Založ si blog

Spolupôsobenie ľudí s Bohom

V nehostinnom vesmíre vznikla z prachu a kameňov nádherná planéta plná života. Naozaj keď si pozrieme zábery z okolitého vesmíru kde sú len vyprahnuté planéty pripadá mi naša Zem ako majstrovské dielo niekoho Vyššieho. Iste mnohí povedia, že naša Zem je dielom náhody a podobne, na tento názor majú samozrejme právo je to ich vec.

Ľudia sú samostatne sa rozhodujúce a kreatívne bytosti. Niekde sa píše, že by sme mali spolupôsobiť na diele Božom. Táto myšlienka sa mi páči. Z existujúcich možností drsného vesmíru bola vytvorená príroda Zeme. A my sme tu na to aby sme to čo bolo vytvorené ešte zdokonaľovali a skrášľovali. Ako príklad uvediem šľachtenie plodín na konzumáciu našimi predkami už pred stáročiami, či tisícročiami. Zoberme si napríklad divú čerešňu, jablko, či hrušku. Dnes už sú v predaji rôzne variácie stromčekov s najrôznejšími farbami a chuťami.

 

Ale tieto výpestky sa musia neustále štepiť, šľachtiť a zachovávať inak by nám ostali len divé varianty, ktoré nie sú také chutné. Niečo takéto považujem za pokrok a správne pôsobenie ľudí. Horšie na tom je, že ľudia síce sú kreatívni, ale zároveň sú ľahostajní a arogantní. Teraz keď je nás už na planéte ako mravcov, to začína byť čoraz viac zreteľnejšie, ako prírodu devastujeme.

 

Mali by sme sa podľa mňa posunúť na vyššiu úroveň a tvoriť svoje diela tak aby sme prírodu neničili. Máme arzenál zbraní, ktorými dokážeme takmer vyhubiť všetok život, odpad začína byť pomaly všade, máme obrovskú spotrebu a priemysel ktorý otravuje planétu.

 

Skúsme žiť tak, aby sme nenarúšali rovnováhu a harmóniu. Dá sa to ako príklad uvediem boj s premnoženými hrabošmi na poliach. To že sa hraboše premnožia je vysokopravdepodobné keďže na poliach majú obrovské množstvá potravy. Ale čo s tým? Môžeme tam sypať rôzne otravy zabijeme časť myší a následne aj iné dravce ktoré ich lovia alebo zajace ako bolo teraz v telke. Alebo čo sa mi veľmi páčilo zvýšime v poliach počet dravých vtákov napríklad. inštalácia búdok ktoré dravcom poslúžia ako hniezdiská sú pomerne jednoduchým a zrejme aj dosť účinným ale hlavne neškodným riešením. Minule to ukazovali inštalovali búdky na vysokonapäťové stĺpy na poliach. Je to skvelý spôsob prinavrátenia rovnováhy do ekosystému. Keď je viac potravy – bude viac hrabošov – tak dajme tam aj viac dravcov a skóre vyrovnajme. Týmto ľuďom skutočne patrí pochvala, je to skvelý nápad a cesta správnym smerom.

 

 

 

Ľud versus slovenské školstvo.

18.06.2022

Mám taký sen. Rád by som sa dožil, aby priestor hovoriť začali dostávať v čo najväčšej miere tí najšpičkovejší odborníci z tejto oblasti a oveľa menej politici. Lebo toto čo sa na Slovensku deje je skutočne komédia. Ja nehovorím, že pracovníci v školstve si nezaslúžia viac peňazí. V podstate aj hociktorí iní zamestnanci sa môžu rozhodnúť ísť štrajkovať za [...]

Poslanci SaS majú paranormálne schopnosti.

15.06.2022

Dokázali to už pri hlasovaní o dôvere vláde Ivete Radičovej, keď jej dokázali vysloviť dôveru a zároveň hlasovať proti Eurovalu, a to aj s vytiahnutými hlasovacími kartami z hlasovacích zariadení. Teraz je zase problém trochu iný. V parlamente sa ide odvolávať minister hospodárstva a predseda SaS Sulík. Niektorí koaliční partneri sa však vyjadrili, že nepodporia [...]

Sulík v spoločnosti Pátroviča a Chucka Norrisa.

13.06.2022

Pýtate sa čo spája pána Sulíka s týmito legendami? Je to jednoduché pán Sulík chce dať definitínu bodku za kauzou povalenia Radičovej vlády. Pretože hoci vyčerpávajúco vysvetlil, že SaS vládu nepovalila, nájdu sa ešte stále takí čo to spochybňujú. Link na vyjadrenie pána Sulíka: https://sulik.sk/richard-sulik-dokaz-ze-my-s… Z tohto dôvodu si pán Sulík prizval na [...]

Vitalij Kličko

Mysleli si, že hovoria s Kličkom. Starostovia metropol naleteli podvodníkovi. Bolo za tým Rusko?

25.06.2022 19:24

Skutočný Kličko vyzval na objasnenie tejto záležitosti a upozornil, že na rozhovory v angličtine či nemčine nikdy nepotrebuje tlmočníka.

putin, Lukašenko

Rusko poskytne Bielorusku systém schopný niesť jadrové hlavice

25.06.2022 18:41

Iskander Moskva vyvinula ako odpoveď americký protiraketový štít.

Erdogan

Erdogan hovoril s premiérkou Švédska: Pri NATO žiadny pokrok nenastal

25.06.2022 18:31

Turecký líder vyjadril očakávania, že Švédsko zruší zbrojné embargo.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Kyjev

Českí „dobrovoľníci“ počas vojny rabovali v Kyjeve, hrozí im doživotie

25.06.2022 17:36

Vojaci našli u mužov dámske šperky či dovedna pol kilogramu striebra a zlata.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 323
Celková čítanosť: 838838x
Priemerná čítanosť článkov: 2597x

Autor blogu

Kategórie