Založ si blog

Vnútorná čistota – najväčší poklad aký môže človek získať

Aj tí najchudobnejší môžu získať najväčší poklad – je ním vnútorná čistota človeka. Je to niečo, čo si nemôžu kúpiť ani tí najväčší boháči sveta. Tu neplatí žiadne podplácanie ani vyhrážanie len neoblomná Božia spravodlivosť.

 

A načo nám je vlastne tá vnútorná čistota? A prečo je taká vzácna? No preto, že čo je čistejšie je aj ľahšie, čo je menej hutné je ľahšie. A čo je ľahšie to stúpa nahor. Ak existuje duša človeka aj ona ako všetko vo stvorení musí mať svoju hustotu a váhu. Veď aj vzduch hoci ho nevidíme má taktiež svoju hustotu a váhu.

 

Keď hodíme do vody kameň klesá dole, ak ale ponoríme do vody korkový štopeľ vypláva na povrch lebo je ľahší. Predstavme si teraz obrovské prostredie ktoré je navrchu ľahké a postupne sa zhutňuje až na spodok kde je toto prostredie najhutnejšie. Do takéhoto prostredia keď dáme nejaký predmet bude klesať alebo stúpať až kým nenarazí na prostredie rovnakej hustoty a váhy ako je ono samé. Tak isto by to malo byť aj s ľudskou dušou aj ona mala byť podrobená rovnakému Božiemu zákonu tiaže.

 

Teda ak je raj jemnejší je hore. Ak tam schceme dôjsť musíme aj my dosiahnuť rovnakú jemnosť. Musíme dosiahnuť vnútornú čistotu, aby nás nič nedržalo mocnými karmickými lanami. Uznajte, že toto ak platí potom je v tom absolútna spravodlivosť. Potom má každý svoj osud vo svojich rukách. Nikomu nie je odňatá slobodná vôľa, ale následky svojho konania musí každý znášať sám.

 

Z uvedeného vyplýva, že do večného života možno vojsť za určitých podmienok. Že vám to nemôže sľúbiť ani cirkev ani si to neviete vymodlikať, jediná cesta je ak sa sami stanete toho hodnými. Jedine vnútorná čistota človeka, jeho väčšia éterickosť a väčšia ľahkosť jeho duše ho musí vyniesť nahor ako nejaký korkový štopeľ vypláva  nahor.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436484x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie