Založ si blog

Vnútorná čistota – najväčší poklad aký môže človek získať

Aj tí najchudobnejší môžu získať najväčší poklad – je ním vnútorná čistota človeka. Je to niečo, čo si nemôžu kúpiť ani tí najväčší boháči sveta. Tu neplatí žiadne podplácanie ani vyhrážanie len neoblomná Božia spravodlivosť.

 

A načo nám je vlastne tá vnútorná čistota? A prečo je taká vzácna? No preto, že čo je čistejšie je aj ľahšie, čo je menej hutné je ľahšie. A čo je ľahšie to stúpa nahor. Ak existuje duša človeka aj ona ako všetko vo stvorení musí mať svoju hustotu a váhu. Veď aj vzduch hoci ho nevidíme má taktiež svoju hustotu a váhu.

 

Keď hodíme do vody kameň klesá dole, ak ale ponoríme do vody korkový štopeľ vypláva na povrch lebo je ľahší. Predstavme si teraz obrovské prostredie ktoré je navrchu ľahké a postupne sa zhutňuje až na spodok kde je toto prostredie najhutnejšie. Do takéhoto prostredia keď dáme nejaký predmet bude klesať alebo stúpať až kým nenarazí na prostredie rovnakej hustoty a váhy ako je ono samé. Tak isto by to malo byť aj s ľudskou dušou aj ona mala byť podrobená rovnakému Božiemu zákonu tiaže.

 

Teda ak je raj jemnejší je hore. Ak tam schceme dôjsť musíme aj my dosiahnuť rovnakú jemnosť. Musíme dosiahnuť vnútornú čistotu, aby nás nič nedržalo mocnými karmickými lanami. Uznajte, že toto ak platí potom je v tom absolútna spravodlivosť. Potom má každý svoj osud vo svojich rukách. Nikomu nie je odňatá slobodná vôľa, ale následky svojho konania musí každý znášať sám.

 

Z uvedeného vyplýva, že do večného života možno vojsť za určitých podmienok. Že vám to nemôže sľúbiť ani cirkev ani si to neviete vymodlikať, jediná cesta je ak sa sami stanete toho hodnými. Jedine vnútorná čistota človeka, jeho väčšia éterickosť a väčšia ľahkosť jeho duše ho musí vyniesť nahor ako nejaký korkový štopeľ vypláva  nahor.

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

Brazília / Horúčka dengue /

Brazília zápasí s horúčkou dengue. Húfne sa šíri, za dva mesiace sa zrejme nakazilo viac ako milión ľudí

01.03.2024 13:06

Uvedený počet nakazených za prvé dva mesiace je skoro päťkrát vyšší než za rovnaké obdobie minulého roka.

polícia páska

Polícia preveruje pád sedemročného dievčaťa zo strechy v Sačurove

01.03.2024 13:03

Dievča utrpelo zranenia, ktoré si vyžadujú dlhodobé liečenie.

pellegrini, korčok

Prvé kolo by vyhral Korčok, druhé však tesne Pellegrini, ukazuje prieskum

01.03.2024 12:49

Na treťom mieste by v prvom kole volieb skončil Štefan Harabin.

Poľská hranica / Poľsko /

Poľsko od nedele ukončí kontroly na hraniciach so Slovenskom

01.03.2024 12:44

Podľa poľského rezortu sa stabilizovala situácia na balkánskej migračnej trase.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345977x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie