Založ si blog

Ilúzia sveta a realita ducha

Boh povedal ľuďom ako majú žiť, že po smrti život pokračuje, že spravodlivosť existuje a každý dostane to čo mu patrí odmenu alebo trest. Ježiš hovoril o širokej a úzkej ceste. Pričom tá široká znamená robiť si čo chceme podľa ľubovôle a tá úzka má znamenať žiť podľa Božích prikázaní, to jest mať jasne dané mantinely do ktorých sa musíme vtesnať.

 

Ľudia ktorí sa nechcú obmedzovať a nechcú dodržiavať Božie zákony si nájdu milión dôvodov ako spochybnia vôbec existenciu Boha a tiež daných prikázaní. Takto vytvárajú vlastné dielo akúsi ilúziu fungovania sveta. A keď títo porušujú Boží zákon, čakáme že sa s nimi ihneď niečo stane, že do nich udrie blesk alebo podobný razantný trest. To sa ale nedeje, takže pre mnohých to automaticky znamená, že keďže týchto ľudí nikto netrestá – Boh neexistuje.

 

Lenže to vôbec nemusí byť pravda. Môže to byť aj tak, že Boh svojvolne nezasahuje, že všetko je ponechané jeho železným zákonom. A tak aj tí čo konajú zlé veci dôjdu do utrpenia len to z nášho pohľadu strašne dlho trvá. Môže to byť aj z toho dôvodu, že čo je náš pozemský čas oproti večnosti. Alebo aj to, že tí ľudia nekonajú len všetko zlé, že vôči určitým osobám konajú dobré veci a až keď to zlé konanie naberié obludné rozmery potom ich to pohltí. Akoby mali ešte čas zmeniť sa, zanechať zlú cestu. Ak ale túto príležitosť nevyužijú začne sa to na nich sypať.

 

Jednoducho chcem povedať len toľko, že dnes drvivá väčšina spoločnosti pozýva k tej širokej ceste, veď aj tak žijeme len teraz a tu 1 krát. Táto viera v jediný pozemský život nabrala obludné rozmery. To ona je najrozšírenejšou vierou, nie islam ani kresťanstvo. Problém je však v tom ako to vysvetľoval Ježiš: „Ak slepý vedie slepého, obaja padnú.“ Pretože celú anti-kampaň proti Bohu tvoria podľa môjho názoru len ľudské výmysly, výmysly a výhovorky nevedomých ľudí.

 

To či zákony Božie naozaj existujú, fungujú a držia pokope celý vesmír ľudia nezmenia. Buď tie zákony sú alebo nie. Horšie je to však v tom, že všetci tí ktorí sa nechajú zlákať ilúziou sveta a budú zákony porušovať utrpia nemalé škody. Takíto ľudia sa sami oddeľujú od Božej pomoci a požehnania. Potom nech nebedákajú prečo sa to či ono práve mne stalo.

 

Mali by sme dodržiavať 10 Božích prikázaní. Prečo? Zrejme nie kvôli tomu, že Boh robí s nami akési rozmary a skúša či budeme počúvať. Ale skôr je to kvôli tomu, aby sme si my sami neubližovali, ako keď starostlivý rodič varuje svoje deti pred nebezpečenstvami ktoré im hrozia. Podľa 10 Božích prikázaní by sa dal žiť pokojne plnohodnotný život. Ale ako je to dnes? Ako spoločnosť porušujeme nie jedno, ale všetky prikázania do jedného.

 

Prvé prikázania tie najvyššie sú o Bohu, porušujú sa úplne zbytočne a ľahkovážne. Veď načo keď Boh aj tak neexistuje. Tak načo aj svätiť sviatočný deň radšej sa zabavím keď je voľno. Krivé svedectvo, krádeže, cudzoložstvo, túžba po tom čo má blížny škoda reči. Nečudo že máme také krásne medziľudské vzťahy. A sú aj takí čo zavraždia, lebo dúfajú že im na to nikto nepríde alebo keď aj že sa budú báť proti nim svedčiť. Ale pred Božími zákonmi neujdú. V okamihu keď vykonali tento ohavný čin, sú odsúdení a uvalili na seba ťažkú karmu.

 

Preto chcem len upozorniť, že je veľmi nebezpečné žiť podľa ľudských bludov a výmyslov, môže to priniesť naozaj veľké škody majetkové alebo na tele či duši. Ak nás Boh upozornil ako máme žiť radšej sa držme jeho rád a zákonov, aby sme mohli žiť šťastne teraz aj v budúcnosti.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347921x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie