Založ si blog

Kočnerove temné bozky

Príbeh Mariána Kočnera je učebnicovým príkladom toho, ako pôsobí a funguje temno. Čo prináša ľuďom – isté lákadlá a benefity a následný pád a stratu povesti, stratu identity seriózneho a slušného človeka, proste dosť hlboký pád.

 

Napísané je, že všetko temné bude aj so svojimi plodmi zmetené z tejto planéty. No uvidíme ono to určite nebude ľahký a rýchly proces, ale zrejme tlak svetla na toto silno tlačí a je to len otázka času. Môžme poďakovať Jánovi Kuciakovi, že sme sa dozvedeli aká veľká špina je zakorenená v našom štáte, pripadá mi to obludné ale reálne.

 

Ako učebnicový príklad ako temno láka potom ničí by som uviedol pána Kočnera. On je ukážkovým príkladom temného pôsobenia v širokom spektre. So všetkým korumpovaním, lákaním, vydieraním, zastrašovaním a dokonca aj vraždením.

 

Lenže doteraz Kočner dokázal pôsobiť pomerne utajený. Teraz keď vyšli najavo jeho špinavosti a plány vraždy. Teraz nastane to, že všetkých čo s ním mali najaké kšefty tento jeden človek bude strhávať zo sebou do pádu. Títo ľudia čo s ním spolupracovali prídu o svoju povesť a kariéru. V horšom prípade im hrozí väzenie. Toto sú tie bozky temna.

 

Ďalej tu je ich karmické zaťaženie – duchovná zodpovednosť za to, že   mali spravodlivosť chrániť a oni ju predávali a krivili. To je podľa mňa najťažšia forma trestu a všetko si do posledného detailu budú musieť odčiniť. Takíto ľudia sa sami ukazujú ako nevhodní pre významné posty do budúcna, ako nehodní na ďalšiu výstavbu.

 

Neľutujme však nikoho, kto padne. Ak by nezavraždili dvoch nevinných ľudí ktovie ako dlho by sme ešte žili v tomto skorumpovanom štáte. Vďaka za to, že sa ľudia zburcovali a vytvorili veľký tlak na kompetentných. Ja to vnímam tak, že aj vďaka médiám sa tento tlak bude neustále stupňovať. A ak budú mať niečo na niekoho, tak to vyjde na svetlo sveta.

 

Aj Ježiš o tom hovoril: „Lebo nieto nič tajné, čo by nemalo vyjsť najavo a nič nebolo tak skryté, aby nevyšlo na svetlo. Kto má uši na počúvanie, nech počuje!“   Takže toto dianie je chcené a je na celkový prospech. Aj tie úniky zo zpisu sú pomocou, aby to náhodou tí mocní neututlali alebo nezničili dôkazy. Aspoň ľudia vedia čo sa v našej krajine doteraz dialo. Je to desivé, ale plne to zodpovedá realite takže ja týmto uniknutým materiálom verím. Samozrejme ak sa niekto relevantne dokáže očistiť spod podozrení budem to plne akceptovať a rešpektovať.

 

Temno pácha neprávosti preto sa potrebuje utajovať a skrývať, aby jeho neprávosti nevyšli najavo. Ale ten čo koná spravodlivo nemá čo skrývať, nemá sa prečo utajovať lebo jeho konanie je dobré. Takýto človek môže byť pokojný lebo keď aj všetci pozrú na jeho konanie nenájdu na ňom nič zlé. Toto je základný rozdiel, z tohto si zoberme poučenie.

 

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

António Guterres

Guterres: Hrozba jadrového konfliktu je po desaťročiach späť

08.08.2022 08:32

Generálny tajomník OSN varoval, že "ľudstvo sa hrá s nabitou zbraňou", keď sa vo svete – od Ukrajiny po Blízky východ a Kórejský polostrov – množia krízy s možnosťou vzniku nukleárnej katastrofy.

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko, patril k najvplyvnejším ľuďom vo Vatikáne

08.08.2022 08:00

V Ríme zomrel v pondelok ráno kardinál Jozef Tomko vo veku 98 rokov.

Porto Tolle / Ryžové pole /

Vysychajúca rieka Pád odhalila takmer poltonovú bombu z čias druhej svetovej vojny

08.08.2022 07:30

Nález bomby si vyžiadal evakuáciu troch tisícok ľudí.

Gustavo Petro

Kolumbia má prvého ľavicového prezidenta, bývalého partizána Gustava Petra

08.08.2022 07:05

Ekonóm a senátor Gustavo Petro v júnovom druhom kole prezidentských volieb porazil vplyvného podnikateľa Rodolfa Hernandéza.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878731x
Priemerná čítanosť článkov: 2585x

Autor blogu

Kategórie