Založ si blog

Prečo štát platí za vzdelanie ktoré nepotrebuje?

Je podľa vás rozumné dávať peniaze za to čo nepotrebujete? Je pre mňa nepochopiteľné, že štát pokojne platí za vzdelanie ktoré nikdy nebude využité. Analytici vedia aké profesie trh práce potrebuje v najbližšom období napr. 4 rokov.

 

Štát by mal podľa mňa otvárať jednotlivé odbory podľa potrieb spoločnosti nie podľa želaní škôl alebo rodičov, či žiakov. Veď takto sa trh deformuje a niektoré profesie sú nedostatkové a iné zase prebytkové – zbytočne vyštudované odbory, v ktorých sa tie deti nikdy neuplatnia, pretože reálne ich trh práce v takom množstve nepotrebuje.

 

Rodič, žiad či škola sa nemusia zaujímať o celospoločenské potreby štátu. Štát sa však o to musí zaujímať, aby mohlo všetko normálne fungovať. Už teraz počúvame, že nás nebude mať kto liečiť alebo, že chýbajú tisíce IT-čkárov. Potom čo budeme sem voziť doktorov a IT-čkárov zo zahraničia? Toto sa už čiastočne aj deje preto by sa Ministerstvo školstva malo prebrať a riešiť túto situáciu.

 

Tak hádam ja keď niečo platím, tak ja si vyberám čo za to chcem. Nebudem predsa kupovať traktor alebo motorovú pílu, keď napríklad bývam v činžáku a viem, že tieto veci nevyužijem lebo to by boli vyhodené peniaze.

 

Myslím si že žiakov máme šikovných. Verím tomu, že keby štát otvoril odbory v takom rozsahu ako spoločnosť = my všetci potrebujeme, tak by to tie deti zvládli. Ide len o to vytvoriť tie správne zdravé podmienky a vytvoriť nie zdeformovaný vyučovací systém, ale vyučovací systém pre reálne potreby spoločnosti.

Hotentóti Matovič so Sulíkom, neochota samospráv a ľudí testovať sa

14.01.2021

Skutočne začiatkom decembra ma otravovali plány 3 kôl celoplošného testovania. Ale ukázalo sa, že Matovič mal pravdu, že to bol skutočne výborný nápad. Teraz ich hádky so Sulíkom. V niečom má pravdu aj Matovič v niečom aj Sulík, tak aby mali nejakého rozhodcu. Ale ak nám testovanie výrazne pomáha tak nech testujú. Keď sa nevedia dohodnúť na celoplošnom testovaní [...]

Mučenie či vyšetrovanie?

04.01.2021

Nebol som pri tom keď pán Lučanský utrpel prvé zranenie ani pri tom keď zomrel, môžem písať len o svojich pocitoch čo si o tom myslím. Osobne si myslím, že pán Lučanský hoci dobrý policajt mal zrejme nejaké kšeftíky, inak neverím, že by ho väzobne stíhali. Určite si však nezaslúžil smrť. Určite vykonal mnoho dobrého a pozatýkal mnoho gaunerov. Jeho trestom bolo [...]

Ježiš bol splodený hrubohmotne

29.12.2020

Abd-ru-shin píše, ak je Boh dokonalý a celé stvorenie vzniklo z tejto dokonalosti, nie je tu priestor na výnimky alebo svojvôľu. Jednoducho povedané, že ak my všetci sme boli splodení sexuálnym aktom muža a ženy, ani pri Ježišovom splodení to nemohlo byť inak. Nie je dôvod, aby Boh menil svoje zákony kvôli svojmu synovi, pretože zákony stvorenia platia pre všetkých aj pre [...]

Joe Biden

Z Bidenovej inaugurácie stiahli 12 príslušníkov Národnej gardy

19.01.2021 23:19

Úrady zistili, že majú väzby na pravicové skupiny.

Milan Mazurek

Mazurek a Uhrík končia v predsedníctve ĽSNS

19.01.2021 21:52

Dôvodom má byť u oboch zmena stanov, o ktorej sa údajne dozvedeli náhodne.

výbuch, homs

Ropnú rafinériu v sýrskom Homse zachvátil mohutný požiar

19.01.2021 21:22

Požiaru predchádzal výbuch.

Ivan Bošňák

Analytik Bošňák: Ľudia majú sedieť doma, nie chodiť na testovanie

19.01.2021 20:42

Výrazné zlepšenie situácie môžeme očakávať najskôr v marci, napriek celoplošnému testovaniu, hovorí Ivan Bošňák z projektu Dáta bez pátosu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 228
Celková čítanosť: 555151x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie