Založ si blog

Štrajkujúci autodopravcovia musia mať jednotné a reálne požiadavky

Ja osobne oceňujem štrajk autodopravcov, pretože ľudia čo podpisovali zmluvu na mýtny systém už dávno mali sedieť v base a prísť o majetok.

 

Chcem len vyzvať autodopravcov, aby prekonali svoje egá a zjednotili svoje požiadavky. Pretože ak jedna časť z nich bude mať iné požiadavky ako tá druhá časť autodopravcom alebo ak sú to dokonca protichodné požiadavky ako má s nimi minister rokovať? Veď tu potom vzniká Absurdistan.

 

Taktiež by mali štrajkom len obmedzovať a neohroziť nikoho na živote a zraví. Zatiaľ čo som videl tak púšťali sanitky a kamióny so živými zvieratami. Buďte naďalej ľudský a spoločnosť vás o to viac podporí. Nevytvárajte fatálne situácie ale primeranou formou upozorňujte na rozkrádačky a nevýhodné podmienky či zmluvy.

 

Taktiež dávajte reálne požiadavky. To jest aby vaše požiadavky boli aj technicky realizovateľné. Na to netreba tiež zabúdať. Napríklad pozastavenie výberu mýta je podľa mňa úplne nereálna požiadavka. Veď štát mýtny systém ani nevlastní, je to v rukách súkromnej spoločnosti. Je to ako keď podpíšete nevýhodnú zmluvu. V tomto prípade si myslím, že brutálne nevýhodnú. Ale keď ste to raz podpísali, tak tú zmluvu plniť musíte.

 

Treba tlačiť na to, aby niekto za túto situáciu bol aj potrestaný. Inú cestu nevidím. A štát keď urobil zlú zmluvu tak nech autodopravcom uľaví aspoň tam kde má dosah, daňami alebo podobne. Ale ja sa skutočne čudujem, že kde to žijeme, že nikto ešte nepodal trestné oznámenie za zneužitie právomoci verejného činiteľa. Veď zmluva na mýto bola čistá zlodejina.

 

Veď ak sa od spustenia mýta v roku 2010 vybralo 1,5 miliardy euro, tak jasné že sa každý spýta kde sú tie peniaze kam išli? Polovicu zobrala súkromná spoločnosť. To by sa ešte dalo nejako predýchať aj keď to bola tá najdrahšie ponuka. Ale to že štát ani po zaplatení obrovských miliónov mýtny systém nevlastní a de fakto by si ho mal ešte raz kúpiť, tak to sa môže stať len na Slovensku, to sa už predýchať nedá. Len to ukazuje arogantnú drzosť politikov, ktorí si myslia že sú nad zákonom – ale nie sú.

 

Autodopravcovia môžu využiť, že sa blížia voľby a upozorňovať na túto obrovskú zlodejinu. Verím tomu, že to nebude zbytočné. Ak si tu na Slovensku totiž nedokážeme vytvoriť systém, kde sa za chyby, korupciu a zlodejstvá tvrdo platí – budeme za to platiť my tým zlodejom. Je to všetko o našej neschopnosti a ľahostajnosti a naopak o šikovnosti a bezohľadnej drzosti tých čo nás okrádajú. Oni majú moc a peniaze, majú navrch. Naša sila je len v tom, že nás je veľa a že nás štát potrebuje, aby sme ho živili.

 

Skutočne tu ak sa nenastolia tvrdé podmienky a ak sa tí čo fatálne pochybili nezačnú zatvárať do basy a ak sa nezačne siahať im na majetok – tak to ďaleko nedotiahneme.

Ľuďom akoby stačili cirkvi a ich dogmy.

24.06.2024

Či už zo strachu pred cirkvami alebo z vlastnej lenivosti, pripadá mi to, že mnoho ľudí sa uspokojí s cirkevnými dogmami a nepotrebujú hľadať pravdu. Akoby ľuďom stačili cirkvi a Stvoriteľa ani nepotrebovali. Cirkvi dnes rozdávajú odpustky aj miesta v raji. Navodzuje to dojem, že všetko je v poriadku. Lenže má to jeden veľký háčik ani jedna cirkev nedokáže človeku [...]

Dobré zákony a zlí ľudia.

23.06.2024

Hneď na úvod chcem zdôrazniť, že mám na mysli Stvoriteľove zákony a nie tie pozemské. Dnes sa mnohí čudujú prečo sa dejú rôzne nešťastia alebo zlé veci relatívne dobrým ľuďom alebo prečo ak Stvoriteľ existuje sa rodia deti postihnuté ťažkými chorobami. Odpoveď je pomerne jednoduchá karma a minulé životy. Ľudia zvyknú deti nazývať neviniatka, ale to je [...]

Sme smiešni.

18.06.2024

Ak skutočne existuje karma a minulé životy, my ľudia so všetkými svojimi pocitmi nespravodlivosti, závisti, nenávisti, zlosti, prchlivosti sme naozaj smiešni. Pretože ak existuje karma a minulé životy začíname sa tu baviť o tom, že iba žneme, čo sme predtým zasiali. Nemôže byť ani zmienky o nejakej nespravodlivosti a krivde. Ak trpíme je to len dôsledok toho, že sme v [...]

Matúš Šutaj Eštok

Ministerstvo vnútra dostalo pokutu 90-tisíc eur za odstavenie čurillovcov mimo službu

25.06.2024 20:18

Rezort vnútra sa odvolá voči tomuto rozhodnutiu Úradu na ochranu oznamovateľov.

pellegrini

Pellegrini podpísal prvý zákon vo funkcii. Ide o novelu zákona o vysokých školách

25.06.2024 18:47

Novelou sa upraví prístup k podpore tehotných študentiek a študentov, starajúcich sa o deti do troch rokov.

Czech Republic V4 Petr Fiala

Fiala: Úvahy o obnovení medzivládnych konzultácií so SR sú predčasné

25.06.2024 18:26

Podľa Fialu je dôležité, že vzťahy medzi krajinami sa naďalej rozvíjajú.

Ivan Korčok

Korčok: Slovenská vláda by mala to, čo odsúhlasí v Bruseli, prezentovať aj doma

25.06.2024 17:28

Ivan Korčok reagoval na rokovanie ministrov zahraničných vecí Európskej únie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 1415397x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie