Založ si blog

Štrajkujúci autodopravcovia musia mať jednotné a reálne požiadavky

Ja osobne oceňujem štrajk autodopravcov, pretože ľudia čo podpisovali zmluvu na mýtny systém už dávno mali sedieť v base a prísť o majetok.

 

Chcem len vyzvať autodopravcov, aby prekonali svoje egá a zjednotili svoje požiadavky. Pretože ak jedna časť z nich bude mať iné požiadavky ako tá druhá časť autodopravcom alebo ak sú to dokonca protichodné požiadavky ako má s nimi minister rokovať? Veď tu potom vzniká Absurdistan.

 

Taktiež by mali štrajkom len obmedzovať a neohroziť nikoho na živote a zraví. Zatiaľ čo som videl tak púšťali sanitky a kamióny so živými zvieratami. Buďte naďalej ľudský a spoločnosť vás o to viac podporí. Nevytvárajte fatálne situácie ale primeranou formou upozorňujte na rozkrádačky a nevýhodné podmienky či zmluvy.

 

Taktiež dávajte reálne požiadavky. To jest aby vaše požiadavky boli aj technicky realizovateľné. Na to netreba tiež zabúdať. Napríklad pozastavenie výberu mýta je podľa mňa úplne nereálna požiadavka. Veď štát mýtny systém ani nevlastní, je to v rukách súkromnej spoločnosti. Je to ako keď podpíšete nevýhodnú zmluvu. V tomto prípade si myslím, že brutálne nevýhodnú. Ale keď ste to raz podpísali, tak tú zmluvu plniť musíte.

 

Treba tlačiť na to, aby niekto za túto situáciu bol aj potrestaný. Inú cestu nevidím. A štát keď urobil zlú zmluvu tak nech autodopravcom uľaví aspoň tam kde má dosah, daňami alebo podobne. Ale ja sa skutočne čudujem, že kde to žijeme, že nikto ešte nepodal trestné oznámenie za zneužitie právomoci verejného činiteľa. Veď zmluva na mýto bola čistá zlodejina.

 

Veď ak sa od spustenia mýta v roku 2010 vybralo 1,5 miliardy euro, tak jasné že sa každý spýta kde sú tie peniaze kam išli? Polovicu zobrala súkromná spoločnosť. To by sa ešte dalo nejako predýchať aj keď to bola tá najdrahšie ponuka. Ale to že štát ani po zaplatení obrovských miliónov mýtny systém nevlastní a de fakto by si ho mal ešte raz kúpiť, tak to sa môže stať len na Slovensku, to sa už predýchať nedá. Len to ukazuje arogantnú drzosť politikov, ktorí si myslia že sú nad zákonom – ale nie sú.

 

Autodopravcovia môžu využiť, že sa blížia voľby a upozorňovať na túto obrovskú zlodejinu. Verím tomu, že to nebude zbytočné. Ak si tu na Slovensku totiž nedokážeme vytvoriť systém, kde sa za chyby, korupciu a zlodejstvá tvrdo platí – budeme za to platiť my tým zlodejom. Je to všetko o našej neschopnosti a ľahostajnosti a naopak o šikovnosti a bezohľadnej drzosti tých čo nás okrádajú. Oni majú moc a peniaze, majú navrch. Naša sila je len v tom, že nás je veľa a že nás štát potrebuje, aby sme ho živili.

 

Skutočne tu ak sa nenastolia tvrdé podmienky a ak sa tí čo fatálne pochybili nezačnú zatvárať do basy a ak sa nezačne siahať im na majetok – tak to ďaleko nedotiahneme.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

Ľudovít Ódor

Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

05.12.2023 11:12

Ľudovít Ódor dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom, uviedol časopis dôvod ocenenia.

Putin

Zaobchádzate s Rusmi ako so sviňami. Putin hrozí Lotyšsku nešťastím

05.12.2023 10:40

Putin kritizoval Lotyšsko za to, ako zaobchádza s ruskou menšinou. Pobaltskej krajine pohrozil, že ju za to stihne nešťastie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305015x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie