Založ si blog

Priama voľba generálneho prokurátora a šéfa polície

Z parlamentu sa stala nechutná tržnica, kde sa kupčí s tým kto za čo zahlasuje alebo nezahlasuje. Niekedy mi tiež NR SR pripadá viac ako divadlo plné hercov ako zbor najschopnejších ktorí vedú náš národ a hlavne zodpovedne nás zastupujú.

 

Pamätám si ešte tie cirkusy keď parlament nevedel zvoliť prezidenta, tak sa rozhodli že bude priama voľba prezidenta. Uvedomte si ľudia čo sa vlastne stalo. Poslanci len vrátili kompetenciu alebo zastupovacie právo vo veci voľby prezidenta naspäť občanom a funguje to oveľa efektívnejšie.

 

Pýtam sa prečo by sme si nemohli takto vziať naspäť svoje kompetencie v otázke voľby šéfa polície a generálneho prokurátora? Nemuseli by sme sa aspoň pozerať na tie nechutné handlovačky a kupovačky hlasov. A keď nakoniec ešte zistíme že mafia keď dobre zaplatí alebo vplyvní oligarchovia si vlastne oni volia generálneho prokurátora, ktorý sa dá podplatiť alebo zastrašiť či vydierať tak nie je o čom.

 

Myslím si, že keby sme nastavili mechanizmus že zároveň s prezidentskými voľbymi by sa konala aj voľba generálneho prokurátora a šéfa polície, len by sme na tom získali. Dostali by sme možnosť zvoliť do funkcie človeka čo najviac oddaného práci pre spoločnosť – t.j. opak dnešného kupovania.   Aj keby mali 20 tisícové platy verím tomu, že by sa nám to oplatilo, keby išli po krku každému bez rozdielu.

 

Títo nami zvolení funkcionári by účty opäť skladali nám. Došlo by k tomu, že najlepší policajt by nebol ten čo sa dá kúpiť alebo dokáže určité veci nevidieť, ale najlepší policajt by bol ten čo si nekompromisne a poctivo plní svoje povinnosti. Ak totiž šéfovia polície a prokuratúry nie sú tí správni ľudia ďaleko sa nedostaneme. Veď kto už pôjde proti svojmu nadriadenému?

 

 

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

unrwa

EÚ pošle úradu pre palestínskych utečencov len časť z 82 miliónov eur, píše Reuters

01.03.2024 11:59

Izrael v januári obvinil 12 z celkových 13 000 zamestnancov úradu v Pásme Gazy, že sa zúčastnili na útoku pod vedením Hamasu.

požiar

Škoda dosiahla vyše 200-tisíc eur. Vo Viničnom zasahovalo viac ako 20 hasičov

01.03.2024 11:38

V piatok krátko po 6.30 h nahlásili hasičom dymenie zo strechy trojposchodovej budovy v rekonštrukcii.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok avizuje ozdravný plán pre opravovne: IT divízia generuje miliónovú stratu

01.03.2024 11:36

Minister uviedol, že divíziu zriadili za bývalého ministra vnútra Romana Mikulca.

paríž

Francúzski poľnohospodári zablokovali v Paríži cesty vedúce k Víťaznému oblúku

01.03.2024 11:07

Deklarovali, že cieľom ich protestu je "záchrana francúzskeho poľnohospodárstva".

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345952x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie