Založ si blog

Priama voľba generálneho prokurátora a šéfa polície

Z parlamentu sa stala nechutná tržnica, kde sa kupčí s tým kto za čo zahlasuje alebo nezahlasuje. Niekedy mi tiež NR SR pripadá viac ako divadlo plné hercov ako zbor najschopnejších ktorí vedú náš národ a hlavne zodpovedne nás zastupujú.

 

Pamätám si ešte tie cirkusy keď parlament nevedel zvoliť prezidenta, tak sa rozhodli že bude priama voľba prezidenta. Uvedomte si ľudia čo sa vlastne stalo. Poslanci len vrátili kompetenciu alebo zastupovacie právo vo veci voľby prezidenta naspäť občanom a funguje to oveľa efektívnejšie.

 

Pýtam sa prečo by sme si nemohli takto vziať naspäť svoje kompetencie v otázke voľby šéfa polície a generálneho prokurátora? Nemuseli by sme sa aspoň pozerať na tie nechutné handlovačky a kupovačky hlasov. A keď nakoniec ešte zistíme že mafia keď dobre zaplatí alebo vplyvní oligarchovia si vlastne oni volia generálneho prokurátora, ktorý sa dá podplatiť alebo zastrašiť či vydierať tak nie je o čom.

 

Myslím si, že keby sme nastavili mechanizmus že zároveň s prezidentskými voľbymi by sa konala aj voľba generálneho prokurátora a šéfa polície, len by sme na tom získali. Dostali by sme možnosť zvoliť do funkcie človeka čo najviac oddaného práci pre spoločnosť – t.j. opak dnešného kupovania.   Aj keby mali 20 tisícové platy verím tomu, že by sa nám to oplatilo, keby išli po krku každému bez rozdielu.

 

Títo nami zvolení funkcionári by účty opäť skladali nám. Došlo by k tomu, že najlepší policajt by nebol ten čo sa dá kúpiť alebo dokáže určité veci nevidieť, ale najlepší policajt by bol ten čo si nekompromisne a poctivo plní svoje povinnosti. Ak totiž šéfovia polície a prokuratúry nie sú tí správni ľudia ďaleko sa nedostaneme. Veď kto už pôjde proti svojmu nadriadenému?

 

 

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436431x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie