Založ si blog

Boh rozdrví cirkevné dogmy

V minulosti sa svojvoľne pápeži a koncily rozhodli že cirkevné dogmy vyhlásia za neomylné a neodvolateľné. V bode 92 týchto dogiem je to aj doslova zabetónované: „Rímsky pápež keď hovorí z „katedry“ je obdarený neomylnosťou vo veciach viery a mravov, takže jeho rozhodnutie je samo zo seba, nie zo súhlasu cirkvi a je neopraviteľné“. V týchto dogmách je celkovo 123 neodvolateľných tvrdení. Ak je v nich každá čiaročka v súlade s pravdou tak v poriadku.

 

ALE, ak čo i len čiaročka nezodpovedá pravde, bude musieť byť celé toto dielo roztrieskané a to samotným Bohom. Boh a pravda sú jedno. A ak sa niekto opováži neúplnú pravdu alebo dokonca nesprávne tvrdenie vyhlasovať za neomylnú pravdu a to ešte od Boha prijatú, toto podľa mňa Boh neznesie. Ustanovenie neomylnosti a neodvolateľnosti považujem za absolútnu aroganciu a maximálne povýšenectvo cirkevných predstaviteľov. Hlavne keď Ježiš povedal: „ešte veľa vám mám povedať ale teraz neznesiete“.

 

Za 2000 rokov sme sa presvedčili o „neomylnosti“ pápežov či celej cirkvi a to bez ohľadu na to či pápež sedel na pápežskom stolci – katedre alebo nie. Tvrdenia že zem je plochá alebo, že ostatné telesá sa otáčajú okolo zeme nám v plnej nahote ukázali, že cirkvi aj samotní pápeži boli a sú omylní.

 

Takže ak omylní ľudia vyhlásia niečo za neomylné – a hlavne ak uctievaním ich dogiem podmieňujú vieru v Boha, toto nemôže dopadnúť inak ako zničením takéhoto opovážlivého diela, ktoré ide proti samotnému Bohu a tiež proti PRAVDE. Boh a pravda sú totiž v jednote, ak sa niekto opováži vystupovať proti pravde vystupuje tým aj proti Bohu. Otcom lži je totiž Diabol a jedine on môže milovať takéto dielo.

 

Chcem len vyzvať všetkých veriacich, aby rozbili tento žalár ktorý okolo nich vystavali tvorcovia dogiem. Človek má mať slobodnú vôľu, nemá byť násilne spútaný akýmisi dogmami. Slepá viera nič neosoží. Boh chce mať plnohodnotných samostatne uvažujúcich ľudí, nie bezmyšlienkovité roboty, ktoré sa podriadia hocičomu. Každý má svojím vnútorným citom skúmať a hľadať, naučiť sa čo je správne a čo nie. Pravda je len jedna a tú treba hľadať.

 

Ak však cirkev hovorí, že ľudia nehľadajte my vám dáme už hotové poznanie, páchajú ťažký zločin proti Bohu a ohrozujú milióny veriacich po celom svete, ktorí sú v zajatí týchto dogiem. O to viac to spôsobuje škodu, že sám Ježiš zasľúbil ľudstvu Pomocníka –  Radcu a ten už aj prišiel a vydal svedectvo. Tohto Pomocníka však cirkvi ani neočakávali a pri jeho pôsobení tu na zemi ho ani neuznali. Naopak stavali sa proti nemu, presne tak ako sa stavali zákonníci a farizeji proti Ježišovi. Cirkevní predstavitelia zaujali presne ten istý postoj. Nech si každý o tom urobí svoj vlasný názor.

 

 

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347946x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie