Založ si blog

Zánik Všeobecnej zdravotnej poisťovne

Ak sa tí ľudia čo riadia túto obrovskú poisťovňu rýchlo nespamätajú, môže sa stať, že ak sa naozaj veľa ľudí zdravo naserie môžu sa začať húfne z tejto poisťovne odhlasovať, čo môže mať pre túto štátom riadenú inštitúciu fatálne následky. Je nemysliteľné, aby pacienti platili dvakrát raz lekárovi a raz ešte zdravotnej poisťovni. Toto ak nebude riadne doriešené a pacientom poistencom VšZP riadne vykompenzované, tak by sa hádam mala začať o to zaujímať polícia a generálna prokuratúra.

Pred nejakým časom mal SMER v úmysle zaviesť systém jedinej štátnej poisťovne. Podľa vývoja z roku 2017 a súčasných problémov s VšZP, to však vyzerá že opačný trend bude lepší. A to zmenšenie kmeňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne alebo jej úplný zánik a prilákanie na náš trh ďalších súkromných zdravotných poisťovní.

Nie som odborník na túto problematiku, ale len čo čítam  o tomto súčasnom probléme, lekári združení v ZAP sa vyjadrujú, že súkromné zdravotné poisťovne im už podpísali platby o cca 10 % vyššie oproti súčasnému návrhu Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Takže zase sa raz potvrdzuje, že štát nie je dobrým správcom.

Ja osobne by som uvítal keby som si mohol vybrať zo 4 – 5 zdravotných poisťovní. Takto by sa vytvorilo zdravé konkurenčné prostredie a zdravotné poisťovne by boli donútené správať sa čo najhospodárnejšie. Toto sa mi zdá, že bude fungovať lepšie ako jeden veľký štátny moloch. Od monopolu neočakávam nič dobré, chýba tam totiž ten tlak, ktorý núti jej zamestnancov robiť maximum pre efektívne fungovanie. Tiež si myslím, že menšia inštitúcia sa lepšie riadi ako veľká.  Záverom ešte pozdravujem vedenie VšZP. Neviem či si uvedomujú, čo ich čaká ak sa ľudia začnú húfne z ich poisťovne odhlasovať. Menej poistencov rovná sa menej teplých miestečiek a menej peňazí.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347974x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie