Založ si blog

Prečo štát platí za vzdelanie ktoré nepotrebuje?

Je podľa vás rozumné dávať peniaze za to čo nepotrebujete? Je pre mňa nepochopiteľné, že štát pokojne platí za vzdelanie ktoré nikdy nebude využité. Analytici vedia aké profesie trh práce potrebuje v najbližšom období napr. 4 rokov.

 

Štát by mal podľa mňa otvárať jednotlivé odbory podľa potrieb spoločnosti nie podľa želaní škôl alebo rodičov, či žiakov. Veď takto sa trh deformuje a niektoré profesie sú nedostatkové a iné zase prebytkové – zbytočne vyštudované odbory, v ktorých sa tie deti nikdy neuplatnia, pretože reálne ich trh práce v takom množstve nepotrebuje.

 

Rodič, žiad či škola sa nemusia zaujímať o celospoločenské potreby štátu. Štát sa však o to musí zaujímať, aby mohlo všetko normálne fungovať. Už teraz počúvame, že nás nebude mať kto liečiť alebo, že chýbajú tisíce IT-čkárov. Potom čo budeme sem voziť doktorov a IT-čkárov zo zahraničia? Toto sa už čiastočne aj deje preto by sa Ministerstvo školstva malo prebrať a riešiť túto situáciu.

 

Tak hádam ja keď niečo platím, tak ja si vyberám čo za to chcem. Nebudem predsa kupovať traktor alebo motorovú pílu, keď napríklad bývam v činžáku a viem, že tieto veci nevyužijem lebo to by boli vyhodené peniaze.

 

Myslím si že žiakov máme šikovných. Verím tomu, že keby štát otvoril odbory v takom rozsahu ako spoločnosť = my všetci potrebujeme, tak by to tie deti zvládli. Ide len o to vytvoriť tie správne zdravé podmienky a vytvoriť nie zdeformovaný vyučovací systém, ale vyučovací systém pre reálne potreby spoločnosti.

Pán Matovič kto seje vietor, zožne búrku (Biblia)

18.03.2021

Takto nejako to hovorí prorok Ozeáš. Takisto Ježiš hovoril čo sejete, to zožnete! Jednoducho hovorí sa tu o akejsi nutnosti vrátenia toho čo sami dávame. Ježiš nám to nepodáva tak, že možno sa nám vráti to čo sejeme, ale vysvetľuje nám to ako nutný následok. Zrejme v Božom stvorení existuje zákon, na základe ktorého sa toto všetko deje aj keď milióny ľudí tomu [...]

Nedala sa rekonštrukcia vlády odložiť na leto?

16.03.2021

Ja sa len tak chcem opýtať vážených politikov a političiek či nemohli počkať so svojimi požiadavkami aspoň do tej doby, kým sa pandemická situácia aspoň trochu stabilizuje? Pretože ešte pred pár dňami sme mali úplne vyťažené nemocnice, plné Codid-19 pacientov, dokonca sa niektorí prevážali aj do zahraničia. Dnes je situácia o malý kúsok lepšia. Preto mi príde až [...]

Matovič nepochopil, že hádky nikam nevedú.

10.03.2021

Podľa mňa je správne povedať si svoj názor. Ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že hádať sa – to jest presviedčať protistranu o svojej pravde nemá zmysel. Aj keď by argumentovanie či hádka trvala 3 – 4 hodiny, výsledok je väčšinou rovnaký ako na začiatku, čiže každý zotrváva na svojom stanovisku. Akurát že sa účastníci hádky dourážajú a vzniká [...]

Litovský Vilnius, koronavírus

ONLINE: Mladí Lotyši a Litovci stáli v radoch na AstraZenecu

17.04.2021 06:15

V Lotyšsku a Litve ponúkli očkovanie vakcínou AstraZeneca mladým, pretože starší ľudia sa %nou zdráhajú očkovať. Záujem bol veľký.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovič kráča v Mečiarových stopách. Heger by nemal zatvárať oči

17.04.2021 06:00

Koalícia podceňuje možné následky návštevy Igora Matoviča (OĽaNO) v Budapešti. Otvorí expremiér už čoskoro dvere radikálom z maďarskej menšiny?

Germany Soeder

Kto nahradí Merkelovú? Nemci túžia po Bavorovi

17.04.2021 06:00

Nemeckí kresťanskí demokrati sa musia rozhodnúť. Bude pre nich hlas ľudu, hlasom božím?

pocasie-17-4-2021

Sychravé počasie pokračuje, ale aspoň sa oteplí

17.04.2021 00:00

Neočakávajte žiadne vzorné pekné jarné počasie, ale aspoň už nebude mrazivá zima. Postupne sa otepľuje. Kedy bude opäť pekne?

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 239
Celková čítanosť: 619927x
Priemerná čítanosť článkov: 2594x

Autor blogu

Kategórie