Založ si blog

Kočnerove temné bozky

Príbeh Mariána Kočnera je učebnicovým príkladom toho, ako pôsobí a funguje temno. Čo prináša ľuďom – isté lákadlá a benefity a následný pád a stratu povesti, stratu identity seriózneho a slušného človeka, proste dosť hlboký pád.

 

Napísané je, že všetko temné bude aj so svojimi plodmi zmetené z tejto planéty. No uvidíme ono to určite nebude ľahký a rýchly proces, ale zrejme tlak svetla na toto silno tlačí a je to len otázka času. Môžme poďakovať Jánovi Kuciakovi, že sme sa dozvedeli aká veľká špina je zakorenená v našom štáte, pripadá mi to obludné ale reálne.

 

Ako učebnicový príklad ako temno láka potom ničí by som uviedol pána Kočnera. On je ukážkovým príkladom temného pôsobenia v širokom spektre. So všetkým korumpovaním, lákaním, vydieraním, zastrašovaním a dokonca aj vraždením.

 

Lenže doteraz Kočner dokázal pôsobiť pomerne utajený. Teraz keď vyšli najavo jeho špinavosti a plány vraždy. Teraz nastane to, že všetkých čo s ním mali najaké kšefty tento jeden človek bude strhávať zo sebou do pádu. Títo ľudia čo s ním spolupracovali prídu o svoju povesť a kariéru. V horšom prípade im hrozí väzenie. Toto sú tie bozky temna.

 

Ďalej tu je ich karmické zaťaženie – duchovná zodpovednosť za to, že   mali spravodlivosť chrániť a oni ju predávali a krivili. To je podľa mňa najťažšia forma trestu a všetko si do posledného detailu budú musieť odčiniť. Takíto ľudia sa sami ukazujú ako nevhodní pre významné posty do budúcna, ako nehodní na ďalšiu výstavbu.

 

Neľutujme však nikoho, kto padne. Ak by nezavraždili dvoch nevinných ľudí ktovie ako dlho by sme ešte žili v tomto skorumpovanom štáte. Vďaka za to, že sa ľudia zburcovali a vytvorili veľký tlak na kompetentných. Ja to vnímam tak, že aj vďaka médiám sa tento tlak bude neustále stupňovať. A ak budú mať niečo na niekoho, tak to vyjde na svetlo sveta.

 

Aj Ježiš o tom hovoril: „Lebo nieto nič tajné, čo by nemalo vyjsť najavo a nič nebolo tak skryté, aby nevyšlo na svetlo. Kto má uši na počúvanie, nech počuje!“   Takže toto dianie je chcené a je na celkový prospech. Aj tie úniky zo zpisu sú pomocou, aby to náhodou tí mocní neututlali alebo nezničili dôkazy. Aspoň ľudia vedia čo sa v našej krajine doteraz dialo. Je to desivé, ale plne to zodpovedá realite takže ja týmto uniknutým materiálom verím. Samozrejme ak sa niekto relevantne dokáže očistiť spod podozrení budem to plne akceptovať a rešpektovať.

 

Temno pácha neprávosti preto sa potrebuje utajovať a skrývať, aby jeho neprávosti nevyšli najavo. Ale ten čo koná spravodlivo nemá čo skrývať, nemá sa prečo utajovať lebo jeho konanie je dobré. Takýto človek môže byť pokojný lebo keď aj všetci pozrú na jeho konanie nenájdu na ňom nič zlé. Toto je základný rozdiel, z tohto si zoberme poučenie.

 

Čo robiť keď je človek v zlej situácii?

08.05.2020

Základnou chybou ktorú robí podľa mňa vyše 90% ľudí je to, že keď niečo ide zle hľadajú vinníka všade možne len nie u seba. Toto je základný obrovský problém. Týmto zmýšľaním sme doslova nasiakli, dostalo sa nám to do krvi. A ak je tento predpoklad nesprávny, milióny ľudí sa nedokážu vyslobodiť zo svojho utrpenia. Ak sa nedarí skúsme aspoň na chvíľu hľadať [...]

Slovenský výrobok alebo zabalené v SR?

04.05.2020

Myslím si, že by malo pribudnúť nové označenie „Zabalené v SR“. Lebo je obrovský rozdiel či niekto výrobok skutočne na Slovensku vyrobí alebo len niečo dovezie a zabalí to tu. Lenže čo už je silná káva keď si tam dávajú kadejaké logá „kúpou tohto výrobku dávate prácu ľuďom na Slovensku“. Tak to ma už dorazilo a potom čítam ďalej a tam [...]

Korona vírus vláde pomôže

26.04.2020

Myslím však len v morálnej rovine a konkrétne v boji proti korupcii. Vláda aj štátny rozpočet budú v najbližšom čase pod extrémnym tlakom. Vláda bude nútená čo najlepšie hospodáriť so zverenými finančnými prostriedkami. A verím tomu, že bude nútená silno bojovať aj proti korupcii. Otvára sa tu priestor na novú dobu, na lepší život pre Slovákov. Ide len o to do [...]

Bosnia Srebrenica Anniversary

Genocída v Srebrenici nezastavila ďalšie vražedné polia

12.07.2020 14:00

Nikdy viac. Dve slová, ktoré svet opakuje po genocídach a vojnových zločinoch. Srebrenica bola pred 25 rokmi príšerným varovaním, čoho sú ľudia schopní.

Ján Mazák

Mazák: Nezávislosť súdnictva je na historicky najnižšom hodnotení,ohrozuje to SR

12.07.2020 13:13

Znehodnotený právny štát podľa Mazáka priamo ohrozuje záujmy Slovenska ako členského štátu EÚ.

letisko, koronavírus

Návrat vírusu a rúšok? Prípadov korony bude viac

12.07.2020 13:00

Premiér Matovič si myslí, že boj s koronavírusom už nemôže nechať na zodpovednosti ľudí. Hovorí o II. vlne epidémie, epidemiológovia zatiaľ nie.

tunel Višňové

NDS pri tendri na uzatvorenie tunela Višňové porušila zákon, dostala pokutu

12.07.2020 12:09

Úrad pre verejné obstarávanie navrhol diaľničiarom uložiť pokutu vo výške 12 647 eur.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 200
Celková čítanosť: 476376x
Priemerná čítanosť článkov: 2382x

Autor blogu

Kategórie