Založ si blog

Spolupôsobenie ľudí s Bohom

V nehostinnom vesmíre vznikla z prachu a kameňov nádherná planéta plná života. Naozaj keď si pozrieme zábery z okolitého vesmíru kde sú len vyprahnuté planéty pripadá mi naša Zem ako majstrovské dielo niekoho Vyššieho. Iste mnohí povedia, že naša Zem je dielom náhody a podobne, na tento názor majú samozrejme právo je to ich vec.

Ľudia sú samostatne sa rozhodujúce a kreatívne bytosti. Niekde sa píše, že by sme mali spolupôsobiť na diele Božom. Táto myšlienka sa mi páči. Z existujúcich možností drsného vesmíru bola vytvorená príroda Zeme. A my sme tu na to aby sme to čo bolo vytvorené ešte zdokonaľovali a skrášľovali. Ako príklad uvediem šľachtenie plodín na konzumáciu našimi predkami už pred stáročiami, či tisícročiami. Zoberme si napríklad divú čerešňu, jablko, či hrušku. Dnes už sú v predaji rôzne variácie stromčekov s najrôznejšími farbami a chuťami.

 

Ale tieto výpestky sa musia neustále štepiť, šľachtiť a zachovávať inak by nám ostali len divé varianty, ktoré nie sú také chutné. Niečo takéto považujem za pokrok a správne pôsobenie ľudí. Horšie na tom je, že ľudia síce sú kreatívni, ale zároveň sú ľahostajní a arogantní. Teraz keď je nás už na planéte ako mravcov, to začína byť čoraz viac zreteľnejšie, ako prírodu devastujeme.

 

Mali by sme sa podľa mňa posunúť na vyššiu úroveň a tvoriť svoje diela tak aby sme prírodu neničili. Máme arzenál zbraní, ktorými dokážeme takmer vyhubiť všetok život, odpad začína byť pomaly všade, máme obrovskú spotrebu a priemysel ktorý otravuje planétu.

 

Skúsme žiť tak, aby sme nenarúšali rovnováhu a harmóniu. Dá sa to ako príklad uvediem boj s premnoženými hrabošmi na poliach. To že sa hraboše premnožia je vysokopravdepodobné keďže na poliach majú obrovské množstvá potravy. Ale čo s tým? Môžeme tam sypať rôzne otravy zabijeme časť myší a následne aj iné dravce ktoré ich lovia alebo zajace ako bolo teraz v telke. Alebo čo sa mi veľmi páčilo zvýšime v poliach počet dravých vtákov napríklad. inštalácia búdok ktoré dravcom poslúžia ako hniezdiská sú pomerne jednoduchým a zrejme aj dosť účinným ale hlavne neškodným riešením. Minule to ukazovali inštalovali búdky na vysokonapäťové stĺpy na poliach. Je to skvelý spôsob prinavrátenia rovnováhy do ekosystému. Keď je viac potravy – bude viac hrabošov – tak dajme tam aj viac dravcov a skóre vyrovnajme. Týmto ľuďom skutočne patrí pochvala, je to skvelý nápad a cesta správnym smerom.

 

 

 

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436459x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie