Založ si blog

Prečo štát platí za vzdelanie ktoré nepotrebuje?

Je podľa vás rozumné dávať peniaze za to čo nepotrebujete? Je pre mňa nepochopiteľné, že štát pokojne platí za vzdelanie ktoré nikdy nebude využité. Analytici vedia aké profesie trh práce potrebuje v najbližšom období napr. 4 rokov.

 

Štát by mal podľa mňa otvárať jednotlivé odbory podľa potrieb spoločnosti nie podľa želaní škôl alebo rodičov, či žiakov. Veď takto sa trh deformuje a niektoré profesie sú nedostatkové a iné zase prebytkové – zbytočne vyštudované odbory, v ktorých sa tie deti nikdy neuplatnia, pretože reálne ich trh práce v takom množstve nepotrebuje.

 

Rodič, žiad či škola sa nemusia zaujímať o celospoločenské potreby štátu. Štát sa však o to musí zaujímať, aby mohlo všetko normálne fungovať. Už teraz počúvame, že nás nebude mať kto liečiť alebo, že chýbajú tisíce IT-čkárov. Potom čo budeme sem voziť doktorov a IT-čkárov zo zahraničia? Toto sa už čiastočne aj deje preto by sa Ministerstvo školstva malo prebrať a riešiť túto situáciu.

 

Tak hádam ja keď niečo platím, tak ja si vyberám čo za to chcem. Nebudem predsa kupovať traktor alebo motorovú pílu, keď napríklad bývam v činžáku a viem, že tieto veci nevyužijem lebo to by boli vyhodené peniaze.

 

Myslím si že žiakov máme šikovných. Verím tomu, že keby štát otvoril odbory v takom rozsahu ako spoločnosť = my všetci potrebujeme, tak by to tie deti zvládli. Ide len o to vytvoriť tie správne zdravé podmienky a vytvoriť nie zdeformovaný vyučovací systém, ale vyučovací systém pre reálne potreby spoločnosti.

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

F-16

Kaliňák v USA prevzal prvé dve stíhačky F-16, stroje zostávajú v USA

01.03.2024 12:22

Minister obrany ešte začiatkom februára pripustil objednanie aj ďalších stíhačiek F-16.

unrwa

EÚ pošle úradu pre palestínskych utečencov len časť z 82 miliónov eur, píše Reuters

01.03.2024 11:59

Izrael v januári obvinil 12 z celkových 13 000 zamestnancov úradu v Pásme Gazy, že sa zúčastnili na útoku pod vedením Hamasu.

požiar

Škoda dosiahla vyše 200-tisíc eur. Vo Viničnom zasahovalo viac ako 20 hasičov

01.03.2024 11:38

V piatok krátko po 6.30 h nahlásili hasičom dymenie zo strechy trojposchodovej budovy v rekonštrukcii.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok avizuje ozdravný plán pre opravovne: IT divízia generuje miliónovú stratu

01.03.2024 11:36

Minister uviedol, že divíziu zriadili za bývalého ministra vnútra Romana Mikulca.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345957x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie