Založ si blog

Spolupôsobenie ľudí s Bohom

V nehostinnom vesmíre vznikla z prachu a kameňov nádherná planéta plná života. Naozaj keď si pozrieme zábery z okolitého vesmíru kde sú len vyprahnuté planéty pripadá mi naša Zem ako majstrovské dielo niekoho Vyššieho. Iste mnohí povedia, že naša Zem je dielom náhody a podobne, na tento názor majú samozrejme právo je to ich vec.

Ľudia sú samostatne sa rozhodujúce a kreatívne bytosti. Niekde sa píše, že by sme mali spolupôsobiť na diele Božom. Táto myšlienka sa mi páči. Z existujúcich možností drsného vesmíru bola vytvorená príroda Zeme. A my sme tu na to aby sme to čo bolo vytvorené ešte zdokonaľovali a skrášľovali. Ako príklad uvediem šľachtenie plodín na konzumáciu našimi predkami už pred stáročiami, či tisícročiami. Zoberme si napríklad divú čerešňu, jablko, či hrušku. Dnes už sú v predaji rôzne variácie stromčekov s najrôznejšími farbami a chuťami.

 

Ale tieto výpestky sa musia neustále štepiť, šľachtiť a zachovávať inak by nám ostali len divé varianty, ktoré nie sú také chutné. Niečo takéto považujem za pokrok a správne pôsobenie ľudí. Horšie na tom je, že ľudia síce sú kreatívni, ale zároveň sú ľahostajní a arogantní. Teraz keď je nás už na planéte ako mravcov, to začína byť čoraz viac zreteľnejšie, ako prírodu devastujeme.

 

Mali by sme sa podľa mňa posunúť na vyššiu úroveň a tvoriť svoje diela tak aby sme prírodu neničili. Máme arzenál zbraní, ktorými dokážeme takmer vyhubiť všetok život, odpad začína byť pomaly všade, máme obrovskú spotrebu a priemysel ktorý otravuje planétu.

 

Skúsme žiť tak, aby sme nenarúšali rovnováhu a harmóniu. Dá sa to ako príklad uvediem boj s premnoženými hrabošmi na poliach. To že sa hraboše premnožia je vysokopravdepodobné keďže na poliach majú obrovské množstvá potravy. Ale čo s tým? Môžeme tam sypať rôzne otravy zabijeme časť myší a následne aj iné dravce ktoré ich lovia alebo zajace ako bolo teraz v telke. Alebo čo sa mi veľmi páčilo zvýšime v poliach počet dravých vtákov napríklad. inštalácia búdok ktoré dravcom poslúžia ako hniezdiská sú pomerne jednoduchým a zrejme aj dosť účinným ale hlavne neškodným riešením. Minule to ukazovali inštalovali búdky na vysokonapäťové stĺpy na poliach. Je to skvelý spôsob prinavrátenia rovnováhy do ekosystému. Keď je viac potravy – bude viac hrabošov – tak dajme tam aj viac dravcov a skóre vyrovnajme. Týmto ľuďom skutočne patrí pochvala, je to skvelý nápad a cesta správnym smerom.

 

 

 

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347979x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie