Založ si blog

Sociálne balíčky, pán Danko, 15% daň a zrušenie dlhovej brzdy

Poviem to na rovinu dúfam, že pán Danko nezíska väčšiu moc alebo ministerstvo financií.

 

Koaliční partneri sa predháňajú v tom, kto viac ľuďom pomôže kto zvýši určité dávky alebo zlacnie nejaké tovary či služby. To beriem pokiaľ je to v možnostiach štátneho rozpočtu. Ale pán Danko mi pripadá ako nebezpečný hazardér keď pri takomto tempe rozdávania chcel silou mocou ešte aj výrazne znížiť dane. Osobne si myslím, že minister financií má z neho riadne hlavu v smútku.

 

Je len šťastie že sa mu nepodarilo znížiť dane pre všetky firmy čo by znamenalo výpadok v štátnom rozpočte okolo 800 miliónov eur podľa RRZ. Pridajme k tomu všetky balíčky kolaličných partnerov, to sú tiež spolu stá milióny eur. Zdá sa mi až nebezpečné ako veľmi sa tento človek chce zapáčiť svojim voličom.

 

Takisto by rád staval viac dialnic. Nemáme peniaze? Žiadny problém zrušme dlhovú brzdu a môžme veselo stavať. Ale toto mi pripadá ako smrteľný kokteil, k podrobnostiam nech sa vyjadria odborníci. Zároveň rozdávať a výrazne znižovať dane, naozaj nemám z toho dobrý pocit.

 

Pán Danko hovorí, že štát má šetriť že má rezervy. S tým len súhlasím, ale nech pán Danko povie ako lepšie vyberať dane nech dá nejaké návrhy ako ešte lepšie zabrániť únikom DPH a podobne. Alebo keď sa mu podarí získať dodatočné zdroje nech ich prerozdelí. Ale to čo vidím dnes je akýsi bianco šek pre nasledujúcu vládu. My vám teraz poschvaľujeme takéto návrhy zákonov a vy sa potom trápte, aby vám to vyšlo. Presne takto mi to pripadá.

 

Ono štát má určite rezervy. Ale to by sa musela znížiť korupcia, to by sa museli začať vyšetrovať veľké ryby a zatvárať do basy, konfiškovať majetok. Ale keď štát je akosi vždy 2 kroky pozadu za špekulantami. Zostáva len otázka či je to náročky alebo kvôli neschopnosti. Ale čo môžeme čakať keď vláda kontroluje de facto sama seba?

 

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436475x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie