Založ si blog

Boh rozdrví cirkevné dogmy

V minulosti sa svojvoľne pápeži a koncily rozhodli že cirkevné dogmy vyhlásia za neomylné a neodvolateľné. V bode 92 týchto dogiem je to aj doslova zabetónované: „Rímsky pápež keď hovorí z „katedry“ je obdarený neomylnosťou vo veciach viery a mravov, takže jeho rozhodnutie je samo zo seba, nie zo súhlasu cirkvi a je neopraviteľné“. V týchto dogmách je celkovo 123 neodvolateľných tvrdení. Ak je v nich každá čiaročka v súlade s pravdou tak v poriadku.

 

ALE, ak čo i len čiaročka nezodpovedá pravde, bude musieť byť celé toto dielo roztrieskané a to samotným Bohom. Boh a pravda sú jedno. A ak sa niekto opováži neúplnú pravdu alebo dokonca nesprávne tvrdenie vyhlasovať za neomylnú pravdu a to ešte od Boha prijatú, toto podľa mňa Boh neznesie. Ustanovenie neomylnosti a neodvolateľnosti považujem za absolútnu aroganciu a maximálne povýšenectvo cirkevných predstaviteľov. Hlavne keď Ježiš povedal: „ešte veľa vám mám povedať ale teraz neznesiete“.

 

Za 2000 rokov sme sa presvedčili o „neomylnosti“ pápežov či celej cirkvi a to bez ohľadu na to či pápež sedel na pápežskom stolci – katedre alebo nie. Tvrdenia že zem je plochá alebo, že ostatné telesá sa otáčajú okolo zeme nám v plnej nahote ukázali, že cirkvi aj samotní pápeži boli a sú omylní.

 

Takže ak omylní ľudia vyhlásia niečo za neomylné – a hlavne ak uctievaním ich dogiem podmieňujú vieru v Boha, toto nemôže dopadnúť inak ako zničením takéhoto opovážlivého diela, ktoré ide proti samotnému Bohu a tiež proti PRAVDE. Boh a pravda sú totiž v jednote, ak sa niekto opováži vystupovať proti pravde vystupuje tým aj proti Bohu. Otcom lži je totiž Diabol a jedine on môže milovať takéto dielo.

 

Chcem len vyzvať všetkých veriacich, aby rozbili tento žalár ktorý okolo nich vystavali tvorcovia dogiem. Človek má mať slobodnú vôľu, nemá byť násilne spútaný akýmisi dogmami. Slepá viera nič neosoží. Boh chce mať plnohodnotných samostatne uvažujúcich ľudí, nie bezmyšlienkovité roboty, ktoré sa podriadia hocičomu. Každý má svojím vnútorným citom skúmať a hľadať, naučiť sa čo je správne a čo nie. Pravda je len jedna a tú treba hľadať.

 

Ak však cirkev hovorí, že ľudia nehľadajte my vám dáme už hotové poznanie, páchajú ťažký zločin proti Bohu a ohrozujú milióny veriacich po celom svete, ktorí sú v zajatí týchto dogiem. O to viac to spôsobuje škodu, že sám Ježiš zasľúbil ľudstvu Pomocníka –  Radcu a ten už aj prišiel a vydal svedectvo. Tohto Pomocníka však cirkvi ani neočakávali a pri jeho pôsobení tu na zemi ho ani neuznali. Naopak stavali sa proti nemu, presne tak ako sa stavali zákonníci a farizeji proti Ježišovi. Cirkevní predstavitelia zaujali presne ten istý postoj. Nech si každý o tom urobí svoj vlasný názor.

 

 

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436432x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie