Založ si blog

Sme národ alkoholikov?

Keď si človek trochu vypije na tom hádam nie je nič zlé. U nás na Slovensku sa však v mnohých prípadoch slope – pije o preteky. Kto viac vypije ten je väčší frajer. Toto však podľa mňa nie je zdravý jav. Je mnoho ľudí ktorí si, po niekoľkoročnom holdovaní takýmto alkoholovým pretekom, poškodia zdravie alebo aj umierajú.

Našiel som tu nejaké štatistiky napr. podľa klinického psychológa z Univerzity Komenského Antona Heretika 10 až 12 percent populácie SR tvoria závislí od alkoholu, ktorí nedokážu užívanie zastaviť a ich fyzické i psychické zdravie býva vážne poškodené (2013). V rokoch 1993 – 1994 na následky nadmerného pitia a alkoholizmu zomrelo 3 800 osôb, čo predstavuje 8% všetkých úmrtí a toto číslo sa zrejme veľmi nezmenilo. Liečených od závislosti na alkohole v roku 2000 bolo na Slovensku 9105 pacientov.

Tím z Ústavu súdneho lekárstva a medicínskych expertíz Jesseniovej lekérskej fakulty UK v Martine (JLF UK) preskúmal údaje z vyše 14-tisíc pitiev vykonaných za ostatných 20 rokov. Z nich až v 2317 prípadoch – čiže približne šestine – odhalili ťažký stupeň opitosti, čiže viac ako 2 promile alkoholu v krvi. Išlo o predčasné a násilné úmrtia v súvislosti s požitím alkoholu.

Problém vidím v tom, že alkohol až príliš tolerujeme. Je ponúkaný už malým deťom, aby ochutnali a náhodou o niečo neprišli. Dlhoročné nadmerné pitie dáva vysoký predpoklad vzniku závislosti a poškodenia zdravia. Takýto človek už nie je ani pre spoločnosť taký užitočný, ale hlavne stráca svoj vlastný život. Doslova sa z pána stáva otrok. Ak som to dobre vyrátal tak cca 1900 ľudí umrie ročne na následky nadmerného požívania alkoholu. Myslím si každého jedného je škoda, mohli prežiť dlhší a plnohodnotný život a robiť radosť svojim blízkym, stačí keby pili s mierou a nie o preteky. 

Abd-ru-shin dokonca píše, že alkoholici ani po smrti nemajú pokoj a ich duše majú aj v záhrobí s touto závislosťou problém. Pokiaľ nad touto závislosťou nezvíťazia zostávajú pripútaní k zemi, k miestam kde sa pije a ľuďom ktorí pijú.

Sme smiešni.

18.06.2024

Ak skutočne existuje karma a minulé životy, my ľudia so všetkými svojimi pocitmi nespravodlivosti, závisti, nenávisti, zlosti, prchlivosti sme naozaj smiešni. Pretože ak existuje karma a minulé životy začíname sa tu baviť o tom, že iba žneme, čo sme predtým zasiali. Nemôže byť ani zmienky o nejakej nespravodlivosti a krivde. Ak trpíme je to len dôsledok toho, že sme v [...]

Ukázniť seba, či ľudí okolo nás?

16.06.2024

Pripadá mi to tak, že doteraz fungoval systém tak, že elity vytvorili nejaké pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Ale fungovalo to do istej miery tak, že všetci to mali dodržiavať, len oni sami pôvodcovia nariadení, boli akosi nad zákonom. Vidno to vo všetkých zložkách spoločnosti v cirkvách aj štátnom aparáte, či súkromných spoločnostiach. Vyzerá to, že tá pravá [...]

Život je krásny a pokojný,

14.06.2024

keď veríme, že vo stvorení platia dokonalé Stvoriteľove zákony a Jeho dokonalá spravodlivosť. Viete ako to chodí v živote, stane sa že vás niekto ohovára, oklame, okradne alebo sa k vám správa nepekne. Keď však verím, že to môžu byť karmické následky z minulých životov, tak je to úplne iné vnímanie. Namiesto hromženia to môžeme pokojne prijať a nenechať si [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 580
Celková čítanosť: 1410538x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie