Založ si blog

Reinkarnáciu z kresťanstva vyškrtol cisár Justinián s manželkou Teodorou

Odporúčam každému kto sa trochu zaujíma o duchovné dianie, aby si dal tú námahu a pogooglil trochu ako a prečo došlo k vyškrtnutiu reinkarnácie z oficiálneho učenia cirkvi. Je to dôležité lebo reinkarnácia všetko vysvetľuje a vnáša do náboženského učenia poriadok a logiku. To že svetská moc v podobe cisára Justiniána a jeho manželky z čisto svetských a zištných dôvodov hrubo zasiahli do duchovného učenia predsa nemôže byť dôvodom, aby sme ešte aj 1460 rokov po tomto barbarstve popierali reinkarnáciu.

 

Jeden link https://reinkarnacia.sk/prvi-krestania-boli-prenasledovani-za-vieru-v-reinkarnaciu/ sú aj iné. Stojí za to si to pozrieť.

 

V roku 543 n.l. vyhlásil cisár Justinián boj Origenovmu učeniu, ktoré bolo dovtedy uznávané a hovorilo o existencii duše pred narodením a tiež po úmrtí a o karme. Špekuluje sa o tom, že toto učenie chcel cisár s manželkou Theodorou zrušiť aj kvôli tomu, aby nemuseli pykať za ubližovanie druhým – absurdné. Teodora bola riadny kvietok pochádzala z najnižších vrstiev a vyšvihla sa ako kurtizána. Dala údajne umučiť svoje bývalé kolegyne kurtizány, aby „zahladila“ stopy po svojej minulosti. Svoje dielo dovŕšili v roku 545 keď donútili kardinálov podpísať dekrét a to aj bez prítomnosti pápeža Vigília, ktorý bol proti.

 

Ďalší dôvod prečo to cisár Justinián urobil bola snaha o zjednotenie učenia cirkvi. Skvelé ďakujem. Reinkarnácia sa zdala aj niektorým byzantským kardinálom nebezpečná. Ľudia by vraj mohli prísť na to, že už nepotrebujú cirkev alebo cisára. No niečo hrozné. Naozaj ušľachtilé dôvody. Ale keby tie dôvody boli akékoľvek, nikto nemôže zmeniť pravdu.

 

Pravdu treba podľa mňa skúmať a hľadať a nie určovať dogmami a vyhlasovať tieto dogmy za niečo neodvolateľné a nemenné. Veď toto je naozaj smiešne. Cirkev nemá absolútne žiadnu sebareflexiu. Je až trápne a tragikomické ako sa dnes držia kresťania dogmy proti ktorej bol samotný pápež Vigílius a väčšina západorímskych kardinálov.

 

Skutočne sa čudujem predstaviteľom cirkvi, že sa stavajú proti reinkarnácii, veď ich predchodcovia túto teóriu bránili. Ale samozrejme cisár Justinián uvalil kliatbu na Origenovo učenie. Pod hrubým nátlakom podpísali dekrét, že každý kto nasleduje toto učenie bude exkomunikovaný z cirkvi zabudol som. Tak sme v začarovanom kruhu. Kňaz dnes predsa nemôže zrušiť predchádzajúce uznesenie koncilu. A vlastne musí popierať myšlienku reinkarnácie lebo by bol exkomunikovaný z cirkvi – prišiel by o prácu.

 

Toto je čistý absurdistan. Treba sa fakt pozrieť ako boli dejiny tvorené, za akých okolností. Skutočne sa čudujem cirkvi, že nezjedná nápravu a nezruší závery týchto koncilov, ktoré boli podpísané pod hrubým nátlakom cisára Justiniána.

Testovanie na dušičky, to znie ako zlý vtip.

19.10.2020

Staroveké divoké barbarské kmene mali v úcte svojich zomrelých predkov. Čo my sme už dnes horší ako oni? To naozaj chceme ľuďom vyrábať stresy, majú si vybrať medzi uctením si pamiatky svojich milovaných zosnulých a testovaním? Fakt to môže dopadnúť fiaskom. A ešte ten šibeničný termín, vláda podkúrila sama sebe. Treba vážiť slová. Stačilo povedať, že [...]

Čiňme pokánie

15.10.2020

V našej aktuálnej Covid-19 situácii by bolo skutočne na mieste, aby sme začali činiť pokánie. V dávnych dobách keď ľudí postihli nejaké pohromy, vnútorne cítili, že niečo nie je v poriadku, že niečo robili zle a začali sa obracať na Boha a činiť pokánie. Podľa mňa to má veľký zmysel. Mali by sme sa začať pôstiť, čítať sväté písma a vnútorne sa [...]

Hlúpy Lukašenko

07.10.2020

Osobne si myslím, že napriek všetkému Lukašenko vo voľbách získal najviac hlasov. Aj keď časť výsledkov mohla byť zmanipulovaná, neverím tomu že niekto reálne získal viac hlasov ako on. Jeho hlúposť však spočíva v tom, že z výhry urobil prehru takmer. Časť Bielorusov ho nevolila možno 10-20% najviac si myslím. To je z 9,5 mil. Obyvateľov 950 tisíc až 1,9 milióna [...]

Strela / Raketa /

USA sú pripravené rokovať o finalizácii dohody o predĺžení platnosti New START

20.10.2020 21:14

Rusko a USA podpísali dohodu New START v roku 2010. V súlade s ňou majú obe krajiny obmedziť počet svojich strategických jadrových zbraní na 1550. Jej platnosť sa skončí vo februári 2021.

Anna Záborská

Potratová legislatíva sa nezmení, plénum odmietlo Záborskej novelu

20.10.2020 20:04

Záborská už na sociálnej sieti avizovala, že návrh na sprísnenie interrupcií podá znovu o pol roka.

Peter Madsen

Dánsky vynálezca usvedčený z vraždy novinárky sa pokúsil o útek z väzenia

20.10.2020 19:58

Dánsky vynálezca Peter Madsen si odpykáva doživotie za vraždu švédskej novinárky Kim Wallovej, ktorú usmrtil na palube svojej podomácky vyrobenej ponorky.

Vietnam / Záplavy / Zosuvy pôdy /

Pri záplavách a zosuvoch pôdy vo Vietname zahynulo 105 ľudí, 27 je nezvestných

20.10.2020 18:37

Vietnamu pritom hrozia v najbližších dňoch ďalšie záplavy a zosuny pôdy. Krajinu má zasiahnuť ďalšia tropická depresia, ktorá môže prerásť do tropickej búrky.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 208
Celková čítanosť: 509108x
Priemerná čítanosť článkov: 2448x

Autor blogu

Kategórie