Založ si blog

Náš štát je totálne prehnitý korupciou

Vyzerá to tak, že to o čom si ľudia medzi sebou rozprávajú je skutočne pravda. Konkrétne myslím tým, že sudcovia a prokurátori sú ochotní vziať si peniaze za priaznivé rozhodnutie. Alebo to ako sa rozkrádajú štátne financie, poľnohospodárske dotácie a hlavne eurofondy. Tiež som z viacerých stán počul že získať pečiatku ministerstva na nejaký hoci aj exelentný projekt je dosť drahé.

 

Mali by sme si uvedomiť, že tu nestačí vymeniť vládu. U nás na Slovensku by bolo treba, aby nejaká zložka začala ísť po krku týmto kartelom v štátnej správe. Takto nám musia unikať stovky milónov euro ročne. Kladiem si otázku ako by sa na Slovesku žilo keby sa úplne prestalo kradnúť? Myslím si, že životná úroveň národa by hodne poskočila. Dnes je to skôr o životnej úrovni pár vyvolených.

 

Ja vidím cestu z tohto marazmu napríklad v priamej voľbe generálneho prokurátora, šéfa polície, šéfa tajných služieb. Toto nemôžu byť poskokovia skorumpovaných politikov. Načo sú nám miliónové kampane politických strán? Mne to pripadá, že čím drahšia kampaň tým viac „sponzorov“. Čím viac „sponzorov“ tým horšie pre krajinu, pretože týto sponzori budú chcieť svoju investíciu samozrejme naspäť ale aj s úrokami. Osobne by som bol za pomerne razantné zníženie limitov na míňanie v kampaniach. Nech sa politici prezentujú cez TV, rádiá a nech chodia medzi ľudí.

 

Podľa mňa kým tajné služby a polícia nezačnú ísť po krku mafiánom a skorumpovaným ľuďom v štátnej správe nikdy sa na Slovensku nebude žiť dobre. Pozrite kam to až zašlo lustrovali nie Kočnera, ale Kočner si vybavil aby lustrovali novinárov a tých čo nemal pod palcom – veď to je celé choré. Kým sa policajný šéf a generálny prokurátor nebudú priamo zodpovedať ľuďom, budú len servilnými bábkami v rukách skorumpovaných politikov. Nikdy skutočne nerozpútajú to povestné peklo. Čím vyššia funkcia a vyšší plat, tým by mali byť takí ľudia aj prísnejšie potrestaní. Ak niekto nevie vysvetliť pôvod majetku alebo daru tak nech to prepadne v prospech štátu.

 

Skutočne ak tu novinári a bežní ľudia odhaľujú nejaké nekalé praktiky, tak načo platíme tajné služby? Ozaj koľko nás stoja mesačne? A aké sú ich zistenia? Zrejme len také ako ďaleko im dovolia zájsť tí ktorí ich nominovali. Toto preťať bude ťažké, preto sa mi javí priama voľba týchto šéfov kľúčových zložiek ako možné riešenie. Podľa mňa platí, že čím viac korupcie, tým viac neefektívnosti a tým viac chudoby. Môžme si ruky po lakte zodrať, kým sa tu neprestane kradnúť nikdy sa nebudeme mať dobre.

Korupcia = neefektivita = chudoba

 

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347956x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie