Založ si blog

Reinkarnáciu z kresťanstva vyškrtol cisár Justinián s manželkou Teodorou

Odporúčam každému kto sa trochu zaujíma o duchovné dianie, aby si dal tú námahu a pogooglil trochu ako a prečo došlo k vyškrtnutiu reinkarnácie z oficiálneho učenia cirkvi. Je to dôležité lebo reinkarnácia všetko vysvetľuje a vnáša do náboženského učenia poriadok a logiku. To že svetská moc v podobe cisára Justiniána a jeho manželky z čisto svetských a zištných dôvodov hrubo zasiahli do duchovného učenia predsa nemôže byť dôvodom, aby sme ešte aj 1460 rokov po tomto barbarstve popierali reinkarnáciu.

 

Jeden link https://reinkarnacia.sk/prvi-krestania-boli-prenasledovani-za-vieru-v-reinkarnaciu/ sú aj iné. Stojí za to si to pozrieť.

 

V roku 543 n.l. vyhlásil cisár Justinián boj Origenovmu učeniu, ktoré bolo dovtedy uznávané a hovorilo o existencii duše pred narodením a tiež po úmrtí a o karme. Špekuluje sa o tom, že toto učenie chcel cisár s manželkou Theodorou zrušiť aj kvôli tomu, aby nemuseli pykať za ubližovanie druhým – absurdné. Teodora bola riadny kvietok pochádzala z najnižších vrstiev a vyšvihla sa ako kurtizána. Dala údajne umučiť svoje bývalé kolegyne kurtizány, aby „zahladila“ stopy po svojej minulosti. Svoje dielo dovŕšili v roku 545 keď donútili kardinálov podpísať dekrét a to aj bez prítomnosti pápeža Vigília, ktorý bol proti.

 

Ďalší dôvod prečo to cisár Justinián urobil bola snaha o zjednotenie učenia cirkvi. Skvelé ďakujem. Reinkarnácia sa zdala aj niektorým byzantským kardinálom nebezpečná. Ľudia by vraj mohli prísť na to, že už nepotrebujú cirkev alebo cisára. No niečo hrozné. Naozaj ušľachtilé dôvody. Ale keby tie dôvody boli akékoľvek, nikto nemôže zmeniť pravdu.

 

Pravdu treba podľa mňa skúmať a hľadať a nie určovať dogmami a vyhlasovať tieto dogmy za niečo neodvolateľné a nemenné. Veď toto je naozaj smiešne. Cirkev nemá absolútne žiadnu sebareflexiu. Je až trápne a tragikomické ako sa dnes držia kresťania dogmy proti ktorej bol samotný pápež Vigílius a väčšina západorímskych kardinálov.

 

Skutočne sa čudujem predstaviteľom cirkvi, že sa stavajú proti reinkarnácii, veď ich predchodcovia túto teóriu bránili. Ale samozrejme cisár Justinián uvalil kliatbu na Origenovo učenie. Pod hrubým nátlakom podpísali dekrét, že každý kto nasleduje toto učenie bude exkomunikovaný z cirkvi zabudol som. Tak sme v začarovanom kruhu. Kňaz dnes predsa nemôže zrušiť predchádzajúce uznesenie koncilu. A vlastne musí popierať myšlienku reinkarnácie lebo by bol exkomunikovaný z cirkvi – prišiel by o prácu.

 

Toto je čistý absurdistan. Treba sa fakt pozrieť ako boli dejiny tvorené, za akých okolností. Skutočne sa čudujem cirkvi, že nezjedná nápravu a nezruší závery týchto koncilov, ktoré boli podpísané pod hrubým nátlakom cisára Justiniána.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:13

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:12

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347927x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie