Založ si blog

Abd-ru-schin položil základy tisícročnej ríše

Keď Ježiš cca pred 2000 rokmi videl aké biedne je to s ľuďmi, aký veľký je náš úpadok a ako sa v ľuďoch Živé slovo ťažko ujímalo, hlboko pohnutý prisľúbil nám poslednú pomoc. Prisľúbil nám, že ešte raz bude tesne pred súdom zvestované Pravé slovo Božie.

 

A ten zvestovateľ skutočne prišiel. Pod pseudonymom Abd-ru-schin začal od roku 1923 písať odpovede na podstatné otázky života, tie sa stali základom jeho hlavného diela Vo svetle pravdy. V tomto diele poukázal na samočinne pôsobiace Božie zákony, poukázal na naše tisícoraké chyby a nedostatky, čo sme doteraz robili nesprávne, ale zároveň nám ukázal ako máme žiť aby sme našli cestu späť do večnej ríše odkiaľ sme nevedomí vyšli a kam sa máme vedomí vrátiť. Dá sa povedať, že týmto dielom položil Abd-ru-schin základy tisícročnej ríše.

 

Ale bolo tu ešte temno. Aj to reprezentované Hitlerom ponúklo ľuďom svoje dielo plné nenávisti, radikálnych myšlienok a militarizmu – Mein Kampf. V dávnych dobách bolo zvestované, že tesne pred súdom temno pozdvihne svoju hlavu. To sa zrejme aj udialo, tým že sa temno v podobe nacistického režimu dostalo k moci. Ľudia tej doby ako v tranze zbožňovali Hitlera, dali mu moc a slepo ho nasledovali. Tak sa skutočne temno na krátky čas dostalo k veľkej moci a pozdvihlo svoju hlavu. Bolo to vinou ľudí tej doby, z ktorých veľká väčšina si vybrala Hitlera, pretože milovali to aký bol a čo sľuboval, že za všetko môžu tí druhí.

 

Vieme ako to všetko dopadlo, koľko škôd a utrpenia bolo napáchaných. Čo nevieme je to koľko duší z tej temnej doby ešte existuje. Buďme však radi my čo ešte stále žijeme a rozhodujme sa správne. S Abd-ru-schinom prišiel na zem aj súd. Nepredstupujeme však pred sudcu, ale súdime sami seba podľa toho k čomu sa prikláňame, buď do radosti a života alebo do utrpenia či duchovnej smrti.

 

Teraz žijeme v dobe zvýšeného tlaku svetla. Všetko sa musí rozuzliť a prejaviť, to dobré aj zlé. Všetko mŕtve v nás bude teraz vzkriesené k súdu. Všetky naše najskrytejšie a dávno zabudnuté chúťky a slabosti. Tí čo tento boj vyhrajú budú tvoriť tisícročnú ríšu.

 

Ľudstvo bude teraz v súde zbavené práv, bude po nejaký čas vydedené z doterajšej výsady, že ľudská vôľa vedením a formovaním toto pozdejšie stvorenie ovláda! Ľudstvo bude vydedené na 1000 rokov, aby konečne mohol nastať mier a všetko spelo nahor k Svetlu podľa prazákonov vo stvorení, voči ktorým sa doteraz človek staval nepriateľsky.

 

Po tisíc rokov bude vládnuť len Božia vôľa, ktorej sa musí podriadiť každý ľudský duch, pokiaľ mohol obstáť v súde! Keby však potom ešte raz nastalo zlyhanie ako doteraz, tak ľudstvo musí počítať s úplným zničením!

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436462x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie