Založ si blog

Evanjelium Syna človeka

Evanjelium Jánovo 16 kapitola 12-15 verš: Ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete. Keď však príde On, Duch pravdy uvedie vás do všetkej pravdy, lebo nebude hovoriť sám od seba, ale bude hovoriť , čo počuje a bude vám zvestovať aj budúce veci. On mňa oslávi lebo z môjho vezme a bude zvestovať vám. Všetko čo má Otec je moje, preto som vám povedal, že z môjho vezme a bude zvestovať vám.

 

Ježiš bol Syn Boží on hovoril zo svojej božskej podstaty. V Božskej sfére neexistujú zákernosti a vzájomné ubližovanie. To je niečo, čo sme len my ľudia vytvorili. Preto sa nám niektoré Ježišove slová mohli zdať čudné. Ale to len pre nás ľudí hlboko ponorených do nesprávneho.

 

Ježiš nám však zasľúbil Ducha radcu, ktorí nás uvedie do všetkej pravdy. Lenže aby nás niekto mohol uviesť do celej pravdy musel by sa narodiť v ľudskom tele z mäsa a kostí. Jedine tak by nám potom mohol o tom rozprávať alebo napísať svoje evanjelium vlastnou rukou. Cirkevné interpretácie podľa mňa neobstoja, že Duch Svätý mal na nás z nebies pôsobiť. Akože cirkev mala byť Duchom Svätým vedená. Kto však chce nech sa drží ich vysvetlení, ktoré sa formovali stáročia, za kadejakých podmienok a vplyvov a z rôznych skvelých dôvodov.

 

Spoznať celú pravdu. Veď toto bolo výnimočné zasľúbenie od samotného Syna Božieho. Ako je možné, že nikto neočakával príchod zasľúbeného Ducha pravdy – Syna človeka? Namiesto toho cirkev tvorila dogmy – svoju pravdu. Ale to čo Ježiš zasľúbil sa aj stalo. Duch pravdy tu bol a pod menom Abd-ru-schin napísal svoje veľké dielo. V tomto diele skutočne podrobne vysvetľuje a popisuje rôzne sféry stvorenia, hovorí odkiaľ prichádzame a kam ideme, vysvetľuje ako fungujú Božie zákony a ako správne žiť, aby sme našli cestu späť do raja.

 

Najpodstatnejšie na tom všetkom je to, že ak nám bolo dané takéto výnimočné dielo priamo od Božieho vyslanca je to niečo, čo by sme mali skúmať a ak to uznáme za správne žiť podľa toho. Taktiež keď sa chceme baviť o živote po smrti, existencii duše a Boha, tak hovorme o argumentoch z Abd-ru-schinovho diela. Pretože argumentovať pri týchto debatách cirkevnými dogmami vytvorenými za stáročia iba ľuďmi je tragikomédia by som povedal.

 

Dnes svet pozná ateizmus, známe náboženstvá pokrivené ľuďmi a cirkevné dogmy. Neviem koľko stoviek článkov ešte budem musieť napísať, aby sa začalo pri týchto debatách brať do úvahy a skúmať Živé slovo od samotného Božieho vyslanca – Syna človeka. Veď my sa tu zaoberáme ľudskými skomoleninami a Živé slovo napísané vlastnoručne Ježišom zasľúbeným Duchom pravdy si nevšímame. To je riadne od veci. To je akoby vedci nebrali do úvahy Einsteina pri vedeckých debatách.

 

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347816x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie