Založ si blog

Sociálne balíčky, pán Danko, 15% daň a zrušenie dlhovej brzdy

Poviem to na rovinu dúfam, že pán Danko nezíska väčšiu moc alebo ministerstvo financií.

 

Koaliční partneri sa predháňajú v tom, kto viac ľuďom pomôže kto zvýši určité dávky alebo zlacnie nejaké tovary či služby. To beriem pokiaľ je to v možnostiach štátneho rozpočtu. Ale pán Danko mi pripadá ako nebezpečný hazardér keď pri takomto tempe rozdávania chcel silou mocou ešte aj výrazne znížiť dane. Osobne si myslím, že minister financií má z neho riadne hlavu v smútku.

 

Je len šťastie že sa mu nepodarilo znížiť dane pre všetky firmy čo by znamenalo výpadok v štátnom rozpočte okolo 800 miliónov eur podľa RRZ. Pridajme k tomu všetky balíčky kolaličných partnerov, to sú tiež spolu stá milióny eur. Zdá sa mi až nebezpečné ako veľmi sa tento človek chce zapáčiť svojim voličom.

 

Takisto by rád staval viac dialnic. Nemáme peniaze? Žiadny problém zrušme dlhovú brzdu a môžme veselo stavať. Ale toto mi pripadá ako smrteľný kokteil, k podrobnostiam nech sa vyjadria odborníci. Zároveň rozdávať a výrazne znižovať dane, naozaj nemám z toho dobrý pocit.

 

Pán Danko hovorí, že štát má šetriť že má rezervy. S tým len súhlasím, ale nech pán Danko povie ako lepšie vyberať dane nech dá nejaké návrhy ako ešte lepšie zabrániť únikom DPH a podobne. Alebo keď sa mu podarí získať dodatočné zdroje nech ich prerozdelí. Ale to čo vidím dnes je akýsi bianco šek pre nasledujúcu vládu. My vám teraz poschvaľujeme takéto návrhy zákonov a vy sa potom trápte, aby vám to vyšlo. Presne takto mi to pripadá.

 

Ono štát má určite rezervy. Ale to by sa musela znížiť korupcia, to by sa museli začať vyšetrovať veľké ryby a zatvárať do basy, konfiškovať majetok. Ale keď štát je akosi vždy 2 kroky pozadu za špekulantami. Zostáva len otázka či je to náročky alebo kvôli neschopnosti. Ale čo môžeme čakať keď vláda kontroluje de facto sama seba?

 

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

polícia páska

Polícia preveruje pád sedemročného dievčaťa zo strechy v Sačurove

01.03.2024 13:03

Dievča utrpelo zranenia, ktoré si vyžadujú dlhodobé liečenie.

pellegrini, korčok

Prvé kolo by vyhral Korčok, druhé však tesne Pellegrini, ukazuje prieskum

01.03.2024 12:49

Na treťom mieste by v prvom kole volieb skončil Štefan Harabin.

Poľská hranica / Poľsko /

Poľsko od nedele ukončí kontroly na hraniciach so Slovenskom

01.03.2024 12:44

Podľa poľského rezortu sa stabilizovala situácia na balkánskej migračnej trase.

F-16

Kaliňák prevzal prvé dve stíhačky F-16 pre slovenskú armádu. Stroje zostávajú v USA na kontrolný výcvik

01.03.2024 12:22

Minister obrany ešte začiatkom februára pripustil objednanie aj ďalších stíhačiek F-16.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345976x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie