USA vyvolávajú po celom svete vojny a koflikty a vytvárajú si mnoho nepriateľov, ktorí doslova nenávidia USA. My Európania to poväčšine neschvaľujeme. Problém je, že sme v NATO, ktorého lídrom sú USA.

 

Ďalej európske štáty poväčšine nevnímajú Rusko ako hrozbu, ale je nám to nanútené lebo USA a Rusko sú rivali. Skôr Rusi sa môžu cítiť ohrozene veď oni boli napadnutý Napoleonom aj Nacistickým Nemeckom. Nebolo to tak, že Rusko napadlo Európu.

 

Riešením na tieto problémy je silná európska armáda. Predstavte si tú silu keď všetky európske štáty prispejú svojim dielom do spoločnej európskej armády. Každý štát poskytne časť svojich vojakov a techniky. Stačilo by úplne pritom dávať 1% z HDP na obranu. Koľko peňazí by to dokopy bolo a aká sila by to bola?

 

Tak by zostalo viac peňazí aj na rozvojové a humanitárne projekty. Mne to pripadá, že EU chce pomáhať v chudobnejších krajinách. Načo sú nám preteky v zbrojení. Keď si USA neuvedomujú, že mier sa dá docieliť aj inak ako silnou armádou je to ich problém, ale nemusia do toho ťahať aj nás. Povedal by som že USA nám robia zlé meno, my by sme si radšej hľadali partnerov a spojencov aj v regiónoch, kde USA robia špinavú politiku. Lebo to že ich niekde doslova nenávidia nebude náhoda.

 

Vystúpiť dočasne z NATO a vynútiť si novú dohodu alebo ostať úplne nezávislí od USA – to by bolo skvelé riešenie. Make  Europe great again. Veď v EU máme Nemecko. To Nemecko ktoré rozpútalo II. Svetovú vojnu a horko ťažko ho Rusko + USA + Veľká Británia porazili. Takže mne to nepripadá, že prípadná Európska armáda by bola slabá alebo odkázaná na spoluprácu s USA. Dajme si dole klapky z očí. Keď Trump na plnú hubu hovorí, že America first, tak prečo by sme si nemohli my povedať – Európa po svojom!

 

To čo vidíme z ekonomického hľadiska, že Európska Únia je svetovou veľmocou, by sa malo stať aj vo vojenskej oblasti. Lebo ani s EU to nemôže byť inak ako s hociktorým iným štátom. Jednoducho každý štát má mať aj armádu zodpovedajúcu jeho ekonomickým možnostiam. A v EU by sme sa mali dohodnúť, že keď už máme vynakladať ťažké milióny na zbrojenie, tak nakupujme európske zbrane. Veď je to lepšie aj z pohľadu zamestnanosti a tiež zo strategického hľadiska. Predstavte si, že máte americkú stíhačku a odmietnu vám predať náhradné diely – tak už zrazu máte nefunkčnú stíhačku, to je dosť nepríjemné.

 

Predpokladám že svet sa bude uberať skôr cestou mieru. Dnes si už hádam každý uvedomuje, že svetová vojna by nemala víťaza. O to naliehavejšia je potreba vystúpiť z NATO a zo šialeného amerického kolotoča zbrojenia. Nevidím v tom veľký význam.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

Atentát v Moskve, výbuch auta, bomba v aute

Pár hodín od výbuchu v Moskve, bol v Turecku zatknutý hlavný podozrivý. Kamery zachytili, ako inštaluje bombu

25.07.2024 13:22

Rusko podozrivého identifikovalo ako 29-ročného ruského občana Jevgenija Serebrjakova a vzniesli voči nemu obvinenia.

Česká vlajka / ČR / Česko /

Česko podľa Bruselu nesprávne implementovalo smernicu, eurokomisia sa obrátila na Súdny dvor EÚ

25.07.2024 13:08

Praha ani po predchádzajúcej výzve neponúkla uspokojivé odpovede.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436348x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie