Založ si blog

Ako dosiahnuť väčšiu spravodlivosť

Myslím si, že ak chceme vytvoriť krajinu blahobytu malo by všade platiť jednoduché pravidlo: že kto porušuje pravidlá a spôsobuje škudu štátu alebo iným ľuďom mal by na to výrazne doplatiť. Ako napríklad keď idete načierno autobusom tak ak vás prichytia dostaneme pokutu vo výške 100 –násobku ceny lístka. Pri takomto nastavení si každý rozmyslí či bude riskovať a zaplatí mastnú pokutu.

 

Dnes je u nás kvalita spravodlivosti asi taká, že keď ste poškodený alebo je poškodený štát tak ste odkázaný na niekoľkoročné súdne konanie s neistým koncom a s vysokými nákladmi na právnika. Hlavný problém je to, že súčasný systém motivuje k zlému konaniu, sakcie hrozia malé aj riziko odsúdenia je mizivé a finančné zisky môžu byť obrovské. To je spravodlivosť na slovenský spôsob alebo spravodlivosť na spôsob dnešného sveta. Je to celé na hlavu, naopak. Tí čo niečo porušia a spôsobia výrazné škody by mali mať problém a nie ten čo je poškodený. Jednoducho mechanizmus by mal byť oveľa jednoduchší, ale hlavne efektívnejší.

 

Klaďme si otázky ako to dosiahnuť? Koľko sudcov navyše by bolo potrebných, aby sme na rozhodnutia súdov nemuseli čakať roky? Alebo aké zákony treba uzákoniť, aby sa vygabundi donemoty bez sankcií neodvolávali. Ako preverovať či politici, policajti, prokurátori či sudcovia nie sú prepojení s organizovaným zločinom. Alebo hocičo čo by vytvorilo taký systém, aby bol poškodený vo výhode a nie páchateľ. Že by jednoducho spravodlivosť bola na dosah a tým čo sa živia podvodmi a korupciou, aby sa sťahovala slučka okolo krku.

 

Keď by sa toto udialo, lepšie povedané keby sme to spoločne vytvorili lebo samé od seba to nevznikne, všetkým by sa lepšie žilo a podľa mňa by sme sa aj priblížili Kráľovstvu nebeskému. Lebo čím bližšie sme k spravodlivosti tým bližšie sme k raju. Nedostupnosť spravodlivosti môže len temnu vyhovovať a páčiť sa, pretože oni z toho kráľovsky profitujú. Oni chcú aby sme boli nečinní a systém spravodlivosti bol čo najviac manipulovateľný. My bežní ľudia by sme však mali vynaložiť všetku silu a rozum na vytvorenie podmienok v našej krajine, kde sa naozaj nebude oplácať páchať neprávosti. Potom sa všetci budú radšej zaoberať prospešnými činnosťami alebo aspoň neškodiacimi a to bude koniec koncov požehnaním a pomocou aj pre všetkých tých ľudí ktorí majú slabšie alebo pokryvenejšie charaktery. Čo je nemenej dôležité logicky by to malo znamenať aj viac peňazí v našich peňaženkách a vyššia životná úroveň keď nás kadejaká háveď bude menej okrádať.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347960x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie