Založ si blog

Spolupôsobenie ľudí s Bohom

V nehostinnom vesmíre vznikla z prachu a kameňov nádherná planéta plná života. Naozaj keď si pozrieme zábery z okolitého vesmíru kde sú len vyprahnuté planéty pripadá mi naša Zem ako majstrovské dielo niekoho Vyššieho. Iste mnohí povedia, že naša Zem je dielom náhody a podobne, na tento názor majú samozrejme právo je to ich vec.

Ľudia sú samostatne sa rozhodujúce a kreatívne bytosti. Niekde sa píše, že by sme mali spolupôsobiť na diele Božom. Táto myšlienka sa mi páči. Z existujúcich možností drsného vesmíru bola vytvorená príroda Zeme. A my sme tu na to aby sme to čo bolo vytvorené ešte zdokonaľovali a skrášľovali. Ako príklad uvediem šľachtenie plodín na konzumáciu našimi predkami už pred stáročiami, či tisícročiami. Zoberme si napríklad divú čerešňu, jablko, či hrušku. Dnes už sú v predaji rôzne variácie stromčekov s najrôznejšími farbami a chuťami.

 

Ale tieto výpestky sa musia neustále štepiť, šľachtiť a zachovávať inak by nám ostali len divé varianty, ktoré nie sú také chutné. Niečo takéto považujem za pokrok a správne pôsobenie ľudí. Horšie na tom je, že ľudia síce sú kreatívni, ale zároveň sú ľahostajní a arogantní. Teraz keď je nás už na planéte ako mravcov, to začína byť čoraz viac zreteľnejšie, ako prírodu devastujeme.

 

Mali by sme sa podľa mňa posunúť na vyššiu úroveň a tvoriť svoje diela tak aby sme prírodu neničili. Máme arzenál zbraní, ktorými dokážeme takmer vyhubiť všetok život, odpad začína byť pomaly všade, máme obrovskú spotrebu a priemysel ktorý otravuje planétu.

 

Skúsme žiť tak, aby sme nenarúšali rovnováhu a harmóniu. Dá sa to ako príklad uvediem boj s premnoženými hrabošmi na poliach. To že sa hraboše premnožia je vysokopravdepodobné keďže na poliach majú obrovské množstvá potravy. Ale čo s tým? Môžeme tam sypať rôzne otravy zabijeme časť myší a následne aj iné dravce ktoré ich lovia alebo zajace ako bolo teraz v telke. Alebo čo sa mi veľmi páčilo zvýšime v poliach počet dravých vtákov napríklad. inštalácia búdok ktoré dravcom poslúžia ako hniezdiská sú pomerne jednoduchým a zrejme aj dosť účinným ale hlavne neškodným riešením. Minule to ukazovali inštalovali búdky na vysokonapäťové stĺpy na poliach. Je to skvelý spôsob prinavrátenia rovnováhy do ekosystému. Keď je viac potravy – bude viac hrabošov – tak dajme tam aj viac dravcov a skóre vyrovnajme. Týmto ľuďom skutočne patrí pochvala, je to skvelý nápad a cesta správnym smerom.

 

 

 

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

Patriot, Nemecko

Zelenskyj: Ukrajina musela vrátiť systém protivzdušnej obrany. Nefungoval

29.03.2023 12:22

Poľsko a Slovensko sa rozhodli poskytnúť Ukrajine stíhačky sovietskej výroby, avšak žiadna západná krajina zatiaľ nesúhlasila s dodaním moderných lietadiel.

Majerský, Danko, Pellegrini, Taraba

Potrebuje cestovný ruch samostatné ministerstvo? Podľa historika malo vzniknúť už po revolúcii

29.03.2023 12:00

Nejde o prvý pokus zriadiť samostatné ministerstvo, vlastnú iniciatívu chystá aj Hlas.

Igor Matovič

Matovič burcoval, ale márne. Parlament odmietol návrh na 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách

29.03.2023 11:50

Líder OĽaNO návrh odôvodňoval snahou o zvýšenie účasti vo voľbách.

spišiak, šimečka

Policajný exprezident Spišiak vstúpil do Progresívneho Slovenska

29.03.2023 11:40

Svoj vstup do politiky odôvodnil, že chce ešte niečo dosiahnuť a chce pomôcť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065090x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie