Založ si blog

Prečo štát platí za vzdelanie ktoré nepotrebuje?

Je podľa vás rozumné dávať peniaze za to čo nepotrebujete? Je pre mňa nepochopiteľné, že štát pokojne platí za vzdelanie ktoré nikdy nebude využité. Analytici vedia aké profesie trh práce potrebuje v najbližšom období napr. 4 rokov.

 

Štát by mal podľa mňa otvárať jednotlivé odbory podľa potrieb spoločnosti nie podľa želaní škôl alebo rodičov, či žiakov. Veď takto sa trh deformuje a niektoré profesie sú nedostatkové a iné zase prebytkové – zbytočne vyštudované odbory, v ktorých sa tie deti nikdy neuplatnia, pretože reálne ich trh práce v takom množstve nepotrebuje.

 

Rodič, žiad či škola sa nemusia zaujímať o celospoločenské potreby štátu. Štát sa však o to musí zaujímať, aby mohlo všetko normálne fungovať. Už teraz počúvame, že nás nebude mať kto liečiť alebo, že chýbajú tisíce IT-čkárov. Potom čo budeme sem voziť doktorov a IT-čkárov zo zahraničia? Toto sa už čiastočne aj deje preto by sa Ministerstvo školstva malo prebrať a riešiť túto situáciu.

 

Tak hádam ja keď niečo platím, tak ja si vyberám čo za to chcem. Nebudem predsa kupovať traktor alebo motorovú pílu, keď napríklad bývam v činžáku a viem, že tieto veci nevyužijem lebo to by boli vyhodené peniaze.

 

Myslím si že žiakov máme šikovných. Verím tomu, že keby štát otvoril odbory v takom rozsahu ako spoločnosť = my všetci potrebujeme, tak by to tie deti zvládli. Ide len o to vytvoriť tie správne zdravé podmienky a vytvoriť nie zdeformovaný vyučovací systém, ale vyučovací systém pre reálne potreby spoločnosti.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436445x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie