Založ si blog

Najväčšie klamstvo v dejinách ľudstva

Je ním tvrdenie, že po smrti už nič neexistuje. Tomuto tvrdeniu dnes dôveruje drvivá väčšina sveta. Pokladám to za majstrovský úspech temna. Veď ak po smrti nič neexistuje, tak potom si treba maximálne užívať tento „jediný“ život. Načo sú nám potom Božie nariadenia? Veď s pozemskou spravodlivosťou si mocní vedia poradiť. Načo nám je potom samotný Boh? Ak nie je nič po smrti, nie je ani Boh.

 

A predsa Boh posielal svojich poslov k milovanému Izraelu, aby hovorili ľudu ako má žiť, aby po smrti vošli do kráľovstva nebeského a do večného života. Ani toto pokolenie samotného Abraháma, starostlivo vedení a v tom čase najpovolanejší, často nepríjmali čisté posolstvo od Boha a prorokov prenasledovali ba aj vraždili. Nakoniec poslal Boh svojho jednorodeného syna. Snáď sa ho budú ostýchať pomyslel si Boh. Oni si však povedali, to je dedič zabime ho a vinica bude naša.

 

Ježiš bol časťou samotného Boha, hlásal o kráľovstve nebeskom, o duši a o posmrtnom živote. Samozrejme to temnu nevyhovovalo a huckalo ľudí proti Svetlu. Nakoniec ho ľudia aj zabili, musel im skutočne veľmi vadiť. Hrozilo, že sa namáhavo vybudované dielo temna zrúti. Ježiš sa však po svojej smrti zjavoval svojím učeníkom, čím dokázal, že smrťou pozemského tela život nekončí. Že duch oživuje, telo nič neosoží. Následne samozrejme muselo temno umlčať aj Ježišových učeníkov, ktorí svedčili o Jeho zmŕtvych vstaní. Veď to sa nemal nikto dozvedieť. Keď nepomohli vyhrážky a spoločenské vylúčenie, zabili aj Ježišových učeníkov. Chceli tak „milostivo“ s temnom za chrbtom uchrániť ľudí od „falošnej viery“

 

Je zaujímavé koľko ľudí aj v našom národe neverí na posmrtný život. Pre nich akoby Ježiš trpel a umrel zbytočne takisto jeho učeníci. Dnes to vyzerá tak, že zvíťazilo temno. Čo mal Boh podľa vás ešte urobiť alebo čo urobil zle? Alebo ako sa Ježiš spýtal: „za ktorý z mojich skutkov ma chcete kameňovať?“ Poznanie a pravda prišla na svet. Poodhaľme nezaujate rúško nevedomosti. Zistíme, že tento svet nenávidí Boha a podnecovaný temnom všemožne proti Bohu bojuje.

 

Vyvoláva to vo mne obraz drzého, protivného dieťaťa, ktoré nechce počúvať milujúceho rodiča. Ide svojou cestou porušuje všetky zákazy a robí si čo chce podľa ľubovôle. Lenže je len otázkou času kedy takéto dospievajúce dieťa príde do veľkých problémov a dokonca môže na to doplatiť aj svojím životom.

 

Vy si to ani neuvedomujete ľudia, že ste prijali vieru diabla. A vieru v Boha a posmrtný život prinesenú prorokmi, Budhom, Lao´c, Mohamedom, Krišnom, Zoroastrom, Mojžišom a nakoniec samotným synom Božím ste odmietli.

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

F-16

Kaliňák v USA prevzal prvé dve stíhačky F-16, stroje zostávajú v USA

01.03.2024 12:22

Minister obrany ešte začiatkom februára pripustil objednanie aj ďalších stíhačiek F-16.

unrwa

EÚ pošle úradu pre palestínskych utečencov len časť z 82 miliónov eur, píše Reuters

01.03.2024 11:59

Izrael v januári obvinil 12 z celkových 13 000 zamestnancov úradu v Pásme Gazy, že sa zúčastnili na útoku pod vedením Hamasu.

požiar

Škoda dosiahla vyše 200-tisíc eur. Vo Viničnom zasahovalo viac ako 20 hasičov

01.03.2024 11:38

V piatok krátko po 6.30 h nahlásili hasičom dymenie zo strechy trojposchodovej budovy v rekonštrukcii.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok avizuje ozdravný plán pre opravovne: IT divízia generuje miliónovú stratu

01.03.2024 11:36

Minister uviedol, že divíziu zriadili za bývalého ministra vnútra Romana Mikulca.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345956x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie