Aký národ, takí politici.

Politici vyvolávajú mnoho vášní. Ľudia na nich mnohokrát nadávajú. Ale nie sú politici v skutočnosti len zrkadlom národa? Vládnu nám tí najlepší z ochotných vládnuť, žiadni mimozemšťania. Ľudia veľmi správne očakávajú od poslancov v parlamente maximálnu odbornosť a morálku. Tak by to malo byť.

Ale prečo to tak celkom nie je? Možno aj preto, že tí politici sú len jedni z nás. Aká je spoločnosť, takí sú aj politici. Ľudia majú svoje hodnotové nastavenie. A teraz keď sa z nich stanú politici, získajú veľké právomoci a dostanú sa do veľkých príležitostí, môžu to využiť vo svoj prospech. Ľudia na to nadávajú a majú pravdu, že je to nesprávne. Len horšie je už to, že keby si s tými politikmi vymenili miesta robili by viac menej niečo podobné.

Nalejme si čistého vína, dnes je najväčšou hodnotou v našej spoločnosti bohatstvo. Spoločnosť obdivuje bohatých ľudí, zásadový morálny človek, ktorý je chudobný nie je zaujímavý. Takže spoločnosť ako celok glorifikuje bohatstvo pred morálnosťou. Preto sa ani nečudujme, že keď sa niekomu naskytne príležitosť rozprávkovo zbohatnúť vykašle sa na zásady aj morálku a riskuje aj kariéru. Keď mu núkajú toľko peňazí, čo nezarobí za 3 životy tak sa mu „oplatí“ riskovať aj kariéru. Samotné bohatstvo nie je zlé, len by malo byť nadobudnuté poctivo.

Ľudia si povedia, čo mám z morálky? Za slušnosť si nič nekúpim. Možno keď spoločnosť začne oceňovať morálnych ľudí a trestať tých nemorálnych, dočkáme sa raz vlády, ktorá bude odborná ale aj morálne zásadová. Zatiaľ máme len to, čo si ako spoločnosť zaslúžime.

Pracujúci sa boja nepracujúcich.

20.05.2026

Demokracia nám priniesla slobodu. Bol by som však veľmi rád keby nám ešte priniesla aj právo, spravodlivosť a zodpovednosť pre každého. Dnes ľudia môžu robiť čo sa im zachce. To je fajn. Žiaľ sú takí ktorí sa rozhodnú holdovať alkoholu, drogám, podvodom atď.. Častokrát sú títo ľudia bez riadnej práce na nejakých dávkach alebo podobne. Mnohí sú z toho sociálne [...]

Všetci túžime po láske.

29.04.2026

Podľa môjho názoru vo svojom vnútri každý z nás túži po láske. Je tu len taký malý problém. Ako tú lásku získať? Ježiš nám hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Mnohí ľudia túto jeho vetu bagatelizujú. Abd-ru-shin nám však vysvetľuje, že táto jedna veta je kľúčová. Ježiš nám touto vetou oznámil, že vo Stvorení existuje neviditeľný, ale zato mohutný [...]

Príčiny nášho utrpenia.

12.04.2026

S nejakou formou utrpenia sa zrejme stretáva mnoho ľudí. Trpieť však nechceme, verím tomu, že sa radšej chceme radovať zo života. Na mňa teraz doľahlo utrpenie v podobe agresivity, nervozity v mojom blízkom okolí. Prítomné to tam je už dlho, ale teraz ma to začalo nejako ťažiť. Sú to dokonca tri osoby, to už náhoda nebude. Ide o to ako sa s niečím takýmto vysporiadať. [...]

bielorusko litva pašovanie balón

Škandál v Litve: Do pašovania cez balóny z Bieloruska boli namočení aj strážcovia zákona

22.05.2026 14:50

Polícia v Litve zadržala 27 ľudí vrátane 13 príslušníkov polície a pohraničnej stráže v rámci rozsiahlej operácie.

pošta, list, poštár

Nemusíte ísť na poštu. Poštár dnes pri dverách vybaví viac, než čakáte

22.05.2026 14:42

Poštoví doručovatelia vybavia pri dverách klienta nielen odovzdanie zásielky, ale aj platbu dobierky kartou či podaj vybraných zásielok.

kladivko, súd, sudca, rozsudok, trestný čin

Sudca čelil obvineniam z týrania partnerky. Teraz jeho prípad rieši Európsky súd

22.05.2026 14:32

Žena tvrdila, že bola obeťou fyzického, psychického, ekonomického, sexuálneho a sociálneho násilia, ktoré sa začalo po návrate z pôrodnice.

Bombardér B2 - Spirit sprevádzaný stíhačkami F-35

Americký admirál má plán, ako sa vysporiadať s Iránom. V Kongrese si vypýtal tri veci, ktoré majú rozhodnúť

22.05.2026 14:00

Členovia Snemovne sa admirála pýtali na vojenské ciele operácie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 1926074x
Priemerná čítanosť článkov: 2631x

Autor blogu

Kategórie